Wspólne czytanie jest najlepsze! Poznajcie przygody bliźniąt Drzewodomskich

Czy jednorożce istnieją naprawdę? A różowe delfiny? A jeśli tak, to gdzie można je spotkać i jakie jeszcze zwierzęta tam żyją? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z książek o bliźniakach Drzewodomskich, ale to tylko jedna z wielu korzyści, jakie daje wspólne czytanie.
Dlaczego warto czytać dziecku? Z mnóstwa powodów! Dzięki temu maluch gromadzi wiedzę o świecie, uczy się odróżniać dobro od zła, kojarzyć fakty i wyciągać wnioski, rozwija wyobraźnię i inteligencję emocjonalną, poszerza zasób słów, ćwiczy pamięć i uczy się koncentrować, buduje wiarę w siebie, empatię, wrażliwość, poczucie humoru – to tylko krótki fragment długiej listy korzyści, jakie wynikają ze wspólnego czytania. Wszystko to będzie procentować nie tylko w szkole, ale i w trakcie całego życia.
Wspólne czytanie to także – a właściwie przede wszystkim – coś, co buduje między malcem a najbliższymi silną, nieporównywalną z niczym innym więź. Ona daje dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa, krótko mówiąc szczęście. Chwile, gdy przytuleni do mamy lub taty śledziliśmy z zapartym tchem przygody bohaterów bajek, zapamiętujemy na zawsze i z czasem stają się jednymi z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Nowe przygody Drzewodomskich

Co czytać? Najlepiej coś fascynującego, co rozbudzi w maluchu prawdziwą czytelniczą pasję!
Dzieci od 4 do 9 roku życia z pewnością zainteresują się przygodami bliźniąt Drzewodomskich, którzy wędrują po całym świecie, a czasem nawet podróżują w czasie.
Autorką serii książek o Drzewodomskich jest Cressida Coweell – to właśnie ona napisała wspaniałą powieść „Jak wytresować smoka”, na podstawie której powstał znany film.
Książeczki o przygodach ciekawskich bliźniąt są dostępne w zestawach Happy Meal w McDonald's. Można je wybrać zamiast zabawki.

Na początku nowej serii opowiadań Drzewodomscy wybierają się do Arktyki, gdzie szukają niedźwiedzi polarnych. Znalezienie białego misia na śniegu wcale nie jest łatwe! W kolejnych opowiadaniach przenoszą się także na gorącą sawannę, do brazylijskich lasów deszczowych i w wiele równie fascynujących miejsc. Podczas tych wypraw ratują różowego delfina, odkrywają dodo i wilkowora, uczą pływać niedźwiadki polarne i robią mnóstwo innych pasjonujących rzeczy. Zdarza im się nawet podróżować w czasie, np. do epoki lodowcowej!
Książeczek jest 12, ale to jeszcze nie wszystko: dzięki aplikacji Happy Meal można je skanować i w ten sposób śledzić dalsze przygody bohaterów.

Skąd pomysł, by książeczki znalazły się w zestawach Happy Meal?

„Zmiany w ofercie dla dzieci to jeden z kilku obszarów działania, na których skupia się McDonald’s w ramach globalnej strategii Scale For Good. Opiera się ona na założeniu, że każda inicjatywa, jaką wprowadza marka, ma rzeczywisty wpływ na świat ze względu na skalę, w jakiej funkcjonuje firma”  informuje McDonald’s.
A dołączenie do zestawu książek, które można czytać wraz z dzieckiem, zmienia świat na lepsze!

Zmiany, których dokonała firma, obejmują także skład produktów wchodzących w skład zestawu Happy Meal. Został ostatnio zmodyfikowany tak, by jego wartość odżywcza wzrosła, a kaloryczność spadła. Wyeliminowano także sztuczne barwniki, aromaty i konserwanty.

Artykuł powstał z udziałem McDonald's

Popularne tematy