filmy familijne netflix
fot. Adobe Stock

Filmy familijne na Netflixie – idealne na rodzinny wieczór

Filmy familijne na Netflixie trafią w gust każdego domownika: są tu i kultowe filmy sprzed lat, i nowe produkcje dla rodziny. Co więcej, są dostępne właśnie wtedy, gdy macie ochotę na rodzinny seans. Sprawdź nasz ranking 10 najlepszych filmów familijnych na Netflixie i przygotuj popcorn!
Karolina Stępniewska
filmy familijne netflix
fot. Adobe Stock
Wśród rozmaitych opcji spędzania czasu z rodziną, nie może zabraknąć seansów filmów familijnych na Netflixie. Jednak siadając przed telewizorem, warto mieć gwarancję, że włączona produkcja sprawi przyjemność i dzieciom, i dorosłym. Takie są filmy dla rodziny, które tu polecamy. Gwarantujemy, że będziesz się świetnie bawić i nawet nie zatęsknisz za „Domem z papieru”!

TOP 10 filmów familijnych na NETFLIXIE

Kryteria wyboru: film fabularny. Kategoria: familijny. Ocena: najwyższa! Wystarczy internet i Netflix. Oto plan na 10 wieczorów w domu z rodziną.

1. Netflix kino familijne: Jak zostać kotem?

Kevin Spacey jako zabiegany ojciec, który dziwnym zrządzeniem losu zamienia się w kota. I śmieszne, i wzruszające. Idealna propozycja na wieczór z dziećmi (zwłaszcza, jeśli kochacie koty!).

2. Fajny film familijny Netflix: Wakacje Mikołajka

Jeśli chcecie się trochę rozerwać całą rodziną, „Wakacje Mikołajka” będą idealnym wyborem na wieczór z Netflixem. Ostrzegam: będziecie zrywać boki! I czegoś też się nauczycie o tym, jak myślą dzieci i jakie błędy popełniają rodzice.

3. Dobry film na Netflix: Dzień czekolady

Wzruszająca polska produkcja, która jest dopieszczona w każdym calu: zdjęcia, muzyka, dialogi, scenariusz, scenografia. Uczta dla duszy. Jest trochę smutno, ale też pocieszająco. Spróbujcie, to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich filmów familijnych w ostatnich czasach!

4. Dobre kino familijne Netflix: Cudowny chłopak

Film, który jest adaptacją książki i to opartej na faktach. Auggie, po latach spędzonych na nauce w domu, idzie do szkoły. Jakby samo to nie było trudne, chłopiec od urodzenia ma zdeformowaną twarz, co spotyka się z raniącymi uwagami otoczenia. Czy znajdzie przyjaciół? Obejrzyjcie koniecznie!

5. Filmy na Netflix dla rodziny: Benji

Dla tych, którzy lubią płakać i tych, którzy lubią napięcie (ale w dawce odpowiedniej dla dzieci). I oczywiście dla tych, którzy kochają pieski, czyli dla wszystkich. Benji to kino familijne w najlepszym wydaniu - przekonajcie się sami. Dzieciaki będą na pewno zachwycone.

6. Netflix kino familijne: Charlie i fabryka czekolady

Adaptacja prozy Dahla, tym razem w reżyserii Tima Burtona. Tytułowy Charlie to ubogi chłopiec, który wygrywa bilet do fabryki czekolady. Jej właściciel, WIllie Wonka, brawurowo zagrany przez Johnny'ego Deppa jest ekscentrycznym typem, który żyje w odosobnieniu. Zaprasza jednak pięcioro do swojej fabryki, a tam... magia i dużo cukru!

7. Fajny film familijny Netflix: Uwolnić Orkę

Stary film, ale nadal warto do niego usiąść  – tym razem z własnymi dziećmi. Historia chłopca, który zaprzyjaźnia się z pięknym drapieżnikiem morskim, chwyta za serce tak samo, jak chwytała lata temu. Dobre kino, które budzi w dzieciach zainteresowanie przyrodą.

8. Dobry film na Netflix: Mia i biały lew

Film z 2018 roku. Jest to historia 10-letniej Mii, która wraz z rodzicami przenosi się do Afryki. Tam pomaga jej przetrwać trudne chwile białe lwiątko. Ciepły film o przesłaniu ekologicznym – pokazuje piękno, ale i kruchość natury. Uczy szacunku wobec ludzi i zwierząt, a także tolerancji. Naprawdę wartościowe kino dla młodszych i starszych.

9. Dobre kino familijne Netflix: Szajbus i pingwiny

Australijska produkcja pełna emocji udzielających się widzom. Pewien farmer z pomocą wnuczki próbuje wytresować szalonego psa – Szajbusa, aby chronił przed lisami kolonię pingwinów. Piękne zdjęcia, fantastyczny pies, urocze pingwiny i ciepła historia z wyrazistymi bohaterami. To nie będzie zmarnowane 1,5 h!

10. Filmy na Netflix dla rodziny: Marsz pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata

Film przyrodniczy, ale bez trudu odnaleźć w nim można analogie do ludzkiego życia. Fabułą filmu jest dorastanie potomka pewnego niemłodego już pingwina. Ten film uświadomi wam, że w życiu każdego młodego pingwina, tak jak i człowieka, najważniejsza jest rodzina. Fenomenalne zdjęcia i piękna historia.

  

Zobacz też:
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy