Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę g

Gabin

Gabin zalicza się do nietypowych i oryginalnych imion. W ostatnich latach w Polsce żaden rodzic nie zdecydował się nazwać tak swojego syna. Mężczyzna o tym imieniu jest z natury podejrzliwy, a poczucie osaczenia towarzyszy mu na każdym kroku. W związku z tym ma duże trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi, bo podejrzewa ich o nieczyste intencje. Do płci przeciwnej odnosi się z dużą rezerwą, jednak w głębi serca pragnie spełnionej, romantycznej miłości. Gdy wchodzi w związek, staje się wiernym, prawdomównym i oddanym partnerem. Jednak jego wybranka musi mieć duże pokłady cierpliwości. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Gabor

Gabor należy do imion nietypowych, a przy tym bardzo rzadko spotykanych. Jego popularność jest zdecydowanie większa w innych krajach, np. na Węgrzech. W Polsce żyje niewiele ponad 100 mężczyzn o tym imieniu, a wśród urodzonych w ostatnich latach dzieci nie pojawia się w ogóle. Gabor wyróżnia się bardzo praktycznym podejściem do życia. Ma wiele talentów, dla których zawsze znajdzie odpowiednią formę realizacji. Jako osoba o nieprzeciętnej inteligencji wytrwale dąży do osiągnięcia sukcesu, jednak gdy tylko do tego dochodzi, spoczywa na laurach i rzadko stawia przed sobą kolejne cele. Przyjaciele cenią go za wyjątkową umiejętność słuchania oraz dyskrecję. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Gabriel

Gabriel jest ambitny, ale zbyt szybko się zniechęca, gdy pojawiają się przed nim trudności. To mężczyzna bardzo pewny siebie, dlatego nie lubi sytuacji, w której musi wykonywać czyjeś polecenia. Jest dynamiczny, często ma wiele pomysłów jednocześnie, ale zwykle prowadzi to do powstania chaosu, zamiast rozwiązania problemu. Uwielbia uczestniczyć w jak największej liczbie nowych przedsięwzięć. Poznaj inne ciekawe informacje na temat imienia Gabriel.

Gajusz

W związku z jego rezerwą trudno jest zdobyć zaufanie i przyjaźń Gajusza. Kiedy już jednak uda się przełamać tę barierę ochronną, mężczyzna o tym imieniu okazuje się bardzo interesującym człowiekiem, z którym można świetnie spędzać czas. Jest punktualny i dokładny. Solidność to dla niego podstawa i tego też oczekuje od innych. Poznaj więcej informacji o Gajuszu.

Gaspar

Gaspar jest odważny i bardzo honorowy. Zawsze stara się postępować w taki sposób, aby nie łamać zasad, które są dla niego ważne. Bywa przy tym uparty, ciężko przekonać go do zmiany raz powziętej decyzji. Nie należy do osób, które lubią dużo mówić, nie będzie więc duszą towarzystwa. Jako znajomych lub przyjaciół dobiera sobie ludzi, którzy myślą podobnie do niego i wyznają podobne zasady. Poznaj więcej ciekawych informacji o Gasparze.

Gaweł

Gaweł to imię męskie, które znamy w szczególności z wiersza Aleksandra Fredry. Okazuje się jednak, że osobowość mężczyzny o tym imieniu ma niewiele wspólnego z bohaterem wiersza Paweł i Gaweł. Sprawdź, skąd pochodzi to imię i jakie jest jego znaczenie!

Gedeon

Gerald

Gerard

German

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA