Wzrok dziecka

jęczmień na oku
wzrok dziecka

Jęczmień na oku – przyczyny, objawy, ile trwa, leczenie

Jęczmień to określenie infekcji oka, która przyjmuje postać niewielkiej torbieli. Jęczmień może powstać na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie powieki. Tworzy się u dzieci i dorosłych. Zakażeniom może sprzyjać spadek odporności. Sprawdź, jak leczyć jęczmień i jakie objawy wymagają konsultacji lekarskiej.
Ewa Janczak-Cwil
Dieta na dobry wzrok: co najbardziej lubią nasze oczy?
dieta
wzrok
wzrok dziecka

Dieta na dobry wzrok: co najbardziej lubią nasze oczy?

Odpowiednia dieta ma wpływ nie tylko na długie życie, ale i dobry wzrok. Jak dbać o profilaktykę chorób oczu związanych z wiekiem, zmęczeniem czy zanieczyszczeniem środowiska? Sprawdź, co jeść, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem oczu.
Luiza Słuszniak
Jak dbać o wzrok dziecka?
wzrok dziecka
problemy ze wzrokiem

Jak dbać o wzrok dziecka? 10 trików, które zminimalizują negatywny wpływ ekranu na oczy

Każdy rodzic powinien znać zasady dbania o wzrok dziecka – zwłaszcza w czasach, gdy ekrany zdominowały naszą rzeczywistość, a dzieci wykorzystują komputery czy smartfony do nauki i zabawy. Sprawdź, jak skutecznie zadbać o oczy dziecka.
Dominika Bielas
oczy
wzrok dziecka

Ciekawostki o oczach i wzroku. Jakie są najrzadsze kolory oczu na świecie?

Oko to drugi po mózgu najbardziej skomplikowany narząd w ciele człowieka. Oczy zawierają ponad milion włókien nerwowych, a większość informacji ze świata dociera do nas właśnie przez wzrok. Nawet nasze wspomnienia są kształtowane głównie przez to, co widzimy. Zebrałyśmy najbardziej fascynujące ciekawostki o oczach. Sprawdź najczęstsze i najrzadsze kolory oczu na świecie.
Magdalena Drab
choroby oczu u dzieci leczenie
wzrok dziecka
uszkodzenie wzroku

Choroby oczu u dzieci – leczenie najczęstszych schorzeń

Leczenie chorób oczu u dzieci ma ogromne znaczenie, bo w wielu przypadkach może zapobiec pogarszaniu się wzroku. Choroby oczu występują u około 25 procent dzieci w wieku od 6 miesięcy do 7 lat. Część schorzeń jest dziedziczna. Wykrywając je wcześnie u okulisty, można podjąć leczenie, zanim choroba uszkodzi wzrok dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
wzrok
wzrok dziecka
badanie wzroku

Jak sprawić, by rozstania z rodzicem były łatwiejsze? [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

„Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal…?”. Maluchy w wieku przedszkolnym z pewnością nie zgodziłyby się z tym powiedzeniem! Niewiele jest dla nich momentów równie trudnych, jak pożegnania z mamą czy inną bliską osobą... O trudnej sztuce rozstań, o tym jak uczyć malucha samodzielności i radzić sobie również z własnymi trudnymi emocjami opowiadała podczas liveczatu na fejsbukowym kanale Mamo, To Ja Dorota Zawadzka – psycholożka i ambasadorka akcji Miasteczko Zmysłów.
Partner
choroby oczu u dzieci
zdrowie dziecka
wzrok dziecka

Choroby oczu u dzieci: jęczmień, gradówka, zatkany kanalik. Objawy i leczenie

Choroby oczu u dzieci zdarzają się dość często, dlatego rodzice powinni znać ich objawy, by w porę je rozpoznać. U małego dziecka może pojawić się jęczmień, gradówka, zapalenie spojówek albo niedrożny kanalik. Wyjaśniamy, jak zapobiegać chorobom oka i co robić, kiedy okulista potwierdzi twoje podejrzenia.
Magdalena Drab
Zez u niemowlaka
wzrok dziecka
wzrok noworodka
wada wzroku u dziecka

Zez u niemowlaka: przyczyny, rodzaje, leczenie. Kiedy do okulisty?

Zez u niemowlaka to nie tylko defekt estetyczny. Zez zbieżny czyli uciekające oczko należy jak najszybciej leczyć, w przeciwnym razie wada może skutkować utrwaleniem zezowania i rozwojem niedowidzenia. Dowiedz się, jak rozpoznać zezowanie u niemowlaka, jakie są przyczyny jego powstawania oraz kiedy należy udać się do okulisty.
Milena Oszczepalińska
Miasteczko Zmysłów wzrok
wzrok
wzrok dziecka
rozwój wzroku

Dorota Zawadzka inspiruje: 3 pomysły na zabawy wzrokowe, które podbiją serca dzieciaków!

Mądre i świadome wspieranie zmysłu wzroku jest niezwykle ważne dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Można go ćwiczyć już z maluszkami, pokazując im kontrastowe książeczki czy zabawki. Jak jednak bawić się ze starszakami, by nie tylko spędzić fajnie czas, ale również trenować oczy?
Partner
Bieg Czas na Wzrok
wada wzroku
wzrok dziecka
badanie wzroku

Pobiegną po okulary dla podopiecznych domów dziecka

Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany 13 października z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, to impreza o charakterze sportowym i rodzinnym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Wydarzeniu przyświeca jeden cel: pomoc podopiecznym domów dziecka. Organizator Biegu przekaże bowiem tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym.
Materiały prasowe
Plamki na oczach na zdjęciach świadczące o raku
wzrok dziecka
rak
badanie wzroku

Wakacyjna sesja zdjęciowa uratowała wzrok ich dziecka. Fotograf zdiagnozował raka! Po czym go poznał?

Ta rodzina na pewno na długo zapamięta wczasy na Teneryfie. Na zdjęciach dziecka fotograf dostrzegł coś, co ewidentnie wskazywało na raka oka, o którym rodzice nie mieli pojęcia. Twoje dziecko na zdjęciach też ma plamki na oczach? Lepiej dowiedz się, co one mogą oznaczać!
Milena Oszczepalińska
Dziecko przed telewizorem
wzrok dziecka
bajki dla dzieci
dziecko i telewizja

Czy oglądanie bajek naprawdę psuje oczy? Mamy odpowiedź specjalisty!

Czy oglądanie bajek i spędzanie czasu przed telewizorem czy smartfonem naprawdę jest takie groźne? Odpowiedź jest tylko jedna!
Hanna Szczesiak
chlopiec-stracil-prawie-wzrok-bo-bawil-sie-dlugopisem
wzrok dziecka
niebezpieczeństwa w domu
problemy ze wzrokiem

Nie pozwól dziecku się tym bawić! Chłopiec prawie stracił wzrok!

Nie sposób uchronić dziecko przed wszystkimi zagrożeniami, ale przynajmniej dom i jego otoczenie powinno być bezpieczne. Niestety niektóre przedmioty codziennego użytku mogą powodować trwały uszczerbek na zdrowiu. Warto wiedzieć!
Weronika Zagojska
Przez błąd lekarki 8-letnia Daria straciła wzrok
wzrok dziecka
dziecko u lekarza
uszkodzenie wzroku

Straciła wzrok przed błąd lekarzy. Lekarka nie przyznała się do winy!

Przez błąd lekarki, 8-letnia Daria straciła wzrok. Dziś sąd nakazał szpitalowi wypłacenie odszkodowania. Poznaj całą historię dziewczynki!
Hanna Szczesiak
zmysł wzroku u dziecka
wzrok dziecka
wzrok noworodka
rozwój wzroku

Co wiesz o rozwoju wzroku u dziecka? Sprawdź się!

Karolina Stępniewska
Kąpiel niemowlęcia
rozwój dziecka
słuch dziecka
wzrok dziecka

Kąpiel to coś więcej niż tylko pielęgnacja

Statystycznie kąpiel niemowlaka trwa ok. 20 minut. Czy wiesz, że możesz ten czas wykorzystać znacznie lepiej niż wyłącznie na oczyszczenie skóry dziecka?
materiały promocyjne
Chicco
wzrok dziecka
kosmetyki do opalania
ochrona przeciwsłoneczna

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo na wakacjach? Podpowiadamy!

Czy to lato w mieście, krótki wypad za miasto na weekend czy długi wyjazd nad morze najważniejsze, aby wakacje z dzieckiem były bezpieczne. Sprawdź, co zrobić, by letnich dni nie zakłóciły wam żadne niemiłe niespodzianki.
Partner
Oczka Piotrusia uratowane dzięki pomocy piłkarzy Realu Madryt
nowotwór
wzrok dziecka
rak

Wspaniała wiadomość! Dzięki pomocy piłkarzy, Piotruś pokonał rzadką chorobę

Roczny Piotruś, chorujący na siatkówczaka, ukończył leczenie w amerykańskiej klinice. Wszystko dzięki pomocy... przedszkolaków i piłkarzy Realu Madryt.
Hanna Szczesiak
J&J
rozwój dziecka
słuch dziecka
pielęgnacja dziecka

Czy jesteś pewna, że naprawdę spędzasz czas z dzieckiem?

Jesteś z dzieckiem prawie bez przerwy. Karmisz je, przewijasz, kąpiesz i pielęgnujesz, ale czy tak naprawdę spędzasz z nim czas?
Anna Parcheta
niemowlę, oczy, wzrok
wzrok dziecka

Jedno zdjęcie i dziecko oślepło! To może dotyczyć każdego z nas!

Miało być pamiątką z dzieciństwa, niestety dziecko przepłaciło ją zdrowiem. Sprawdź, czego nie wolno robić fotografując dzieci.
Marta Kabulska
Dada - rozwój zmysłów
rozwój dziecka
słuch dziecka
wzrok dziecka

Obalamy 9 mitów na temat rozwoju zmysłów niemowlaka

Słyszałaś kiedyś o tym, że dziecko tuż po urodzeniu widzi do góry nogami i że potrafi po zapachu rozpoznać swoją mamę? Czy wiesz, co z tego jest prawdą, a co tylko mitem? Dowiedz się, jak rozwijają się zmysły dziecka.
Partner
Patrzące niemowlę
wzrok dziecka
nowotwory

Pierwszy w Polsce nowatorski zabieg: dziecko ma szansę widzieć

Robiąc dziecku zdjęcia, możesz rozpoznać siatkówczaka: groźny nowotwór oka. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzili pierwszy w Polsce nowatorski zabieg leczenia siatkówczaka. Dziecko ma szansę widzieć. To zasługa zabiegu i wczesnego rozpoznania.
Katarzyna Pinkosz
okulary
okulary
wzrok dziecka

Chroń oczy dziecka przed słońcem

Okuliści ostrzegają, że promienie UV mogą uszkodzić wzrok dziecka, bo soczewka oka dziecka nie jest dobrym filtrem pochłaniającym promienie UV. Czy wiesz, jak chronić wzrok dziecka przed słońcem?
Katarzyna Pinkosz
wzrok niemowlaka
wzrok dziecka

Lekarze alarmują: badajmy wzrok niemowlaków

Aż 25 procent dzieci ma problemy ze wzrokiem. Lekarze apelują, aby jak najwcześniej rozpocząć badania okulistyczne.
Małgorzata Malinowska
dziecko, Facebook
zdrowie dziecka
wzrok dziecka

Czy Facebook może pomóc uratować zdrowie dziecka?

Ta historia mogła się skończyć bardzo źle. Dzięki popularności Facebooka 3-letnia Rylee uniknęła zeza, niedowidzenia, a nawet całkowitej ślepoty.
Marta Kabulska
niemowlę w okularach
wzrok dziecka

Niemowlę w okularach? Kiedy trzeba iść do okulisty

Jeśli dziecko źle widzi, ma zeza, jak najszybciej musisz leczyć jego wzrok, by nauczyło się widzieć stereoskopowo. Co to jest widzenie stereoskopowe i dlaczego niemowlę nie powinno zezować - pytamy okulistę.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, niemowlę, uśmiech
pielęgnacja oczu
oczy noworodka
wzrok dziecka

Jak pielęgnować oczy noworodka?

Zmysł wzroku noworodka intensywnie się rozwija, dlatego już od 1. dnia życia oczy dziecka wymagają systematycznej i regularnej pielęgnacji. Nie jest ona ani trudna, ani czasochłonna, choć świeżo upieczonym rodzicom może wydawać się inaczej.
Justyna Etenkowska
dziecko, lekarz, badanie, słuch
zdrowie dziecka
słuch dziecka
wzrok dziecka

Dwa ważne zmysły niemowlęcia: wzrok i słuch

Widzimy nie tyle okiem, ile... mózgiem. Podobnie jest ze słuchem – nie tylko samo ucho jest najważniejsze, ale też wszystkie połączenia nerwowe, które z niego dochodzą do mózgu.
Katarzyna Pinkosz/"Mamo, to ja"
mama, niemowlę
rozwój dziecka
niemowlę
noworodek

Świat oczami dziecka

Świat widziany oczami dziecka zmienia się niemal codziennie. Niezmiennie jednak najpiękniejszym widokiem dla malucha jest twoja uśmiechnięta twarz.
Sylwia Niemczyk
dziecko, literki, chłopiec, okulary
wzrok dziecka
problemy ze wzrokiem
okulary dla dziecka

Mały okularnik

Jeśli coś Cię zaniepokoi, idź z dzieckiem do okulisty. Wszelkie wady wzroku trzeba jak najwcześniej skorygować.
Katarzyna Pinkosz