Aniołek to zaraz obok stajenki i śnieżynki jeden z najpopularniejszych symboli Bożego Narodzenia. Jest wiele prostych sposobów, by zrobić aniołki, które wprowadzą do twojego mieszkania świąteczny nastrój. Nie masz pomysłu, z czego zrobić aniołka? Wykorzystaj to, co masz w domu, by wykonać proste i efektowne ozdoby. Aniołki z drutu, masy solnej czy z papieru możecie zrobić całą rodziną – z pewnością będzie to miły sposób na wprowadzenie bożonarodzeniowej atmosfery. Może to być również zadanie dla dzieci, które chcą się zaangażować w przygotowania do Bożego Narodzenia.

Reklama

Świąteczne aniołki z:

Aniołek z papieru

Aniołki wycięte z białego lub srebrnego kartonu będą piękną ozdobą na choinkę. By zrobić aniołka z papieru, możecie narysować go odręcznie lub skorzystać z naszego szablonu. Ciekawym pomysłem jest aniołek wykonany z papieru złożonego w harmonijkę. Możecie do tego wykorzystać np. papier do pakowania lub srebrny papier kolorowy. Aniołki możecie rozwiesić w różnych miejscach w domu.

Jak zrobić aniołka z papieru?
Adobe Stock

Stojący aniołek z papieru

Jeśli chcesz ustawić aniołki na kominku, parapecie lub półce, warto wykonać stojącego anioła z papieru. Jak zrobić stojącego aniołka? Jedną metodą jest wykonanie stożka z papieru, do którego należy przymocować głowę i skrzydła z papieru. Inną, bardzo prostą opcją jest wykonanie aniołka z rolki po papierze toaletowym.

jak zrobić stojącego aniołka z papieru
Adobe Stock

Aniołek z drutu na choinkę

Jeśli lubisz prace manualne i chcesz, by w tym roku twoje ozdoby się wyróżniały, koniecznie postaw na druciane ozdoby. Jak zrobić aniołka z drutu? Wystarczą drut, wstążka i nożyczki. Skręcając odpowiednio drucik, uformuj głowę, skrzydła i sukienkę. Wymaga to trochę cierpliwości, ale warto! Taka ozdoba może zawisnąć na choince.

Zobacz także
Adobe Stock

Aniołek z masy solnej

Świetną zabawą dla najmłodszych jest formowanie ozdób z plastycznych mas. Dzieci, które lubią zabawę ciastoliną lub plasteliną, z pewnością będą miały kilka pomysłów, jak zrobić aniołka z masy solnej. Potrzebne ci będą: szklanka mąki, szklanka soli, 125 ml wody.

Aniołki można formować jak z plasteliny, ale też wyciąć przy pomocy foremek do ciasteczek lub pierników. Gotowe aniołki wystarczy potem upiec lub pozostawić do wyschnięcia. Będą pięknie wyglądać bez dodatkowego zdobienia, ale możecie je również pomalować farbami. Jeśli potrzebujecie inspiracji, zobaczcie naszego przykładowego aniołka z masy solnej. Może zrobicie w nich dziurki i powiesicie na choince?

jak zrobić aniołka z masy solnej
Adobe Stock

Aniołek z plastikowej butelki

By zrobić aniołka z plastikowej butelki, przydadzą się małe bombki, kolorowe wstążki, bibuła lub serwetki, gumka recepturka lub wstążki. Podstawę aniołka stanowi obcięta butelka. Wiele zależy od waszej kreatywności: główkę możecie zrobić z bombki, a z szerokiej wstążki z drucikiem uformować skrzydełka. Najlepszym materiałem na sukienkę będą serwetki lub bibułka. Wystarczy je przykleić albo przymocować za pomocą wstążki lub gumki recepturki.

jak zrobić aniołka z butelki
Adobe Stock

Aniołek z tektury

Przeuroczego aniołka możecie wykonać z tektury. Wystarczy wyciąć odpowiednie elementy z kartonu i skleić. Przydadzą się dodatkowo sznurek, włóczka i samoprzylepne oczy. Taki aniołek to świetne ćwiczenie kreatywności!

jak zrobić aniołka z tektury
Adobe Stock

Aniołek z makaronu

Słodkie aniołki z makaronu możesz wykonać razem z dzieckiem. Do wykonania aniołka wystarczą makaron o różnych kształtach i fakturach, farby plakatowe, patyczki do szaszłyków, orzechy laskowe i klej. Do dekorowania aniołków możesz także wykorzystać kaszę gryczaną, włóczkę czy piórka. Stwórzcie całą anielską rodzinę, która posłuży jako wspaniała dekoracja świątecznego stołu.

Adobe Stock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama