Czas na zabawę z dzieckiem

co robić w wakacje z dzieckiem
lato
wakacje z dzieckiem
czas na zabawę z dzieckiem

Co robić w wakacje z dzieckiem: sprawdzone pomysły na udany wypoczynek

Zastanawiasz się jak spędzać lato z dzieckiem, by miało jak najlepsze, wakacyjne wspomnienia? Jeśli dobrze zaplanujesz, co robić w wakacje z dzieckiem, będziesz mieć pewność, że lato będzie udane. Dobrze dobrane aktywności i atrakcje zapewnią wam wszystkim psychiczny i fizyczny wypoczynek.
Ewa Janczak-Cwil
WSCW 5
czas na zabawę z dzieckiem

Jak i w co bawić się z dzieckiem? Ekspert podpowiada zabawy

Chcesz bawić się wspólnie z dzieckiem? Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” psycholożka Dominika Słomińska pokazała trzy ciekawe gry. Wypróbujcie je u siebie w domu!
Współpraca reklamowa
Dziecko gra na instrumencie
zmysły
zmysł dotyku
edukacyjne zabawki

Czy któryś z naszych zmysłów jest najważniejszy? Pytamy psychologa

Słyszysz to? Widzisz te kolory? Wow, ten zapach jest przepiękny! To tylko niektóre reakcje na bodźce, które potrafimy odbierać dzięki zmysłom. Czy któryś ze zmysłów jest dominujący i należy go staranniej pielęgnować i rozwijać? Przyjrzeliśmy się temu tematowi podczas kolejnej edycji akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem”, na którą zapraszamy wszystkich rodziców przedszkolaków i uczniów.
Współpraca reklamowa
SMOBY Little Chodzik 3w1 Pchacz Interaktywny Wózek
nauka przez zabawę
kreatywna zabawa
czas na zabawę z dzieckiem

Za nami wielki test zabawek z serii Little Smoby. Większość rodziców oceniła je na 5!

Tym razem w Klubie Rodzica Recenzenta przetestowano produkty popularnej marki z Francji. Rodzice wraz z maluszkami sprawdzali, czy zabawki Smoby faktycznie są tak rewelacyjne, jak o nich mówią. Przeczytaj, co konkretnie sądzą o nich rodzice!
Współpraca reklamowa
Ostatki przed Adwentem: z czym się wiążą, kiedy wypadają
święta
czas na zabawę z dzieckiem
Andrzejki

Ostatki przed adwentem: kiedy wypadają, z czym się wiążą?

Ostatki przed adwentem nieodłącznie wiążą się z andrzejkami. I chociaż w czasie adwentu nie obowiązuje post, to zgodnie ze zwyczajem jest to ostatni moment na uczestnictwo w hucznych, tanecznych zabawach. Czy wiesz, kiedy wypadają ostatki adwentowe w 2022 roku?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Uczeń
ból
gorączka
choroba

Dziecko ma infekcję? Poznaj 5 pomysłów na spędzenie z nim czasu w domu

Infekcja u dziecka daje się we znaki nie tylko jemu samemu, ale również reszcie domowników. Jak urozmaicić czas i sprawić, by junior w dobrej atmosferze wracał do zdrowia? Poznaj 5 sposobów na spędzenie czasu z chorym dzieckiem. Dzięki nim wspólnie przetrwacie ten trudny czas.
Współpraca reklamowa
mata Tiny Love
rozwój motoryczny dziecka
czas na zabawę z dzieckiem
interaktywne zabawki

W co się bawić z niemowlęciem? 7 pomysłowych zabaw

Organizacja czasu niemowlęcia nie należy do prostych zadań. Bardzo ważne, by podczas aktywności dziecko rozwijało swoje umiejętności, doświadczało nowych bodźców i oczywiście dobrze się przy tym bawiło! Jeśli szukasz pomysłów na spędzenie czasu z maluszkiem, koniecznie poznaj nasze propozycje.
Współpraca reklamowa
Chłopiec bawi się ciastoliną Play-Doh
rozwój dziecka
zabawy dla dzieci
rozwój fizyczny

W małych rączkach cały świat! Motoryka mniejsza i jej wpływ na rozwój i umiejętności dzieci

Chwytanie zabawek, ugniatanie mas plastycznych, ściskanie maskotek, wiązanie butów, rysowanie czy zapinanie guzików to czynności wymagających precyzyjnych ruchów rąk i palców. W jaki sposób maluch się tego uczy? Zapytaliśmy psycholog Edytę Żółtowską-Górską, która podpowiedziała, w jaki sposób rozwijać małą motorykę u dziecka.
Współpraca reklamowa
Zabawy z wyobraźnią rodzica z dzieckiem KINDER Smerfy
rozwój dziecka
rozwój fizyczny
rozwój emocjonalny

Bohaterowie dziecięcej wyobraźni… czego mogą nas nauczyć?

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha bajek? No, właśnie… Ale pewnie zdarza nam się zapominać, że ulubieni bohaterowie dostarczają nam nie tylko doskonałego towarzystwa i rozrywki, ale sporo nas uczą. Czego? Przykładów jest wiele: od radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, przez naukę rozwiązywania problemów w grupie, aż wreszcie po wskazówki w przypadku, gdy dopadają nas kryzysy czy trudne emocje.
Współpraca reklamowa
Tata bawi się z dziećmi WSCW Kinder
rozwój dziecka
rozwój emocjonalny dziecka
rozwój fizyczny

Pomysłowe zabawy rozwijające talenty. Bawcie się dobrze!

Dla wielu rodziców zabawy z dzieckiem to nie przysłowiowa bułka z masłem. Bywa, że brakuje nam na nie pomysłów, a jednocześnie wciąż myślimy o rozwijaniu malucha, jego edukacji i wspieraniu talentów. Jak więc bawić się z dzieckiem, by pomóc mu się rozwijać? Podpowiadamy!
Współpraca reklamowa
edukacyjne zabawki
czas na zabawę z dzieckiem
gra i zabawa rodzice dzieci

5 pomysłów na zabawy wykorzystujące figurki Smerfów

Zabawa z dzieckiem potrafi dostarczyć wiele radości. Z pomocą przychodzą mali, niebiescy znani wszystkim bohaterowie – nowa kolekcja zabawek od KINDER Niespodzianki to źródło inspiracji!
Współpraca reklamowa
zabawy sensoryczne
rozwój dziecka
zmysły
rozwój fizyczny

Zabawy sensoryczne. Dlaczego są tak ważne?

Wszystko, czego dziecko dowiaduje się o świecie i w jaki sposób go poznaje, odbywa się poprzez zmysły. Jeśli mózg odbiera, przetwarza i interpretuje bodźce słuchowe, dotykowe, węchowe, smakowe i ruchowe bez zakłóceń, dziecko rozwija się prawidłowo. Podpowiadamy, jakie zabawy sensoryczne będą świetnym wsparciem rozwoju malucha!
Współpraca reklamowa
mama z córką w lesie Smerfy KINDER
podróż z dzieckiem
czas na zabawę z dzieckiem
gra i zabawa rodzice dzieci

7 sposobów na nieoczywiste rozwijanie zmysłów przez podróże i krótkie wycieczki – dzieciaki to kochają!

Bycie mamą i tatą to nie lada wyzwanie. Każdy dzień pełen jest zadań (nie tylko) logistyczno-organizacyjnych. Jednak jednym z najczęstszych pytań zadawanych sobie przez rodziców jest to, w co i jak się bawić, by wspierać rozwój zmysłów malucha. A może postawicie na... małe i duże podróże? Przecież kształcą i rozwijają. Jak planować wypady, by połączyć przyjemność z rozwojem? Podpowiadamy!
Współpraca reklamowa
mama czyta z córką Smerfy KINDER
rozwój dziecka
rozwój fizyczny
rozwój emocjonalny

Szósty zmysł rodzica, czyli jak zrozumieć własne dziecko…?

Kiedy maluch przychodzi na świat, uczy się go odbierać za pomocą pięciu zmysłów: słuchu, wzroku, smaku, dotyku i węchu. Częściowo rozwijają się one jeszcze w brzuchu mamy, ale ich wspieranie i rozwój od pierwszych momentów życia jest kluczowe. Co więcej – nierzadko po czasie okazuje się, że jeden z nich jest tym dominującym – co wtedy? Jak wspierać malucha? Czy dbać o ten właśnie zmysł, czy skupiać się na pozostałych?
Współpraca reklamowa
chłopiec bawi się z mamą Smerfy KINDER
rozwój dziecka
rozwijaj talent dziecka
rozwój fizyczny

Jakie cechy pomogą rozwijać talenty malucha?

W każdym dziecku drzemią talenty. Odpowiednio pielęgnowane będą miały szansę się rozwijać i pozwolą malcowi odnosić sukcesy w różnych dziedzinach. Ale dobrze, gdy talent idzie w parze z ciężką pracą i odpowiednimi cechami. Tak, tak – istnieją takie, które mogą pomóc dzieciom w rozwijaniu ich pasji!
Współpraca reklamowa
zmysł wzroku
zmysły dziecka
gra i zabawa rodzice dzieci

Jak rozwijać zmysły dziecka? Podpowiada psycholog

Zmysły rozwijają się już w życiu płodowym. Jak zadbać o nie później, po urodzeniu się maluszka? O tym, jak je rozwijać poprzez zabawę, opowiada ambasadorka akcji Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem – psycholog Dorota Zawadzka.
Współpraca reklamowa
Postanowienia noworoczne dzieci
gry planszowe
czytanie dziecku
gotowanie z dziećmi

Postanowienia noworoczne dla dzieci – pomysły dla ucznia i przedszkolaka

Postanowienia noworoczne dla dzieci mogą różnić się od naszych, a nawet wydawać się błahe. Warto jednak zachęcić dzieci do robienia postanowień na Nowy Rok – chociażby po to, aby dowiedzieć się, o czym maluch marzy.
Aleksandra Zaborowska
Zabawy dla dwulatka w sam raz na kwarantannę!
bepieczne zabawki
czas na zabawę z dzieckiem

Zabawy dla dwulatka w sam raz na kwarantannę!

Zabawy dla dwulatka nie powinny być zbyt skomplikowane, ale warto, aby oprócz zabawy były także okazją do rozwoju. I choć wiosną najlepiej o zabawy na dworze, to w czasach kwarantanny lepiej wybrać takie zabawy dla dwulatka, do których z chęcią przystąpi także w domu!
Katarzyna Gałązkiewicz
przedszkolanka
zabawy w domu
czas na zabawę z dzieckiem

Koniec nudy i humorów! 3 świetne domowe zabawy poleca przedszkolna metodyk [#zostanwdomu z Mamo, To Ja]

Kto najlepiej umie zająć przedszkolaki? Panie przedszkolanki! A kto im podpowiedział te sposoby? Najpewniej Kasia Dołhun, doświadczona nauczycielka nauczycielek! Nam teraz zdradza 3 sposoby na świetne domowe zabawy z maluchem idealne na... bardzo domowy czas pandemii koronawirusa. Dzielimy się nimi z wami!
Katarzyna Imiołek
Majka Jeżowska założyła bezpłatny kanał dla dzieci! Zajęcia od poniedziałku do piątku
bezpłatne zajęcia dla dzieci
czas na zabawę z dzieckiem

Majka Jeżowska założyła bezpłatny kanał dla dzieci! Zajęcia na MajkaTV od poniedziałku do piątku

W związku z zamknięciem szkół i przedszkoli dzieci całe dnie spędzają w domu. Majka Jeżowska, popularna piosenkarka, wraz ze swoją Akademią Edukacji i Rozwoju, postanowiła zapewnić dzieciom rozrywkę i założyć kanał MajkaTv — darmowe zajęcia muzyczno-taneczno-ruchowe. Mają się one odbywać od poniedziałku do piątku.
Katarzyna Gałązkiewicz
dzieci świętują dzień przedszkolaka
zabawa z dzieckiem
kreatywne zabawy
czas na zabawę z dzieckiem

Jak bawić się z przedszkolakiem, by ćwiczyć wzrok? 7 rozwijających zabaw! (Te są najfajniejsze!)

Nie musisz mieć wcale drogich zabawek edukacyjnych ani trudnych do zrealizowania w domu pomysłów. Możesz samodzielnie wspierać rozwój widzenia i zmysłu wzroku u dziecka. To będzie proste i przyjemne z tymi zabawami!
Weronika Zagojska
zabawki edukacyjne
zabawy z niemowlakiem
zabawa z dzieckiem
zabawy kreatywne

Czy zabawki edykacyjne służą rodzicom do spełniania marzeń

Czy zabawki edukacyjne, kreatywne, interaktywne dadzą dziecku to wszystko, co obiecują modne przymiotniki w ich nazwie?
Małgorzata Wódz
Boże Narodzenie DIY
Boże Narodzenie
Wigilia
czas na zabawę z dzieckiem

5 świątecznych tricków, które powinna znać każda mama

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia oznacza chaos, zwłaszcza w domach, w których są dzieci. Zgromadziliśmy 5 użytecznych sposobów, które pomogą rodzicom przetrwać tę grudniową gorączkę, a dzieciom dadzą masę uciechy. Z naszym przewodnikiem nie będziesz mogła doczekać się Świąt!
Adela Prochyra
pomysły na zabawy taty z dzieckiem
tata
zabawa z dzieckiem
czas na zabawę z dzieckiem

8 zabaw dla taty i małego dziecka

Nie bardzo wiesz, jak obchodzić się z maluchem? Zacznij się z nim bawić. Zobaczysz, jakie to fajne! Mamy dla ciebie 8 propozycji super zabaw.
Laryssa Kowalczyk