Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę m

Maciej

Maciej to bardzo interesujący mężczyzna. Jest raczej introwertykiem, jednak niektóre jego zachowania w nagłych sytuacjach są typowo ekstrawertyczne. To dość impulsywna osoba – bardzo często podejmuje działania, nie zastanawiając się wcześniej nad konsekwencjami. Jest też wrażliwy i nie umie pogodzić się z niesprawiedliwością świata. Zawsze chętnie pomoże osobom w potrzebie. Dowiedz się więcej ciekawych informacji na temat Macieja.

Makary

Maks

Maksym

Maksym to mężczyzna śmiały, pełen pasji i ambicji. W jego życiu ciągle coś się dzieje, ponieważ nie znosi nudy i monotonii. To imię pochodzi od łacińskiego słowa maximus i można je przetłumaczyć jako „największy”. Sprawdź, czy taki właśnie jest Maksym! Dowiedz się, jaka jest jego szczęśliwa liczba i ulubiony kamień!

Maksymilian

Maksymilian to częsty wybór wśród rodziców szukających międzynarodowego imienia dla chłopca. Występuje ono w wielu różnych językach, choć nie wszędzie brzmi tak samo jak w Polsce. Sprawdź, gdzie można je spotkać i kiedy obdarzeni nim mężczyźni obchodzą imieniny. Zobacz, jak rysuje się ich przyszłość.

Mamert

Manfred

Marcel

Marceli

Marcin

Marcin to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imieniny obchodzi najhuczniej w dzień świętego Marcina, który przypada 11 listopada. Tego dnia cała Polska zajada się pysznymi rogalami świętomarcińskimi, wypełnionymi białym makiem lub gęsiną. Sprawdź, kto jest patronem Marcina i jaka jest szczęśliwa liczba tego imienia!

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca