Gorączka

Chore dziecko z gorączką
gorączka
zapalenie ucha
zapalenie oskrzeli

Gorączka u malucha lub starszaka – co robić, gdy pojawi się podczas ząbkowania lub zapalenia ucha? 5 kwestii, o których trzeba pamiętać

Gorączka u dziecka budzi niepokój rodziców, bo może być objawem zarówno zwykłej infekcji górnych dróg oddechowych, jak i innych, poważniejszych chorób. W jaki sposób pomóc gorączkującemu dziecku? Podpowiadamy, o czym pamiętać!
Współpraca reklamowa
Uczeń
ból
gorączka
choroba

Dziecko ma infekcję? Poznaj 5 pomysłów na spędzenie z nim czasu w domu

Infekcja u dziecka daje się we znaki nie tylko jemu samemu, ale również reszcie domowników. Jak urozmaicić czas i sprawić, by junior w dobrej atmosferze wracał do zdrowia? Poznaj 5 sposobów na spędzenie czasu z chorym dzieckiem. Dzięki nim wspólnie przetrwacie ten trudny czas.
Współpraca reklamowa
udar słoneczny u dziecka
gorączka
opalanie
odwodnienie

Udar słoneczny u dziecka: objawy, ile trwa, co zrobić?

Upalne słoneczne dni sprzyjają wypoczynkowi na dworze, lecz w tym czasie koniecznie trzeba odpowiednio chronić dziecko. Udar słoneczny u dziecka może mieć poważne konsekwencje. Typowe objawy udaru słonecznego to gorączka, ból głowy i światłowstręt. Po rozpoznaniu udaru słonecznego u dziecka należy natychmiast wezwać pogotowie.
Ewa Janczak-Cwil
Rodzina pakuje walizki
gorączka
wakacje
podróż z dzieckiem

Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem? 5 kwestii, o których warto pamiętać

Przed wami upragniony, rodzinny urlop? Zwykle jest pełen zabawy i odpoczynku, jednak warto pamiętać, że czasem przytrafiają się… niespodziewane sytuacje. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby wakacje były komfortowe, przyjemne i bezpieczne.
Współpraca reklamowa
rorączka w upał u dziecka
gorączka
upał

Gorączka w upał u dziecka – przyczyny, jak sobie radzić

Gorączka w upał u dziecka może wystąpić jako reakcja na przegrzanie lub na próbę schłodzenia dziecka, ale może również pojawić się w wyniku infekcji. Jak sprawdzić przyczynę gorączki pojawiającej się podczas upału? Co robić, gdy dziecko gorączkuje w upalny dzień? Jak sobie radzić z gorączką u dziecka, gdy temperatura otoczenia nie daje ulgi.
Ewa Janczak-Cwil
Biegunka u dziecka
wymioty
gorączka
biegunka

Biegunka u dziecka - jak ją szybko pokonać?

Biegunka u dziecka jest uciążliwa, a może być wręcz groźna dla maluszka, bo zdarza się, że prowadzi do odwodnienia u dzieci. Sprawdź, co na biegunkę u dziecka warto stosować, a czego nie i jakie są skuteczne sposoby, by pomóc dziecku ją pokonać. Konsultacja: dr Joanna Gzik, pediatra.
Współpraca reklamowa
gorączka u niemowląt
gorączka
leki na gorączkę
zdrowie dziecka

Gorączka u niemowląt: przyczyny, jak zbić gorączkę u niemowlaka

Gorączka u niemowląt może być spowodowana wieloma przyczynami – stresem, przeziębieniem, przegrzaniem. Sprawdź, kiedy i jak zbijać gorączkę u niemowląt. Wyjaśniamy także, jakich leków pod żadnym pozorom nie należy podawać dziecku w pierwszym roku życia.
Magdalena Drab
domowa apteczka
gorączka
zdrowie
leki na gorączkę

ABC apteczki maluszka. Co powinno się w niej znaleźć?

Rodzice wiedzą, że muszą być przygotowani na każdą okoliczność, w tym również na ewentualne choroby dziecka. Dlatego bez względu na to, czy są na urlopie, czy jest późny wieczór i wszystkie apteki są pozamykane, powinni posiadać dobrze wyposażoną domową apteczkę. Czego nie może w niej zabraknąć?
Współpraca reklamowa
gorączka u dziecka
gorączka
chore dziecko
wysoka temperatura

Gorączka u dziecka: przyczyny, objawy, jak zbić temperaturę u dziecka

Gorączka u dziecka nie musi oznaczać poważnej choroby, jednak nigdy nie należy jej lekceważyć. Możesz samodzielnie spróbować zbić dziecku podwyższoną temperaturę, ale nie rób tego od razu. Sprawdź, od ilu stopni obniżać gorączkę u dziecka i jak to robić. Jeśli lekarstwa nie pomagają, a gorączka utrzymuje się dłużej niż trzy dni – koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza.  
Joanna Biegaj
konsultacja z lekarzem
gorączka
szpital
biegunka

Gorączka u dziecka - kiedy do szpitala?

Z gorączką u dziecka powinno się jechać do szpitala, jeśli ma wybroczyny, drgawki, nie skończyło jeszcze 6 miesięcy. W zależności od innych objawów gorączkujące dziecko może być leczone w domu, powinno być zbadane przez lekarza lub wymaga wizyty w szpitalu. Do szpitala trzeba też jechać, kiedy np. niemowlę poniżej 6. miesiąca życia stale wymiotuje, a starsze ma duszności.
Katarzyna Pinkosz
wymioty
gorączka
choroba

Gdy maluch z infekcją rotawirusową trafia do szpitala… [WIDEO]

Kaja zakaziła się rotawirusami na zajęciach dla maluszków – miała wtedy zaledwie pięć miesięcy. „W momentach, w których Kaja się przebudzała, dosłownie przelewała się przez nasze ręce” – wspomina jej mama.
Współpraca reklamowa
wymioty
gorączka
zdrowie

Biegunka to tylko wierzchołek góry lodowej. Dowiedz się więcej o zakażeniu rotawirusami [VIDEO]

Biegunka to tylko jeden z objawów infekcji rotawirusowej. Zwykle towarzyszą jej również wymioty i gorączka. Związana z tym utrata wody i elektrolitów z organizmu może prowadzić do odwodnienia. Jak je rozpoznać i jak mu zapobiec? Obejrzyj film i sprawdź!
Współpraca reklamowa
wymioty
gorączka
zdrowie

Rotawirusy – jak je powstrzymać? [WIDEO]

Wymioty, wodnista biegunka i temperatura dochodząca nawet do 40°C to główne objawy zakażenia rotawirusami. Bardzo łatwo się nimi zakazić – bo wystarczy do tego zaledwie 10 cząsteczek wirusa, a trudno je zwalczyć środkami do dezynfekcji. Co więcej, potrafią długo przetrwać na powierzchniach. Na rękach do czterech godzin, a na zabawkach nawet do 10 dni! Jak zatem powstrzymać rotawirusy? Dowiedz się, oglądając materiał video!
Współpraca reklamowa
Dziecko z gorączką nie musi dostawać od razu leków
gorączka
gorączka u dziecka
obniżanie gorączki

Podajesz dziecku leki przeciwgorączkowe? To błąd, jeśli robisz to za wcześnie!

"Gdy gorączkuje dziecko, to od razu jest strach i rodzic chce doprowadzić temperaturę jego ciała do normy" – mówi prof. Wiesław Kozak. Dlaczego nie warto tego robić?
Hanna Szczesiak
Podanie syropu nie jest roziązaniem, gdy dziecko ma kaszel przewlekły
przeziębienie
gorączka
kaszel

Przewlekły kaszel u dziecka: dlaczego kaszle, choć nie jest chore?

O kaszlu przewlekłym mówimy, kiedy dziecko przez długi czas kaszle, ale nie ma już kataru, gorączki ani bólu gardła. Zdarza się, że kaszel utrzymuje się przez tydzień lub dwa po infekcji, ale czasem nie mija dłużej i przechodzi w kaszel przewlekły. Co zrobić, gdy dziecko kaszle po chorobie?
Aleksandra Sobieraj
przeziębione dziecko
przeziębienie
katar
gorączka

Nie lekceważ przeziębienia dziecka!

Przeziębienie to jedna z najczęstszych infekcji wirusowych. Nie wolno go jednak u dziecka lekceważyć, bo szybko może się zamienić w anginę czy zapalenie oskrzeli, a nawet płuc.
Aleksandra Sokalska
Wirusowe zapalenie opon mózgowych
gorączka
stan zapalny
zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Czym jest wirusowe zapalenie opon mózgowych?

Co wywołuje wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych? Jak przebiega choroba i jak ją leczyć? Czy zachorowanie jest szczególnie niebezpieczne w przypadku noworodków i niemowląt? Sprawdź!
Milena Oszczepalińska
Zapalenie opon mózgowych
gorączka
zapalenie ucha
wysoka temperatura

Dziecko ma wysoką gorączkę? To może być zapalenie opon mózgowych!

Nigdy nie lekceważ wysokiej temperatury u dziecka. Choć zwykle jest objawem niegroźnego przeziębienia, może też świadczyć o zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych!
Milena Oszczepalińska
Grypa objawy
katar
gorączka
kaszel

Na Mazowszu szaleje grypa! Znacznie wzrosła liczba zachorowań!

Na Mazowszu szaleje epidemia grypy. W ciągu zaledwie dwóch tygodni było aż 52 tysiące zachorowań.
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
ADEM Ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia
gorączka
objawy choroby
wymioty u dziecka

ADEM. Groźna choroba autoimmunologiczna

Jak rozpoznać ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia? Ta poważna choroba autoimmunologiczna może pojawić się np. po przebyciu odry, świnki, ospy, ale też po szczepieniach przeciwko tym chorobom. Dowiedz się, jakie sygnały mogą wskazywać na to, że dziecko ma ADEM.
Milena Oszczepalińska
Bezobjawowe zapalenie płuc u dzieci
gorączka
gorączka u dziecka
gorączka u niemowlaka

Bezobjawowe zapalenie płuc: jak rozpoznać, ile trwa, czy jest zaraźliwe [PRZYCZYNY]

Gdy dziecko ma bezobjawowe zapalenie płuc, nie ma gorączki, nie kaszle. A mimo to jest ciężko chore. Jak rozpoznać bezobjawowe zapalenie płuc? Jak je leczyć i czy dziecko bez objawów zaraża innych?
Katarzyna Pinkosz
Chore niemowlę
katar
gorączka
kaszel

Zapalenie płuc u niemowlęcia? Niestety tak!

Zapalenie płuc u niemowlęcia może się rozwinąć bardzo szybko nawet ze zwykłego kataru. Objawy nie zawsze są typowe. Może być konieczne nawet leczenie w szpitalu.
Katarzyna Pinkosz
jak mierzyć dziecku gorączkę
gorączka
gorączka u dziecka
gorączka u niemowlaka

Gorączka u dziecka: jak prawidłowo zmierzyć temperaturę?

Jak zmierzyć gorączkę, żeby wynik był wiarygodny? Przeczytaj!
Karolina Stępniewska
kiedy do lekarza z gorączką u dziecka
gorączka
gorączka u dziecka
gorączka u niemowlaka

Kiedy do lekarza z gorączką u dziecka?

Gorączka nie zawsze jest wskazaniem do wizyty u lekarza. Są jednak sytuacje, kiedy dziecko, które ma gorączkę trzeba koniecznie pokazać lekarzowi. Jakie?
Karolina Stępniewska
grypa a płodność, jak przygotować się do ciąży, grypa przed ciążą, miesiączka, owulacja
grypa
gorączka
owulacja

Czy grypa może utrudnić zajście w ciążę?

Jesteś w trakcie starania o ciążę i dopadła cię grypa? Sprawdź, czy infekcja może zaszkodzić płodności. O tym, jak grypa wpływa na płodność kobiety i owulację opowiedział nam ginekolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed.
Joanna Karwat
Zapalenie zatok
katar
gorączka
kaszel

Czy dziecko ma zapalenie zatok?

Ból głowy, katar trwający dłużej niż tydzień, kaszel, czasem gorączka - tak objawia się zapalenie zatok u dziecka. Ostre zapalenie zatok zdarza się przy każdym katarze.
Katarzyna Pinkosz
Surop czosnkowy na przeziębienie u dziecka
grypa
gorączka
pediatra

7 rad, jak skutecznie wyleczyć grypę u dziecka

Grypa u dziecka to nie jest błaha choroba. U ok. 10 proc. chorych powoduje powikłania, jak zapalenie oskrzeli, płuc, a nawet poważne powikłania kardiologiczne. Grupą najbardziej narażoną na powikłania są dzieci, dlatego jeśli dziecko zachoruje, trzeba wiedzieć, jak je chronić przed powikłaniami.
Katarzyna Pinkosz
Czy dziecko z gorączką może wyjść na dwór?
wychowanie dziecka
gorączka
gorączka u dziecka

Wyznanie mamy: „Tak, zabrałam dziecko z gorączką na zakupy!”

„Zanim mnie potępicie i wyrzucicie mnie na wyspę beznadziejnych rodziców, proszę, wysłuchajcie mojej historii” – prosi Melissa.
Hanna Szczesiak
Radiowóz policyjny
gorączka
pierwsza pomoc
gorączka u dziecka

Brawa dla tych policjantów! Uratowali 18-miesięczną dziewczynkę

Gdy jadący na interwencję policjanci zobaczyli na poboczu kobietę z nieprzytomnym dzieckiem, od razu się zatrzymali. Dzięki ich pomocy, 1,5-roczna dziewczynka przeżyła!
Hanna Szczesiak
kiedy mama jest chora
gorączka
mama w pracy
rodzice niewyspani małe dziecko

Dni, kiedy bycie rodzicem jest (nieco) mniej fajne

Nie zrozumcie mnie źle: lubię być mamą, nie zamieniłabym się z nikim i nie narzekam (szczególnie). Są jednak takie dni, kiedy bycie rodzicem daje popalić. Dni, kiedy wszystko idzie jak po grudzie i ani przez chwilę nie chce być łatwiej. Dni takie jak te.
Karolina Stępniewska