Pomysł na prezent dla dwulatka warto dobrze przemyśleć, aby nie wybrać czegoś, co za chwilę wyląduje w kącie dziecięcego pokoju. Proponujemy zabawki edukacyjne. Chociaż ich nazwa brzmi poważnie, dzieci je uwielbiają! Oto najlepsze pomysły na nie tylko praktyczne prezenty dla dwulatków, nie tylko chłopców.

Reklama

Jaki pomysł na prezent dla 2-latka chłopca?

Zastanawiasz się, co na prezent dla dwulatka nadaje się najlepiej? W sklepach bez problemu znajdziesz zabawki edukacyjne dla dwulatków. Poczynając od gier planszowych, klocków, puzzli, poprzez łamigłówki i zabawki trenujące motorykę mniejszą. Zabawa nimi daje dużo korzyści. Uczy logicznego myślenia, przewidywania, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Gry rozwijają słownictwo i komunikatywność, przygotowują do nauki literek i czytania. Wiele z nich jest znakomitą gimnastyką dla mózgu, nie tylko dzieci, ale też dla dorosłych.

Fantastyczną rolę edukacyjną spełniają też wszelkie zabawki pozwalające na ogrywanie ról. Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych. Taka zabawa korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni. Pomaga też w oswojeniu lęków, np. przed wizytą w przychodni czy przed obcięciem włosów, i stanowi świetny prezent na 2. urodziny dla chłopca. Takie zabawki świetnie sprawdzą się także jako prezent dla dwuletniej dziewczynki.

Reklama

Niestety najlepsze prezenty dla dwulatka nie są tanie. Przed zakupem warto sprawdzić, czy nie da się dostać podobnej rzeczy w niższej cenie, np. w sklepie internetowym, na OLX czy na Ceneo. Warto jednak pamiętać, że wiele „droższych” firm specjalizuje się w produktach dla dzieci. Produkowane przez nie zabawki są wykonane z dobrych materiałów, posiadają odpowiednie atesty, a nad ich opracowaniem często pracują pedagodzy. Niektóre z tych zabawek „rosną razem z dzieckiem” i starczają na lata, więc nie jest to inwestycja jedynie na kilka miesięcy, ale prezent, który posłuży latami.

Reklama
Reklama
Reklama