Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Adobe Stock
Aktualności

Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?

Z okazji Dnia Chłopaka w szkole nie trzeba ograniczać się jedynie do wręczania upominków. Warto zadbać również o zabawy, które urozmaicą maluchom ten szczególny dzień. Prezenty na Dzień Chłopaka w szkole mogą być praktyczne, ale też śmieszne – wtedy na pewno wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych.

Prezenty na Dzień Chłopaka w szkole to świetny sposób na sprawienie dzieciom radości w tym wyjątkowym dniu. Wbrew pozorom, takie podarunki wcale nie muszą rujnować budżetu rodziców – przygotowałyśmy propozycje tanich upominków, idealnych na każdą kieszeń. Znajdziecie również pomysły na spędzenie Dnia Chłopaka w szkole, które sprawią, że lekcje tego dnia będą znacznie bardziej atrakcyjne dla uczniów.

Spis treści:

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Tanie prezenty na Dzień Chłopaka w szkole

Wielu rodziców i nauczycieli zastanawia się, co kupić na Dzień Chłopaka w szkole. Cena upominków na Dzień Chłopaka nie musi przyprawiać o zawrót głowy! 

Jakie prezenty kupić, by były tanie i fajne? Oto nasze podpowiedzi:

 • T-shirt ze śmiesznym napisem – koszulka z zabawnym napisem na pewno będzie chętnie zakładana przez chłopców. 
 • Kubem z imieniem – podczas picia herbaty każdy z chłopców będzie miał w pamięci ten miły gest. Herbata z kubka z własnym imieniem z całą pewnością będzie smakowała jeszcze lepiej!
 • Kolorowe skarpetki – niech będą w śmieszne wzory – tak, by chłopcy mieli sporo frajdy z ich noszenia.
 •   Breloczek – dzięki niemu gubienie kluczy stanie się jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem z przeszłości. Taki breloczek można przyczepić również do plecaka. Będzie też wspaniałą ozdobą piórnika.
 • Budzik lub poduszka – to świetny pomysł na prezent dla chłopców, którzy notorycznie zasypiają na lekcje do szkoły. Będzie wesoło, a prezent z pewnością się przyda: budzik, by nie zasypiali do szkoły, a wygodna poduszka z ciekawym motywem sprawi, że ich sen stanie jeszcze bardziej komfortowy!

Ciekawą opcją jest również zakup jednego zbiorowego prezentu dla wszystkich chłopców, np. dobrej piłki do gry w kosza, która na stałe zamieszka w szkole, a chłopcy będą mogli z niej korzystać podczas przerw lub po lekcjach. Pamiętajcie, że prezent z okazji Dnia Chłopaka nie jest celem, a jedynie dodatkiem! Najważniejsza w tym dniu jest pamięć o chłopcach, miłe słowo i wspólna zabawa.

Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole

Z pewnością wszyscy chłopcy w klasie będą szczęśliwi, jeśli nauczyciel zadba, aby Dzień Chłopaka nie był zwyczajnym dniem. Poza standardowym prezentem można podarować im również... masę uśmiechu i fajnej zabawy! 
Dzień Chłopaka – pomysły na urozmaicenie lekcji:

 • Poczęstunek – jeżeli szkoła oferuje taką możliwość, można z okazji Dnia Chłopaka przygotować poczęstunek dla całej klasy: napoje, ciasta, kanapki, owoce i inne przekąski. W przeciwnym razie dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie drobnych słodyczy dla każdego ucznia.
 • Dzień bez odpowiedzi – w Dniu Chłopaka uczniowie poczują się naprawdę wyjątkowo, gdy będą zwolnieni z odpowiedzi.
 • Brak sprawdzianów – to świetna opcja, gdy w szkole nie ma możliwości, by świętować Dzień Chłopaka z rozmachem. Brak sprawdzianów to wspaniały prezent dla całej klasy.
 • Karteczki z miłym słowem – każda koleżanka z klasy przygotowuje karteczkę, na której napiszę coś miłego jednemu z kolegów. Karteczki można położyć na ławce lub włożyć do piórnika w trakcie przerwy lekcyjnej. Pamiętajcie, by zadbać o to, aby każdy z chłopców otrzymał taką niespodziankę.
 • Quizy – mogą dotyczyć uczniów z klasy, np. ile dziewczynek w klasie ma jasne włosy, ilu chłopców z klasy chce zostać piłkarzem, etc. Quiz powinien samodzielnie ułożyć nauczyciel, który wie najwięcej o swoich uczniach.
 • Konkursy – dobrym pomysłem są zabawne zadania, np. który chłopiec wymyśli najciekawsze i najzabawniejsze opowiadania, najlepiej zatańczy solo, najpiękniej uczesze wylosowaną przez siebie koleżankę. W jury oczywiście będą zasiadać koleżanki z klasy.
 • Gry i zabawy – Dzień Chłopaka może upłynąć w atmosferze gier i zabaw. Święto przypada na koniec września, czyli czas, gdy dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację, nie znają się jeszcze dobrze, doskonale sprawdzą się więc zabawy integracyjne.

Zobacz także: 

Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Adobe Stock
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Zabawy na Dzień Chłopaka mogą być śmieszne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność czy sprawdzające wiedzę. Przede wszystkim powinny jednak dawać chłopcom mnóstwo radości – w końcu to ich święto!

30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Jak dobrze spędzić go z maluchem i czym go zająć, żeby w dniu swojego święta miał mnóstwo frajdy? Podpowiadamy, jakie gry, zabawy i konkursy na Dzień Chłopaka warto przygotować – dają wiele radości nie tylko chłopcom! Spis treści :  Jakie zabawy zorganizować na Dzień Chłopaka? Gry i zabawy na Dzień Chłopaka Śmieszne zabawy na Dzień Chłopaka Konkursy  na Dzień Chłopaka Wyzwania na Dzień Chłopaka Jakie zabawy zorganizować na Dzień Chłopaka? Najlepsze zabawy dla dzieci na Dzień Chłopaka to takie, które angażują całą rodzinę. Możesz kupić dziecku nową grę planszową albo Twistera (zasady są proste: gracz losuje, w jakim miejscu ma położyć rękę lub nogę na macie, to samo robią inni gracze, a potem zmieniają pozycję; ten, kto utrzyma równowagę najdłużej, wygrywa), ale możesz też skorzystać z naszych propozycji zabaw – nie musisz nawet wychodzić do sklepu! Gry i zabawy na Dzień Chłopaka Oto niektóre pomysły gier i zabaw na Dzień Chłopaka:  Karaoke Na Dzień Chłopaka zorganizuj karaoke w domowych pieleszach. Nie wszyscy lubimy chwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi (albo ich brakiem) poza domem, ale wśród najbliższych nie będziemy czuć się skrępowani. W Internecie znajdziesz podkłady muzyczne do wielu popularnych przebojów. Nic tylko śpiewać! Teleturniej  W Dzień Chłopaka możesz także zorganizować dla dziecka teleturniej. Przygotuj wcześniej pytania z różnych dziedzin. Za każdą poprawną odpowiedź nagradzaj malucha. To nie musi być nic wielkiego: prezenty na Dzień Chłopaka wcale nie muszą być drogie. Nawet symboliczne nagrody (choćby te zrobione własnoręcznie) sprawią, że wywołasz u swojego dziecka uśmiech od ucha do ucha. A ile będzie miało satysfakcji! Kalambury A...

dzień dziewczynek w przedszkolu
Adobe Stock
Gry i zabawy
Dzień Dziewczynek w przedszkolu: zabawy i życzenia na święto dziewczynek [+ prezenty do 10 zł]
Dzień Dziewczynek to święto jeszcze mało znane, ale coraz częściej obchodzone w przedszkolu. Niektórzy jednak mylą je z Dniem Kobiet, który wypada 8 marca. Należy pamiętać, że Dzień Dziewczynek jest jednak odrębnym świętem. Jak go obchodzić? Prezenty, zabawy i życzenia na Dzień Dziewczynek pozwolą przeżyć te chwile w wyjątkowy sposób.

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn obchodzimy 11 października. To dzień wszystkich dziewczynek, młodszych i starszych, a szczególnie hucznie świętuje się go w przedszkolu. Warto przygotować specjalny scenariusz zabaw oraz niebanalne życzenia na Dzień Dziewczynek. Przedszkolaki oraz rodzice mogą zaś kupić wyjątkowe (ale tanie!) prezenty. Spis treści: Dzień Dziewczynek w przedszkolu Przykładowy scenariusz na Dzień Dziewczynek w przedszkolu Zabawy na Dzień Dziewczynek Życzenia na Dzień Dziewczynek Prezenty na Dzień Dziewczynek do 10 zł Dzień Dziewczynek w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziewczynek świętuje się dopiero od 2011 roku – to wtedy święto to ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Choć jeszcze młode, święto dziewczynek ma niebagatelne znaczenie: przypomina o wyzwaniach, jakie stoją przed dziewczynkami na całym świecie. Warto w niecodzienny sposób uczcić Dzień Dziewczynek w przedszkolu i w domu. Dzień Dziewczynek w przedszkolu to okazja do wspólnego śpiewania, recytowania wierszy, tańców i zorganizowania słodkiego poczęstunku. Dobrze, jeśli nauczyciel w przedszkolu przygotuje scenariusz zajęć na Dzień Dziewczynek, a dzieci wcześniej nauczą się tekstów piosenek , wierszyków i tanecznych kroków. W dniu święta dziewczynek rodzice mogą przynieść do przedszkola przekąski, które przygotowali z dziećmi w domu. Fajnym pomysłem jest również przyszykowanie poczęstunku przez chłopców (w formie niespodzianki dla dziewczynek!). Przykładowy scenariusz na Dzień Dziewczynek w przedszkolu 1. Dzieci wchodzą do udekorowanej sali (na stolikach przystrojonych przez chłopców czekają słodkie przekąski). 2. Nauczyciel wprowadza dzieci w odświętny nastrój, opowiada o Dniu Dziewczynek i przypomina, że szacunek i uprzejmość należą się dziewczynkom każdego dnia, nie tylko od święta. 3. Chłopcy śpiewają piosenkę lub...

Dzień dziewczyn
Adobe Stock
Aktualności
Dzień Dziewczyn: kiedy wypada, jak się go obchodzi, historia święta
Dzień Dziewczyn jest mniej popularny niż Dzień Kobiet, ale jest znany na całym świecie. W 2022 roku Dzień Dziewczyn będziemy świętować już po raz dziesiąty. Sprawdź, jaka jest historia tego święta, a także jak się je obchodzi.

Zazwyczaj wszyscy pamiętamy o Dniu Kobiet , który świętowany jest 8 marca. Ale młodsze przedstawicielki płci żeńskiej również mają swoje święto, potocznie nazywane Dniem Dziewczyn i znane pod oficjalną nazwą Międzynarodowy Dzień Dziewczynek . Wyjaśniamy, dlaczego ustanowiono Dzień Dziewczyn. Podpowiadamy, jaki prezent kupić dziewczynkom z okazji ich święta i jakie życzenia wysłać. Dzień Dziewczyn jest świetną okazją, aby sprawić im miłą niespodziankę! Święto to można też uczcić w szkole, np. kupując dziewczynkom drobne upominki. Tego dnia mogą być także zwolnione np. z pisania klasówek.  Dzień Dziewczyn w przedszkolu  też będzie wspaniałą okazją do zabawy!  Spis treści: Kiedy jest Dzień Dziewczyn? Dzień Dziewczyn – historia święta Dzień Dziewczyn w Polsce Jak obchodzi się Dzień Dziewczyn? Zabawy na Dzień Dziewczyn Życzenia na Dzień Dziewczyn ​ Prezenty na Dzień Dziewczyn Kiedy jest Dzień Dziewczyn? Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, potocznie zwany Dniem Dziewczyn, obchodzony jest 11 października . W 2022 roku wypada on we wtorek. Z okazji Dnia Dziewczyn każdego roku organizowane są przez Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, UNICEF i ONZ Kobiety różnego rodzaju działania oraz wydarzenia. W Polsce wiele osób błędnie sądzi, że Dzień Dziewczyn jest potoczną nazwą święta, które wypada 8 marca, czyli Dnia Kobiet. Data ta mocno zakorzeniła się w naszej kulturze, jednak nie należy mylić jej z Dniem Dziewczyn, ani kwestionować istnienia tego święta. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby zarówno 8 marca jak i 11 października uhonorować wszystkie kobiety i dziewczynki. Dzień Dziewczyn – historia święta Międzynarodowy Dzień Dziewczynek  został ustanowiony 19 grudnia 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj