znak zodiaku bliznieta
Adobe Stock
Horoskop

Znak zodiaku Bliźnięta: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy

Osoby spod znaku Bliźniąt bywają chaotyczne, interesują się wieloma rzeczami, ale trudno im doprowadzić jakąkolwiek sprawę do końca. Kobieta Bliźniak ma bogate życie osobiste, nie znosi rutyny. Mężczyzna Bliźniak jest czarujący, ale w związku lubi dominować. Dziecko spod znaku Bliźniąt jest jak wesoła iskierka: wszędzie go pełno! Wcześnie zaczyna mówić, chce jak najszybciej poznawać świat na własnych nóżkach.

Zakrztuszenie niemowlaka: co zrobić, by pomóc dziecku? [Film]

Znak zodiaku Bliźnięta: data

Jesteś spod znaku Bliźniąt, jeśli urodziłeś się między 22 maja a 21 czerwca.
 

Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta

Bliźnięta są w nieustannym ruchu. Nic dziwnego: patronuje im planeta Merkury, a ich żywioł to powietrze. Osoby spod znaku Bliźniąt są zmienne i żądne wrażeń, nie usiedzą długo w jednym miejscu, wciąż poszukują nowych znajomości i przeżyć.  Ich wielką zaletą jest otwarty umysł, wadą – brak umiejętności doprowadzania spraw do końca. Potrafią zrobić wrażenie na innych, ich wiedza na rozmaite tematy bywa jednak powierzchowna. Nie lubią zbyt trudnych wyzwań, za wszelką cenę unikają kłopotów.

Cechy osób spod znaku Bliźniąt

Najważniejsze cechy charakteru Bliźniąt to: niestałość uczuć i poglądów, zmienność, ciekawość świata, rodzinność, pomysłowość, wielozadaniowość.

Kobieta spod znaku Bliźniąt: cechy

Kobieta Bliźniak lubi rozmowy i plotki, jest bardzo aktywna w pracy oraz towarzysko. Nie znosi nudy, chce, by ciągle coś się działo. Swoim urokiem osobistym przyciąga do siebie zarówno płeć przeciwną, jak i inne kobiety. Nie polubią jej introwertycy, ale większość osób jest zwykle pod wrażeniem jej wszechstronności. Kobieta spod znaku Bliźniąt zrobi wszystko, by być zauważoną i pozostawać w centrum uwagi – uwielbia modowe przebieranki, odważne stylizacje i wyraziste makijaże.

Jako matka kobieta Bliźniak może czuć się przytłoczona domowymi obowiązkami, które raczej nie są jej domeną. Nie lubi zamknięcia w domu, dlatego będzie szukała odpoczynku od rutyny. Dla kobiet spod znaku Bliźniąt przyzwyczajenie się do nowej życiowej roli może nieco potrwać, ale miłość do dziecka zwykle sprawia, że ich rodzinna natura zaczyna dominować nad towarzyskimi zapędami.

Mężczyzna spod znaku Bliźniąt: cechy

Mężczyzna Bliźniak dzięki wrodzonemu urokowi ma olbrzymią siłę przyciągania płci przeciwnej. Jest wygadany, pomysłowy, lubi zaskakiwać. Nie wszystkim jednak odpowiada jego brak stałości oraz szaleńsze tempo, jakie narzuca swoim partnerkom. Od kobiet oczekuje podziwu i bezgranicznego oddania.

Jako tata mężczyzna spod znaku Bliźniąt może być trochę autorytarny: rzadko akceptuje brak posłuszeństwa, uważa, że sam najlepiej wie, co jest dobre dla członków jego rodziny. Mężczyzna Bliźniak umie jednak uczyć się na błędach, będzie z pewnością ojcem oddanym i zdolnym do poświęceń.

Dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy

Jego temperamentem można by obdarzyć trójkę dzieci. Szybko rozwija się, siada i zaczyna raczkować. Opanowanie nowych umiejętności, poznawanie świata sprawia mu wielką frajdę. Bliźniak to wymagający partner dla rodziców. Wprawdzie nie ma z nim problemów wychowawczych, ale nieustannie zmusza swojego opiekuna do dokształcania.

Gdy w jego życiu nadchodzi czas zadawania pytań, ma ich miliony. Jego pytania, z różnych zresztą dziedzin, są dociekliwe, a niezbyt precyzyjna odpowiedź go nie zadowoli. Interesuje go wszystko: dlaczego tramwaj jedzie po szynach, czemu na Księżycu nie ma życia. Nie da się zbyć wymijającą odpowiedzią, wierci dziurę w brzuchu rodzicom tak długo, aż dowie się wszystkiego. Ma niezwykle lotny umysł i uwielbia dyskutować. Jego apetyt na wiedzę jest wielki, ale raczej powierzchowny.

Dzieci Bliźnięta uwielbiają bujać w obłokach

Bliźniak to dziecko trzpiotowate, ma sto zwariowanych pomysłów na minutę, ale większość z nich porzuca po chwili, bo szybko się nudzi. Często zmienia plany, zainteresowania, zabawki i kolegów. Ma swoje prywatne wyczucie czasu, niezgodne z zegarkiem. Zachwycony zabawą albo pogrążony w marzeniach zapomina o wszystkim. Jest roztrzepanym bałaganiarzem, rozrzuca zabawki po całym domu.

Uczy się łatwo, lecz kosztem dokładności. Błyskawicznie przyswaja wiadomości, by zapomnieć je po paru dniach. Na lekcjach często buja w obłokach, jest roztargniony, ale wyrwany do odpowiedzi daje sobie radę. Jest elokwentny i potrafi sprawiać wrażenie, że wie wszystko. Trudno mu się skupić przy odrabianiu lekcji, bo chce zrobić wszystko naraz. Kreśli trójkąt opisany na kole, równocześnie uczy się wiersza na pamięć i wykleja mozaikę z kolorowych papierków.

Jak postępować dzieckiem spod znaku Bliźniąt?

Uszanuj jego ciekawość, nigdy nie ignoruj nawet najbardziej dziwacznych pytań, którymi Cię zasypuje. Gdy dużo rozmawiasz z małym Bliźniakiem, jest pewien, że go kochasz. Pogódź się z jego roztargnieniem, to silniejsze od niego. Dziecko może bardzo się starać, ale gdy fantazjuje, zapomina o wszystkim. Staraj się tak zorganizować czas, by Twoja pociecha zaspokoiła swoją ciekawość świata i głód wiedzy. Bliźniak nie może się nudzić. Jego natura często jest dwoista, dlatego trzeba pamiętać, że od jego wychowania sporo zależy. Umie się szybko przystosować do nowych potrzeb, jest komunikatywny, ale też potrafi być wyrachowany i skłonny do plotek. Walczmy zatem o zalety swoich pociech, delikatnie pozbywajmy się ich wad.

A gdy Bliźniak dorośnie...

Wymarzony zawód dla tego znaku zodiaku to dziennikarz, a zwłaszcza reporter. Bliźnięta doskonale sprawdzają się też jako aktorzy, dyplomaci, przedstawiciele handlowi. Kochają luksus i nowoczesność, ubierają się modnie i elegancko, chcą też mieć w domu wszelkie nowinki techniczne. Rodzina odgrywa w ich życiu ważną rolę, ale nigdy nie poświęcają się jej w pełni. Ponad wszystko bowiem cenią wolność osobistą.

Imiona dla dzieci spod znaku Bliźniąt

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Alicja, Dorota, Izabela, Justyna, Edyta, Karolina, Katarzyna, Kinga, Zuzanna
Imiona dla chłopców: Jacek, Jakub, Janusz, Jarosław, Jerzy, Krzysztof, Lech, Leszek, Marcin, Mirosław, Patryk, Paweł

Co przyniesie szczęście Bliźniętom?

kolory: szary, niebieski i wszystkie barwy tęczowe, opalizujące
kwiaty: niezapominajka, powój
metale: złoto i srebro
maskotki: małpa, papuga, wiewiórka
pomyślny miesiąc: sierpień
dzień tygodnia: środa
dni miesiąca: 5, 10, 13

Jakie kamienie szlachetne pasują do Bliźniąt?

Do osób spod znaku Bliźniąt pasują: opal, perły, agat, aleksandryt.

Jakie znaki zodiaku pasują do Bliźniąt?

Osoby spod znaku Bliźniąt najlepiej dogadają się z: Panną, Wagą, Wodnikiem, Strzelcem i Rakiem.

Znane osoby spod znaku Bliźniąt

Marilyn Monroe (ur. 1.06)
Robert Schumann (ur. 8.06)
Aleksander Fredro (ur. 20.06)
Joan Collins (ur. 23.05)
Krzysztof Zanussi (ur. 17.06)
Heidi Klum (ur. 1.06)
Johnny Deep (ur. 9.06)
Kylie Minogue (ur. 28.06)
Natalie Portman (ur. 9.06)
Cezary Pazura (ur. 13.06)
Jolanta Kwaśniewska (ur. 3.06)

kim zostanie twoje dziecko
Adobe Stock
Psychotesty i quizy
Kim zostanie twoje dziecko, kiedy dorośnie - psychotest
byk zodiak
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Byk – daty, opis, charakterystyka
Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał. A jakie są kobiety i mężczyźni Byki? Oto cechy charakterystyczne osób, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku.

Osoby urodzone między 21 kwietnia a 21 maja to zodiakalne Byki. Sprawdź, w jaki sposób ta data wpływa na ich osobowość i życie. Zobacz, co przynosi Bykom szczęście. Znak zodiaku Byk – opis: Charakterystyka znaku zodiaku Byk Cechy osób spod znaku Byka Kobieta spod znaku Byka: cechy Mężczyzna spod znaku Byka: cechy Dziecko spod znaku Byka: cechy Jakie znaki pasują do Byka Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Byka? Co przyniesie Bykom szczęście? Znane osoby spod znaku Byka Charakterystyka znaku zodiaku Byk Osoba spod znaku Byka od najmłodszych lat ceni wygodne życie – Byk wyspany i najedzony jest szczęśliwy. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale  dąży do celu  i zazwyczaj go osiąga. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną lub w bankowości i ekonomii. Nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów. Cechy osób spod znaku Byka Najważniejsze zalety Byka to: atrakcyjny wygląd (Byki zawsze wiedzą jak się ubrać, by wyglądać super), stałość w uczuciach i konsekwencja w dążeniu do celu. Największe wady: powolność i ostrożność, która może przeszkadzać energicznym i szalonym osobom oraz trwanie przy swoim zdaniu, bez względu na argumenty.  Kobieta spod znaku Byka: cechy Urodzone pod znakiem Byka panie to największe domatorki spośród całego zodiaku. Każda lubi czuć się panią swego domu, kuchni i ogrodu. Ceni solidne wyposażenie mieszkania – od mebli po dekoracje. Im coś jest wyższej jakości, tym lepiej. Choć pani Byk słynie z oszczędności graniczącej ze skąpstwem – nie waha się inwestować, by jej dom był jeszcze bardziej przytulny i funkcjonalny. Aby czuła...

horoskop dla dzieci, znak zodiaku, waga
Fotolia
Horoskop
Znak zodiaku Waga: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Wagi – cechy
Małe Wagi potrafią rozbroić każdego. Są towarzyskie, wesołe, inteligentne i lubią być podziwiane. Mężczyźni i kobiety spod znaku Wagi unikają kłótni, są jednak bardzo niezdecydowani i potrzebują w swoim życiu stanowczego partnera lub partnerki.

Znak zodiaku Waga: data Jeśli urodziłeś się między 23 września a 22 października, to jesteś zodiakalną Wagą.   Charakterystyka znaku zodiaku Waga Cechy osób spod znaku Wagi Kobieta spod znaku Wagi: cechy Mężczyzna spod znaku Wagi: cechy Dziecko spod znaku Wagi: cechy Imiona dla dzieci spod znaku Wagi Co przyniesie szczęście Wagom? Jakie kamienie szlachetne pasują do Wagi? Jakie znaki zodiaku pasują do Wag? Znane osoby spod znaku Wagi Charakterystyka znaku zodiaku Waga Żywioł powietrza, który kieruje życiem Wagi, sprawia, że jest to osoba często niezdecydowana i mająca wiele wątpliwości. Takie podejście do życia sprawia, że Waga nie lubi stagnacji i ciągle czegoś poszukuje. Jest w ciągłym ruchu, a siedzenie w jednym miejscu uważa za marnowanie czasu. Wagi są bardzo charyzmatyczne i towarzyskie, łatwo odnajdują się w nowej sytuacji i nie mają problemu ze zmianami. Potrafią przyznać się do błędu, a także iść na kompromis. Często potrafią także znajdować niestandardowe rozwiązania problemów.  Są niesamowitymi przyjaciółmi i współpracownikami.  Cechy osób spod znaku Wagi Waga jako znak zodiaku złożona jest z przeciwieństw. Osoby spod tego znaku zwykle są wesołe, uśmiechnięte i otwarte na innych ludzi. Łagodne, pełne wdzięku i sympatii do otoczenia, wyrażanej chociażby wyszukaną grzecznością. Waga nie ukrywa emocji i chętnie dzieli się nimi z innymi. Czasem może się to jednak wiązać z ubarwianiem rzeczywistości, gdyż Waga ma skłonność do przesadzania. Do „trudnych” cech charakteru należą złośliwość i kapryśność. Bywa niezdecydowana, a jej nastrój może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia.  Kobieta spod znaku Wagi: cechy Waga to kobieta delikatna, zgodna i bardzo zadbana. Choć ma wyjątkowe powodzenie u mężczyzn, na ślub decyduje się stosunkowo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz