Dominika Bielas, mamotoja.pl

Dominika Bielas

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki o specjalności Edukacja Medialna. Z mediami związana od 13 lat. Lubi poszerzać wiedzę na tematy związane z rozwojem emocjonalnym i społecznym dziecka, a także bacznie obserwuje, jak media wpływają na współczesną rodzinę. W mamotoja.pl podpowiada, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami wychowawczymi. Mama przebojowej 4-latki, uzależniona od kupowania książek dla dzieci i gier edukacyjnych dla najmłodszych. Wiedzę praktyczną zdobywała nie tylko jako rodzic, ale także jako animator i opiekun kolonijny. W wolnym czasie lubi oglądać dobre seriale.
Prezent dla dwulatka
Zakupy

Prezent dla dwulatka: najlepsze propozycje na urodziny, Dzień Dziecka i święta

Joanna Biegaj
prezent dla rocznej dziewczynki
edukacyjne zabawki
bepieczne zabawki
zabawki dla dziewczynek

Prezent dla rocznej dziewczynki: 10 superpomysłów

Prezent dla rocznej dziewczynki to nie lada wyzwanie. Kolorowe gadżety, lalki Barbie czy klocki to bezpieczne propozycje. Ale mamy też inne propozycje! Oto pomysły na mądry, fajny i oryginalny prezent dla rocznej dziewczynki.
Joanna Biegaj
Dni płodne
owulacja
dni płodne
kalkulator dni płodnych

Dni płodne po okresie: kiedy są, jak je obliczyć przy regularnym i nieregularnym cyklu

Dni płodne po okresie możesz obliczyć, znając długość cyklu miesiączkowego. Przy 28-dniowym cyklu dni płodne pojawiają się po niecałych 2 tygodniach od pierwszego dnia miesiączki. Jeśli masz nieregularne cykle i chcesz wiedzieć, kiedy po okresie możesz zajść w ciążę, możesz wyliczyć dni płodne na podstawie kilku cykli menstruacyjnych. Sprawdź, jak obliczyć, kiedy masz dni płodne.
Ewa Janczak-Cwil
materac do łóżeczka
wyprawka niemowlaka

Jaki materac dla niemowlaka: kokosowy, lateksowy czy gryczany?

Dla niemowlaka warto wybrać materac o średniej twardości, elastyczny i sprężysty, który będzie dobrym podparciem dla giętkiego kręgosłupa dziecka. Materac dla noworodka z kolei powinien być twardy, by zmniejszyć ryzyko SIDS. Do wyboru masz m.in. materace piankowe, lateksowe i kokosowe.
Joanna Biegaj
salmonella co to
zatrucie pokarmowe
wymioty u dziecka
salmonella

Salmonella – co to, czym grozi zakażenie salmonellą?

Salmonella każdego roku powoduje mnóstwo przypadków zatruć pokarmowych. Narażone są na nie szczególnie dzieci. Przebieg zakażenia zależy od typu bakterii z rodzaju salmonella. Sprawdź, jakie są objawy salmonelli i czy zatrucie bakterią salmonella jest groźne.
Dominika Bielas
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola
dobre przedszkole
jak wybrać przedszkole
zapisy do przedszkola

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola 2022/2023

W rekrutacji uzupełniającej do przedszkola można wziąć udział, jeśli dziecko nie dostało się w pierwszej turze do wybranej placówki. Rodzice mają też prawo do odwołania się od decyzji gminy. Poznaj zasady obowiązujące w roku 2022/2023.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
odrobaczanie dzieci
robaki
pasożyty
robaki u dzieci

Odrobaczanie dzieci: czy jest bezpieczne, jak odrobaczyć dziecko?

Odrobaczanie dzieci należy przeprowadzać wtedy, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko ma pasożyty. Ich obecność potwierdzić można badaniami. Leczenie polega na podaniu leków recepturowych lub dostępnych bez recepty. Sprawdź, czym i jak odrobaczyć dziecko.
Ewa Janczak-Cwil
Nacięcie krocza
poród naturalny

Nacięcie krocza podczas porodu: jak wygląda, czy boli, kiedy jest konieczne?

Nacięcie krocza, czyli epizjotomia, jest wykonywane podczas porodu siłami natury. Choć tkanki w okolicach pochwy są rozciągliwe, to niestety zdarza się, że nie wytrzymują napięcia związanego z przechodzeniem dziecka przez kanał rodny. Celem zabiegu jest uchronienie kobiety przed samoistnym pęknięciem krocza oraz pochwy.
Magdalena Drab
koki komunijne
pierwsza komunia
fryzury dla dziewczynek

Koki komunijne 2022: najpiękniejsze upięcia na pierwszą komunię świętą

Kok to idealne uczesanie na pierwszą komunię. Zobacz nasze propozycje fryzur komunijnych modnych w 2022 roku.
Joanna Biegaj
Kok z warkocza
fryzury na komunię

Fryzury komunijne dla dziewczynki: warkocze. Najmodniejsze w 2022 roku

Oto najpiękniejsze fryzury komunijne z warkoczem. Są jednocześnie bardzo dziewczęce i wyjątkowo eleganckie. Sprawdź te inspiracje i znajdź coś odpowiedniego dla swojej córki.
Joanna Biegaj
fryzury komunijne z wiankiem
fryzury na komunię

Fryzury komunijne z wiankiem 2022: 11 pięknych propozycji (zdjęcia)

Moda na wytworne fryzury komunijne to już przeszłość. Zamiast wielkich koków modne są teraz naturalne i proste fryzury z wiankiem. Wianek można zapleść z prawdziwych bądź sztucznych kwiatów.
Magdalena Drab
jaki rozmiar dla noworodka
noworodek
wyprawka dla noworodka
wyprawka do szpitala

Jaki rozmiar dla noworodka: najmniejszy rozmiar do szpitala i rozmiary ubranek dla niemowląt

Rozmiar ubranek dla noworodka polecany do podstawowej wyprawki jest dość uniwersalny – zwykle rodzice kupują rzeczy w rozmiarze 56. To jednak nie zawsze dobry pomysł. Wyjaśniamy, jaki jest najmniejszy rozmiar ubranek, ile ubranek kupić dla noworodka i jak zorientować się w rozmiarach ubranek dla niemowląt.
Magdalena Drab
Dzień Wagarowicza
szkoła podstawowa

Dzień wagarowicza 2022 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?

Dzień wagarowicza obchodzony jest w Polsce od lat – tego dnia ze szkoły uciekali zarówno nasi rodzice, jak i dziadkowie, choć może nie zawsze chcieli się do tego przyznać. Podpowiadamy, kiedy wypada dzień wagarowicza i dajemy kilka pomysłów na to, jak go spędzić – i to bez nieobecności i uwagi w dzienniku!
Dominika Bielas
pączki dla dziecka
pączki

Czy małe dziecko może jeść pączki? Znamy odpowiedź!

W tłusty czwartek zapominamy, co kryją pączki i faworki. Choć jest to dzień, w którym nie żałujemy sobie słodkości – wcale nie musimy przyzwyczajać do tego swoich pociech. Pączki dla dziecka nie są wskazane. Dlaczego? Sprawdź!
Joanna Biegaj
rekrutacja do przedszkola
rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do przedszkola na rok 2022/2023

Prawo do miejsca w przedszkolu przysługuje wszystkim 3-, 4- i 5-latkom. Dla 6-latków przedszkole jest obowiązkowe. Dowiedz się, jak zapisać dziecko do przedszkola. Sprawdź harmonogram rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w roku 2022 roku.
Joanna Biegaj
Szymon Hołownia jako tata
młodzi rodzice

Szymon Hołownia zapomniał o rocznicy ślubu. W zamian umieścił w sieci uroczy post

Panom dość często zdarza się zapominać o rocznicy ślubu, ale w tym przypadku Szymon Hołownia ma dobra wymówkę. Co na to jego żona?
Dominika Bielas
Lewandowska i Zawadzka
słynne mamy

Dorota Zawadzka broni Anny Lewandowskiej: „Czym jest według was dzieciństwo: siedzeniem w domu? Nic nierobieniem?”

Annie Lewandowskiej zależy, by jej 4,5-letnia córeczka korzystała z wielu zajęć dodatkowych – co wywołało mnóstwo kontrowersji. Superniania trafnie zauważyła, że nie wiemy nic o tym, jak zorganizowany jest każdy dzień Klary. Skąd więc wnioski, że dziecko nie ma czasu na zabawę?
Dominika Bielas
Strój na pierwszy dzień wiosny
bal karnawałowy dla dzieci

Jak zrobić strój wiosny? Pomysły na przebrania na pierwszy dzień wiosny

Przebranie dziecka w wiosenny strój to świetny pomysł na świętowanie pierwszego dnia wiosny – zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Podpowiadamy, jak przebrać dziecko na pierwszy dzień wiosny – gotowe stroje dla dziewczynek i chłopców nie muszą być drogie, a własnoręczne przygotowanie przebrania to świetna zabawa.
Dominika Bielas
Mikołaj Roznerski
dobry tata

Mikołaj Roznerski świętuje urodziny syna z byłą partnerką

Aktor przed laty porzucił matkę swojego dziecka dla innej kobiety. Mimo dużych nieporozumień para nauczyła się ze sobą rozmawiać. Mikołaj Roznerski i Marta Juras pogodzili się, by wspólnie wychowywać syna.
Dominika Bielas