Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę i

Idzi

Ignacy

Ignacy znajduje się w grupie najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych imion w Polsce. W 2020 r. nazwano tak 3867 chłopców, co oznacza wysoką 18. pozycję w rankingu polskich imion. Ignacy to mężczyzna, którego wyróżnia stałość charakteru oraz wytrwałość w dążeniu do obranego celu. Przy tym zawsze zachowuje spokój i nie działa w pośpiechu. Znajomi widzą w nim honorowego mężczyznę z wielką klasą, który nigdy nie odmawia pomocy innym. Czasami odbywa się to kosztem jego własnego interesu. Jako urodzona dusza towarzystwa uwielbia spędzać czas na długich, wartościowych rozmowach. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Igor

Imię Igor jest bardzo popularne. Co ciekawe, wielu osobom kojarzy się z językiem starosłowiańskim, a tak naprawdę pochodzi z… krajów skandynawskich! Noszący to imię jest osobą poważną i opanowaną. Nie podejmuje spontanicznych czy szalonych decyzji – wszystko musi być odpowiednio zaplanowane. Jest marzycielem i typem filozofa, który dość często się zamyśla i snuje plany o przyszłości. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Igorze!

Ildefons

Innocenty, Innocenta

Ireneusz

Ireneusz to mężczyzna niezwykle dynamiczny. Ma duży temperament, który decyduje o jego wyborach życiowych. Wyborów dokonuje najczęściej, kierując się sercem i emocjami. A to może ściągać na niego kłopoty. Bardzo źle wpływają na niego różne niepowodzenia życiowe. Wtedy może się w sobie zamknąć, zrezygnować z dotychczasowych planów i podjąć zupełnie nowe przedsięwzięcie. Poznaj inne ciekawe informacje o Ireneuszu.

Irwin, Erwin

Iwan

Iwan to imię popularne w krajach Europy Wschodniej. W Rosji nosili je carowie, np. Iwan Groźny. W Polsce nie jest nadawane dzieciom, ponieważ jego odpowiednikiem jest Jan, który cieszy się ogromną popularnością na rodzimym gruncie. Iwan to mężczyzna opanowany i zrównoważony, którego olbrzymim atutem jest umiejętność zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji. Wyróżnia się wyjątkową wręcz intuicją w stosunku do ludzi. Dzięki niej potrafi szybko rozpoznać osobę o nieuczciwych zamiarach. To właśnie ta cecha sprawia, że tak skutecznie prowadzi interesy. Kiedy Iwan znajdzie wybrankę serca, staje się odpowiedzialną głową rodziny. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o tym imieniu.

Iwo

Iwo to osoba bardzo życzliwa i wrażliwa na los innych ludzi. W związku i w relacjach rodzinnych jest bardzo oddany i zawsze pomocny. Nie przepada za rywalizacją. W pracy woli raczej spokojnie wykonywać zlecone obowiązki, niż zarządzać zasobami ludzkimi. Pomimo typowych cech introwertyka Iwo jest bardzo lubiany w towarzystwie, zawsze otacza go grono życzliwych znajomych i przyjaciół.

Iwon

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA