Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę n

Napoleon

Napoleon to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające mieszkańca Neapolu. W Polsce cieszyło się dużą popularnością w XIX wieku za sprawą Napoleona Bonapartego. Obecnie jest nadawane bardzo rzadko, choć trzeba przyznać, że to interesujące imię. Imieniny Napoleon obchodzi tylko w jeden dzień roku, a do tego nie ma patronów. Jaką osobowością cechuje się Napoleon i jakie są jego predyspozycje zawodowe? Sprawdź koniecznie!

Nestor

Nestor to dość nietypowe, ale niezwykle ciekawe imię. W 2019 roku nadano je zaledwie 4 chłopcom. W kolejnych latach zniknęło z rankingów. Być może dlatego, że wciąż niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Najwyższa pora coś z tym zrobić. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy Nestor obchodzi imieniny i jaka przyszłość czeka mężczyzn o tym imieniu.

Nikifor

Nikifor to bardzo nietypowe i oryginalne imię. W Polsce nadaje się je niezwykle rzadko, więc stanowi ciekawy sposób na wyróżnienie dziecka spośród jego rówieśników. Mimo że to imię nie należy do popularnych, jego posiadacze mogą świętować imieniny w kilku terminach. Od Nikifora bardzo łatwo też stworzyć zdrobnienia.

Nikodem

Nikodem to imię dla wygranych. Noszący je mężczyźni odnoszą liczne zwycięstwa na różnych polach. Pokonują swoje słabości, spełniają marzenia i wytrwale wspinają się na szczyt. Dla jednych jest nim zawrotna kariera i mnóstwo pieniędzy na koncie, podczas gdy innym prawdziwe spełnienie daje szczęśliwa, kochająca rodzina. Sprawdź, skąd wywodzi się imię Nikodem i poznaj kilka ciekawostek na jego temat.

Norbert

Norbert to tradycyjne germańskie imię, które wielu rodziców wciąż wybiera dla swoich synów. W 2020 roku otrzymało je 108 młodych Polaków. Mężczyzna o tym imieniu to nieśmiały romantyk, który nie lubi rzucać się w oczy. Wyróżnia go łagodne usposobienie, spokój oraz bogate wnętrze. Potrafi dostosować się do sytuacji, nie tracąc przy tym swojej niezależności. Jest inteligentny i chętny do poszerzania wiedzy, jednak nie stawia przed sobą wielkich celów. W kontaktach z płcią przeciwną bywa chorobliwie nieśmiały, przez co relacje damsko-męskie sprawiają mu niemałe trudności. Gdy uda mu się zdobyć wybrankę serca, staje się wiernym, czułym i romantycznym partnerem. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Norbercie.

Norman

Gdyby stworzyć plebiscyt na najbardziej oryginalne i najrzadziej wybierane imię dla chłopca, Norman z całą pewnością znalazłby się w pierwszej trójce, przynajmniej nad Wisłą. W innych krajach cieszy się bowiem większą popularnością. Sprawdź, gdzie dokładnie można znaleźć wspomniane imię i dowiedz się, kiedy noszący je mężczyźni obchodzą imieniny.

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca