Partnerzy oczekujący dziecka nie muszą, a nawet nie powinni rezygnować z seksu podczas ciąży. Nie poprzestawajcie na wypróbowanych pozycjach, ale poszukujcie nowych źródeł seksualnej satysfakcji. Najlepsze pozycje w ciąży to te, które nie uciskają rosnącego brzucha i nabrzmiewających piersi, ale dają dużo satysfakcji i kobiecie, i mężczyźnie.

Reklama

Spis treści:

- na jeźdźca
- misjonarska
- na łyżeczkę

- na pieska (kolankowo-łokciowa)

- ona na górze
- on klęczy
- seks oralny

Zobacz także

Najlepsze pozycje w ciąży

Za najlepsze pozycje w ciąży uznaje się te, w których kobieta jest na górze albo znajduje się obok partnera. Stąd na liście polecanych pozycji znajdują się:

 • pozycja na jeźdźca,
 • pozycja na łyżeczkę,
 • pozycje stojące,
 • pozycje siedzące,
 • pozycja kolankowo-łokciowa.

Jakich pozycji unikać w ciąży

Wszystkich, jeśli lekarz uzna, że ciąża jest zagrożona i kobieta nie powinna współżyć. Poza tym zastrzeżeniem nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w ciąży. Pierwszy i drugi trymestr jest pod względem pozycji najmniej restrykcyjny – kochać się można w każdej pozycji, bo sylwetka kobiety w tym czasie nie zmienia się zbyt znacznie. Dlatego kochankowie mogą uprawiać seks tak, jak przed zajściem w ciążę.

W drugim, a zwłaszcza w trzecim trymestrze należy dobierać pozycje tak, aby partner nie uciskał brzucha partnerki oraz żeby macica na napierała na żyłę główną. Warto też unikać pozycji sprzyjających głębokiej penetracji, które w ciąży mogą sprawiać kobiecie duży dyskomfort.

  Seks w ciąży – jaka pozycja w pierwszym trymestrze

  Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

  Kalendarz ciąży Czytaj więcej

  Od 1. miesiąca ciąży do 3. miesiąca, czyli w pierwszym trymestrze, nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, bo najprawdopodobniej nie zauważycie żadnej zmiany w twoim ciele. Brzuszek, który za kilka miesięcy nie pozwoli wam się do siebie nawzajem mocno przytulić, teraz jest jeszcze niewidoczny lub seksownie zaokrąglony. Nie martw się, jeśli lekko przybierzesz na wadze – kobiece krągłości są bardzo podniecające.

  Ciąża to wspaniały czas na odkrywanie nowych erotycznych sfer. Seks jest teraz beztroską zabawą. Od czasu zajścia w ciążę kobiece narządy płciowe stały się lekko obrzmiałe – dzięki temu przyszła mama może czerpać większą niż dotychczas przyjemność podczas zbliżenia.

  Pozycja „na jeźdźca’’ w ciąży

  Wybierajcie takie pozycje, aby nie urazić piersi kobiety, które są teraz bardzo wrażliwe. Odpowiedni będzie układ, kiedy kobieta siedzi na biodrach mężczyzny, podpierając się rękoma o materac łóżka. Dzięki temu może ona kontrolować nie tylko głębokość penetracji, ale i dbać, by jej partner nawet przez przypadek nie uraził jej piersi.

  Pozycja misjonarska w ciąży

  Jeśli lubicie pozycję misjonarską, czyli najbardziej klasyczną, to teraz jest czas, aby z niej skorzystać, bo później, gdy brzuch urośnie, nie będzie to już możliwe. Jeśli piersi kobiety są tkliwe, partner może górną część tułowia oprzeć na przedramionach lub dłoniach, aby nie uciskać biustu partnerki.

  Pozycja na łyżeczkę w ciąży

  Jeśli cierpisz na poranne mdłości lub ciążowe przemęczenie wypróbujcie spokojny, powolny seks np. w pozycji na boku, na łyżeczki, w której partner przytula się do pleców partnerki. Nieśpieszne falowanie i brak ucisku na brzuch pozwolą wam obojgu przeżywać wielką przyjemność bez większego wysiłku.

  Pozycje bezpieczne w ciąży – drugi trymestr

  Seks w drugim trymestrze ciąży jest wyjątkowo przyjemny. Minął już najcięższy okres grożący poronieniem, hormony ustabilizowały się, twoja cera i włosy nabrały blasku, a rosnący ciążowy brzuszek tylko dodaje ci uroku. Hormony ciążowe powodują, że kobieta na tym etapie ciąży staje się bardziej wrażliwa na bodźce zmysłowe: będziesz czuła wyraźniej zapachy (również zapach męskiej skóry i potu), smaki potraw, staniesz się bardziej wrażliwa na dotyk. Warto to wykorzystać.

  W grę miłosną włączcie np. truskawki i pomarańcze (powstrzymują nudności) lub bitą śmietanę i waniliowe lody. Seks nieobciążony żadną troską jest źródłem wyjątkowej przyjemności. Zanim dziecko urośnie w twoim brzuchu, wykorzystujcie wszystkie pozycje seksualne, jakie przyjdą wam do głowy, a które nie powodują dyskomfortu u kobiety. Eksperymentujcie w sypialni lub... poza nią. Możesz usiąść na kolanach swojemu partnerowi twarzą do niego i kochać się w fotelu lub przenieść się np. do kuchni. Jeżeli nie macie ochoty na eksperymenty, wykorzystujcie wasze ulubione pozycje sprzed ciąży: możecie kochać się w pozycji klasycznej lub na boku.

  Najlepsze pozycje w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa, „na pieska’’

  Wiele par odkrywa w tym okresie zalety pozycji „na pieska’’: oboje partnerzy klęczą, kobieta opiera się na łokciach na łóżku, a znajdujący się z tyłu mężczyzna wspiera swoje dłonie na pośladkach partnerki. Takie ułożenie pozwala też partnerowi pieścić piersi kobiety lub stymulować dłonią łechtaczkę.

  Seks w ciąży – jakie pozycje w trzecim trymestrze

  Ostatnie miesiące ciąży mogą nie sprzyjać miłosnym uniesieniom: możesz być zmęczona i czuć się niezgrabnie. Brzuch przeszkadza nawet w chodzeniu, a co dopiero mówić o seksie... Postarajcie się jednak nie rezygnować z seksu w 3. trymetrze ciąży, bo... po porodzie trzeba będzie się od niego powstrzymać przez 6 tygodni połogu, a późniejsza opieka nad niemowlęciem może już was zacząć ograniczać.

  Powrót do pozycji „na jeźdźca’’

  Skorzystajcie z pozycji „na jeźdźca’’ – tej samej, co w pierwszym trymestrze. Twoje duże piersi, falujące przed oczyma partnera, sprawią, że seks w trzecim trymestrze będzie dla niego czymś niezapomnianym.

  Pozycja: ona leży, on klęczy

  Możecie też wypróbować pozycję, w której kobieta leży na plecach na niskim łóżku (lub stoliku), stopy opierając na dywanie, a mężczyzna, klęcząc na dywanie, kontroluje przebieg stosunku. Dzięki temu ułożeniu ciążowy brzuch nie będzie przeszkadzał w zbliżeniu.

  Miłość francuska

  Trzeci trymestr to również czas miłości francuskiej. Jeśli do tej pory nie próbowaliście tego typu pieszczot, warto zrobić to właśnie teraz, kiedy zaawansowana ciąża nie pozwala na zbyt forsowne gry miłosne. Możecie całować i pieścić się równocześnie, leżąc w taki sposób, aby wasze głowy były na wysokości narządów płciowych partnera.

  Zobacz też:

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama