Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę e

Eberhard

Edgar

Jakie powinno być idealne imię dla chłopca? Krótkie? Łatwe do wymówienia? Międzynarodowe? A może nieszablonowe? Wszystkie wymienione wyżej „kryteria” spełnia bez wątpienia Edgar. Sprawdź, kiedy obchodzi imieniny, jakie są jego predyspozycje zawodowe i czym wyróżnia się na tle rówieśników i innych dzieci.

Edmund

Edmund jest człowiekiem wrażliwym, empatycznym i pomocnym. Ma niezwykle rozwiniętą czujność i intuicję, którą wykorzystuje w biznesie. Doskonale odnajduje się w roli lidera grupy. Edmund to osoba niezwykle ciekawa świata, kultur i ludzi. Jego żywiołem są spotkania towarzyskie, na których może podejmować dyskusje na wiele tematów.

Edward

Edward to popularne imię męskie pochodzenia angielskiego. Słowo ead oznacza „szczęście, dobrobyt i pomyślność”, a weard – „obrońca”. Edward doskonale czuje się w zawodach, które wymagają aktywności i ruchu. Nie straszna mu praca ratownika medycznego, żołnierza czy strażaka. Jest osobą dynamiczną i najczęściej żyje chwilą. Nic dziwnego, w końcu jego żywioł to połączenie ognia i powietrza, co daje sporą dawkę energii. Sprawdź, jaki jest Edward i jak jego imię brzmi w innych językach.

Edwin

Edwin to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa pomyślny. Oznacza osobę radosną, szczerą i wierną. Mężczyzna o tym imieniu ma wyrazistą osobowość, jest odważny i zdeterminowany w realizacji swoich planów. Dla wielu osób jego charakter i sposób bycia stanowi inspirację. Edwin nie lubi nudy, dlatego często przejmuje inicjatywę, przewodząc grupie. Ma kreatywną duszę.

Eligiusz

Emanuel

Emanuel to imię o religijnych tradycjach. Wciąż znajdują się rodzice, którzy nadają je swoim dzieciom, chociaż nie jest ich wielu. W 2020 r. urodziło się w Polsce 36 Emanuelów, co dało dopiero 186. miejsce w oficjalnym zestawieniu. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się spokojem oraz wewnętrzną energią. Czasem bywa nieco flegmatyczny i nie zawsze dotrzymuje terminów, czym denerwuje swojego szefa. Przyjaciele uwielbiają przebywać w jego towarzystwie ze względu na błyskotliwe, inteligentne poczucie humoru. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Emil

Emilian

Erazm

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA