Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę c

Cecyl, Cecylian

Celestyn

Celestyn to mężczyzna oczytany, doświadczony i otwarty na nową wiedzę. Uwielbia dyskutować i wymieniać z innymi poglądy. Uważa, że wszystko można zdobyć ciężką i konsekwentną pracą. To realista, który twardo stąpa po ziemi. W związku Celestyn jest uczuciowy, oddany i opiekuńczy. To wymarzony mąż i ojciec.

Cezar

Imię Cezar jest błędnie utożsamiane z Cezarym. To szlachetne miano rzymskich cesarzy można czasem spotkać w Polsce, choć rodzice bardzo rzadko wybierają je dla swoich synów. W 2020 r. otrzymało je tylko 3 chłopców na terenie kraju. Cezar to mężczyzna niezwykle pracowity, ambitny, który wymaga od innych, ale w pierwszej kolejności od siebie. Robi wszystko, aby zdobyć szacunek i zaufanie ludzi. Jego władcza natura daje o sobie znać w każdym aspekcie jego życia – w związku bywa dominujący, dla dzieci jest zasadniczym ojcem, a pracownicy widzą w nim kategorycznego szefa. Wyróżnia się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi, więc bez problemu godzi obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Cezary

Cezary to mężczyzna o dużym poczuciu humoru. Zna swoją wartość i niekiedy popada w samozachwyt. Jest człowiekiem o dużej empatii. Zaradny, pracowity i sprytny, szybko zdobywa sukcesy zawodowe. Cezary nie lubi nudy i monotonii. Jego szczęśliwym kamieniem jest howlit niebieski, który pomaga w koncentracji i skupieniu.

Chrystian

Chryzant

Chryzostom

Chwalibóg

Cyprian

Cyryl

Cyryl to imię popularne w krajach takich jak Rosja czy Ukraina. W Polsce jest ono znane, jednak rodzice bardzo rzadko nadają je swoim synom. Mężczyzna o tym imieniu ma naturę wojownika, która objawia się we wszystkich sferach jego życia. Wyróżnia go analityczny umysł oraz ponadprzeciętna inteligencja. Przy tym jednak dość łatwo rozproszyć jego uwagę, dlatego w życiu zawodowym szczególnie ćwiczy umiejętność koncentracji. Jego silna osobowość sprawia, że często dominuje nad grupą znajomych czy współpracowników i nie ulega żadnym wpływom. W głębi serca marzy o wielkiej miłości. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca