Jak zrobić duże bańki mydlane
Każde dziecko uwielbia bańki mydlane. A im większe bańki tym zabawa fajniejsza - to przecież oczywiste. Dlatego pokażemy ci jak zrobić imponujaco duże bańki mydlane.
I mali i duzi lubią bańkami. Doskonale to widać w czasie pokazów w parkach i na festynach, gdy gromadka dzieci z piskiem radości gania za panią puszczającą olbrzymie bańki mydlane, a krąg rodziców niczym zahipnotyzowany obserwuje widowisko.
Zobacz też: Jak zaplanować przyjęcie dla dziecka
Bańki mydlane - pomysł na urodzinową niespodziankę
Pokaz dużych baniek mydlanych to świetne urozmaicenie imprez dla dzieci. Aby go zorganizować wcale nie trzeba wynajmować specjalisty wystarczy troszkę chęci i odrobina ćwiczeń. No i oczywiście specjalny przyrząd do puszczania baniek mydlanych. Jak go zrobić? To proste obejrzyj nasz film i lub przeczytaj instrukcję krok po kroku. Zobaczysz przygotowanie kijków do puszczania dużych baniek mydlanych jest dziecinnie proste. A dzięki nim każdy może zostać mistrzem puszczania dużych baniek mydlanych i bohaterem dzieci.
Wydrukuj gotowe zaproszenia na dziecięce przyjęcie urodzinowe!
Bańki mydlane – do wykonania potrzebujesz:
- drewniane kijki, 2 sztuki każdy o średnicy ok. 10 mm i długości ok. 50 cm
- bawełniany sznurek - ok. 1,5 metra
- taśma izolacyjna
- nożyczki
Bańki mydlane – instrukcja krok po kroku
- Przecinamy sznurek na dwa paski jeden o długości 70 cm drugi 50 cm. Oba sznurki przywiązujemy do kijków. Krótszy sznurek powinien być na górze, dłuższy na dole.
- Końcówki sznurków przyklejamy taśmą izolacyjną.
Bańki mydlane – rady i wskazówki
- puszczając bańki uważaj na wiatr. Jest on bowiem jednocześnie twoim sprzymierzeńcem jak i wrogiem. bańki najlepiej puszczać z wiatrem wtedy pięknie odlatują. Należy jednak uważać na zbyt silne podmuchy wiatru, bo one z łatwością niszczą bańki.
Zobacz też:
Zabawy dla 1-2–latków
Zabawy dla 2-4–latków
Zabawy dla 5-6–latków
Bańki mydlane - przepis na idealny płyn
Sekretem dużych baniek mydlanych jest płyn z którego powstają, a dokładniej rzecz biorąc odpowiednie proporcje wody, gliceryny i płynu do mycia naczyń. Ile czego dolać zdradzili nam pracownicy Centrum Nauki Kopernik.
1 miarka gliceryny
10 miarek płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie
100 miarek wody
Zobacz też: 5 najlepszych zabaw na kinderbal!