Reklama

Reklama

Nauka cały czas bada fenomen bliźniąt. Fakt, że rozwijają się w takim samym środowisku w okresie życia płodowego ma z pewnością ogromne (chociaż nadal słabo poznane) znaczenie dla ich dalszych losów. Uważa się, że więź łącząca dzieci bliźniaki jest tak głęboka, że trudno porównać ją z jakąkolwiek inną relacją między dwojgiem ludzi. Zdaniem naukowców to, co łączy identyczne bliźnięta, może być silniejsze nawet od relacji mamy z dzieckiem. Patrząc na ten film, trudno nie przyznać im racji o wyjątkowości bliźniaków.

Daj mi buziaka!

Młoda przyszła mama Carissa Gill wybrała się na badanie USG w 24. tygodniu ciąży. Już od jakiegoś czasu wiedziała, że spodziewa się dwójki dzieci, niemniej jednak jak każda kobieta przy nadziei przeżywała badanie. To jeden z najpiękniejszych momentów ciąży - móc zobaczyć swoje dziecko właściwie "na żywo", ale jest to także bardzo ważne badanie oceniające prawidłowość rozwoju dziecka. Wieloma kobietami targają w jego trakcie bardzo silne emocje, są zestresowane, na przemian płaczą i śmieją się.

Dla Carissy to było więcej niż wyjątkowe badanie. Zobaczyła na ekranie monitora swoje dwa maluszki zbliżające się główkami do siebie w geście pocałunku. Okazało się, że dzieci dawały sobie... buziaka! "Zaczęły się do siebie zbliżać i się pocałowały, co było bardzo urocze. Byłam podekscytowana, widząc je w ten sposób, nigdy nie myślałam, że mogą być tak blisko i to była piękna rzecz do zobaczenia" - opowiedziała wzruszona mama. "Zachowam te zdjęcia, żeby pokazać je im w przyszłości, pewnie nie uwierzą!" - dodała.

Obraz tworzący więź z dzieckiem

Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Kalendarz badań w ciąży Czytaj więcej

Zdjęcie z tak unikalnym kadrem w błyskawicznym tempie obiegło media. Jak podaje portal abcnews.go.com, nawet lekarz przeprowadzający badanie przecierał oczy ze zdumienia. Ma na swoim koncie ponad 15 tysięcy badań ultrasonografem, ale po raz pierwszy "przyłapał" maluchy na pocałunku.

Tak niesamowity moment życia dzieci Carissy nie byłby możliwy do uchwycenia, gdyby nie zdobycze techniki. To właśnie dzięki badaniu 4D USG rodzice mają niepowtarzalną możliwość tak dokładnego zobaczenia swojego maleństwa. Trójwymiarowy obraz pokazuje to, co w danym momencie dzieje się w brzuchu kobiety z maluszkiem.

Obserwacja obrazu dziecka podczas USG 4D to niesamowity moment uwieczniający początki naszego macierzyństwa. Zdaniem wielu psychologów przyczynia się to do wytworzenia wczesnego i silnego emocjonalnego związku między matką a dzieckiem.

Napiszcie w komentarzach o swoich emocjach podczas badania USG. Czy uwieczniło ono wasze maluszki w jakiś nietypowych pozach lub gestach?

Źródło: onet

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama