Podwyższona temperatura ciała, ból gardła czy uciążliwy katar - to tylko część objawów, z jakimi zmagają się dzieci w trakcie infekcji. Chcesz poprawić nastrój juniora w czasie choroby? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka propozycji, które zapobiegną nudzie i będą miłą odskocznią w tym trudnym czasie!

Reklama

5 pomysłów na spędzenie czasu z chorym dzieckiem w domu

1. Planszówki dobre na wszystko

Gra planszowa to nie tylko doskonała propozycja zabawy w deszczowy dzień, ale również wtedy, gdy dziecko choruje. Chińczyk, Scrabble, Monopoly czy Memory to tylko część propozycji, jakie masz w zasięgu ręki! Podczas takiej aktywności możecie wspólnie leżeć pod kocem, podjadać przekąski i pić gorącą herbatę. Gwarantujemy, że junior będzie zachwycony każdą minutą gry. Może uda mu się wygrać?

2. Osobliwe dzieła sztuki

W trakcie choroby dziecka warto zaopatrzyć się w różnorodne artykuły papiernicze. Kredki, naklejki, flamastry, farby i blok techniczny w dużym formacie - taki asortyment pozwoli na stworzenie prawdziwego dzieła sztuki! Zaproponuj dziecku wspólne malowanie. Może postaracie się własnoręcznie odtworzyć rodzinne zdjęcie z ostatnich wakacji? Kto wie, czy junior w trakcie tej zabawy nie odkryje w sobie zamiłowania do sztuki.

3. Bajka na pocieszenie

Jeśli dziecko gorączkuje, zaproponuj wspólne czytanie bajek. Twój głos z pewnością zadziała na juniora kojąco i pomoże się zrelaksować. Może w trakcie kolejnego rozdziału książeczki nawet uda mu się zdrzemnąć? Jeśli zaś chorowitek zażyczy sobie oglądania bajki w telewizji, nie zabraniaj mu tego. Trudny czas choroby wymaga także i twojej elastyczności. Wszak nawet dorośli w trakcie przeziębienia najczęściej wybierają oglądanie seriali jako formę spędzania czasu.

4. Powrót do przeszłości

Ta aktywność - choć wydaje się banalna - może rozbudzić naprawdę ogromne zainteresowanie w twoim dziecku. Wyciągnij z szuflady stare albumy i wspólnie oglądajcie rodzinne zdjęcia. Pokaż, jak wyglądałaś w jego wieku, opowiedz najciekawsze historie ze swojego dzieciństwa. To bardzo ważne, by junior słysząc imiona dziadków i pradziadków, kojarzył je z ich twarzami. Gwarantujemy, że ta zabawa sprawi ogromną frajdę nie tylko dziecku, ale również tobie!

Zobacz także

5. Łamigłówki

Jeśli dziecko narzeka na wszechobecną nudę, możesz zaproponować mu zabawę w łamigłówki. Nie radzi sobie ze wszystkimi? Rozwiążcie je wspólnie! W sklepach papierniczych znajdziesz ogrom wydań zawierających labirynty, gry słowne i rebusy, które zajmą chorowitka przez dobre kilkadziesiąt minut. Pamiętaj, że takie zabawy to również nieoceniony trening dla umysłu dziecka!

Sposoby na złagodzenie objawów przeziębienia u dziecka

Jeśli mimo twoich usilnych prób zajęcia dziecka zabawą junior wciąż marudzi, to znak że jego samopoczucie jest naprawdę złe. Zamiast czekać na samoistną poprawę stanu zdrowia, wspomóż jego organizm w walce z chorobą.

Apap Przeziębienie Junior to lek 3 w 1 zwalczający objawy przeziębienia i grypy u dzieci w wieku od 6 lat. Ma potrójne działanie: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, zmniejsza gorączkę i dreszcze oraz łagodzi ból, który szczególnie dotkliwie odczuwają nasze pociechy w trakcie infekcji np. gardła. To jedyny lek o takim składzie bez barwników*.

Apap Przeziębienie Junior to lek w formie proszku w saszetce, rozpuszczanego w gorącej wodzie o rozgrzewającej formie podania. Lek ma truskawkowy smak.

USP Zdrowie

* Wśród leków w saszetce o składzie: paracetamol 300 mg + fenylefryna 5 mg + witamina C 20 mg.

APAP przeziębienie junior (300 mg + 20 mg + 5 mg)/saszetkę, proszek do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce. 1 saszetka zawiera: Paracetamolum (paracetamol) 300 mg, Acidum ascorbicum (kwas askorbowy) 20 mg, Phenylephrini hydrochloridum (fenylefryny chlorowodorek) 5 mg. Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu lub na aminy sympatykomimetyczne. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Leku nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania. Leku nie należy stosować w okresie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Anatomicznie wąski kąt przesączania. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama

Materiał powstał we współpracy USP Zdrowie

Reklama
Reklama
Reklama