Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę k

Kacper

Kacper to popularne imię męskie. Nosi je wiele znanych osób, zarówno w kraju, jak i za granicą, ponieważ ma swoje odpowiedniki w różnych językach na całym świecie. Uważa się, że jego posiadacze wyróżniają się pozytywnymi cechami charakteru oraz przydatnymi predyspozycjami. Imię Kacper dla dziecka może być więc bardzo dobrym wyborem.

Kaj

Kaj to dość nietypowe imię dla chłopca. Jest krótkie, a dzięki temu praktyczne i łatwe w wymowie, jednak niewielu rodziców w Polsce decyduje się nadać je dziecku. Kaj to osoba niezwykle pracowita i zdyscyplinowana. Jest doskonałym przyjacielem, na którym zawsze można polegać. To osoba pełna energii, którą lubi zarażać innych. W walce o sukces zawodowy Kaj jest całkowicie samowystarczalny. Nie lubi prosić o pomoc – woli spędzić nad czymś nieco więcej czasu, ale zakończyć dany projekt samodzielnie. Bardzo dużo myśli o przyszłości. Uwielbia planować i zastanawiać się nad kolejnymi krokami, które podejmie w celu realizacji swoich planów.

Kajetan

Kajetan to melancholik, który do wszystkiego podchodzi z przesadną ostrożnością. Chociaż sprawia wrażenie człowieka niepewnego, ma w sobie dużą przebojowość. Szybko zyskuje sympatię innych, jednak ma problem z podejmowaniem decyzji. Kajetan jest zdeterminowany, sumienny i uparty.

Kajus

Kalikst

Kamil

Kamil to sympatyczny mężczyzna, który bardzo łatwo zdobywa przyjaciół. Mimo swojej otwartości najlepiej odpoczywa w domowym zaciszu w otoczeniu bliskich. Od życia chce jak najwięcej, dlatego lubi podróżować. Pragnie też otaczać się eleganckimi i drogimi przedmiotami, najlepiej antykami. Stając przed problemem do rozwiązania, analizuje go ze wszystkich możliwych stron, zanim zdecyduje się podjąć działanie. Nie znosi dwuznacznych sytuacji i niedomówień. Przeczytaj więcej o tym, jakim mężczyzną jest Kamil.

Kandyd

Karol

Karol jest jednym z najpopularniejszych imion w Polsce, ale nie tylko. Najczęściej imieniny obchodzi 2 marca, a jego liczba numerologiczna to trzy. Karol jest osobą, która wytrwale dąży do osiągania celów i spełniania swoich marzeń. Jest dość zamknięty, a w dzieciństwie odrobinę nieśmiały. W późniejszym okresie życia nie wyobraża sobie jednak pracy w pojedynkę. Uwielbia ludzi i chętnie spędza z nimi czas. Jest też ambitnym i energicznym pracownikiem, który doskonale odnajduje się w korporacji. Sprawdź, jakim Karol jest dzieckiem i partnerem.

Kasjan

Kasper

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca