Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę b

Balbin

Baltazar

Baltazar należy do nietypowych i bardzo rzadko spotykanych imion. Wystarczy spojrzeć na statystyki – w 2020 roku nazwano tak tylko 5 chłopców w Polsce. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się łagodnym usposobieniem oraz życzliwością. Lubi pomagać innym, jednak nie jest naiwny. Zawsze stara się żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami oraz wyznawanymi wartościami. Szuka miłości na całe życie, a gdy już ją odnajdzie, buduje ciepły dom, o który bardzo dba. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Baltazar, Balcer

Barnaba

Barnaba to imię o długiej i bogatej tradycji, które jest bardzo rzadko spotykane na terenie Polski. Mężczyzna, który je nosi, charakteryzuje się bujną wyobraźnią, twórczym umysłem i entuzjastycznym podejściem do życia. Ten urodzony artysta często chodzi z głową w chmurach, ale jest bardzo lubiany przez przyjaciół i współpracowników. Spotkania towarzyskie są jedną z jego ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wrodzony urok osobisty Barnaby przyciąga płeć piękną jak magnes. Ten mężczyzna nie szuka jednak przelotnych romansów, tylko miłości na całe życie. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Bartłomiej

Bartłomiej to imię, któremu według numerologii odpowiada liczba 6. Szóstki ponad wszystko cenią sobie harmonię w rodzinie. To urodzeni opiekunowie, którzy z zaangażowaniem i troską opiekują się potrzebującymi tego osobami. Bartłomiej jest dobrym przyjacielem i towarzyszem zabaw. Wszyscy go lubią, ponieważ gdzie się nie pojawi, od razu wprowadza do otoczenia pozytywną atmosferę.

Bartosz

Bartosz wyróżnia się rozwagą i analitycznym myśleniem. W życiu nie kieruje się impulsami, tylko trzeźwo analizuje sytuację. W młodości wykazuje się dużo większą dojrzałością niż jego rówieśnicy. Jest dumnym mężczyzną, który bardzo źle przyjmuje krytykę. Jeśli ktoś zwróci mu uwagę, może zareagować ostro, wręcz agresywnie. Przeczytaj więcej o tym, kim jest Bartosz.

Bazyli

Benedykt

Beniamin

Benon

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca