Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę l

Lech

Lech to imię słowiańskie pochodzące prawdopodobnie od imienia Leszek lub Lestek. Nie jest tak popularnym imieniem dla chłopca jak Antoś, Jaś czy Aleksander, jednak warto wziąć je pod uwagę. Dlaczego? Lech to mężczyzna niezwykle szlachetny, odważny i koleżeński. Omawiane imię noszą wybitni politycy, aktorzy czy muzycy. Sprawdź, kiedy świętujemy imieniny Lecha i jakie są jego predyspozycje zawodowe.

Lechosław

Leo

Leo to dość nietypowe, a przy tym urokliwe i ładne imię. Jest krótkie i bez problemu wymówi je nawet dziecko. Wyróżnia się międzynarodowym brzmieniem, dlatego w niezmienionej formie można stosować je w różnych zakątkach świata. Jego posiadaczom przypisuje się wiele dobrych cech.

Leon

Męskie imię Leon, przyjmowane dawniej przez władców i najwyższych duchownych kościoła, ma pozytywne konotacje. Symbolizuje odważnego i silnego lwa. Będzie idealnym imieniem dla pewnego siebie, towarzyskiego i zaradnego mężczyzny. Dowiedz się, jakie jest znaczenie imienia, jakich Leon ma patronów i kiedy obchodzi imieniny.

Leonard

Leonard występuje w wielu językach, a w Polsce plasuje się w pierwszej setce najczęściej wybieranych imion męskich. W 2020 r. nazwano nim 461 chłopców. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się inteligencją, poczuciem humoru, a także praktycznym podejściem do życia. Trudno wyprowadzić go z równowagi, więc obronną ręką wychodzi z każdej stresowej sytuacji. Jeśli otworzy własny biznes, z pewnością sporo na nim zarobi dzięki rozległej wiedzy oraz niezwykle trafnej intuicji. Leonard przyciąga do siebie kobiety, w których ceni nie tylko wygląd zewnętrzny, lecz także charakter. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Leonid

Leopold

Lesław

Lesław to literackie imię męskie, które po raz pierwszy pojawiło się w jednym z dramatów Romana Zmorskiego. Osoba o tym imieniu wiedzie wspaniałe życie uczuciowe i zawodowe. Zobacz, czym powinien zajmować się Lesław i w jaki dzień świętuje imieniny.

Leszek

Lew

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca