Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę p

Pankracy

Pankracy to człowiek sukcesu, który w towarzystwie czuje się jak ryba w wodzie. Nowo poznane osoby uwodzi inteligencją, oczytaniem i życiową mądrością. W podejmowaniu decyzji kieruje się doświadczeniem. Inspiruje się innymi. W pracy jest zdeterminowany i skrupulatny. Sprawdź, jaki jest szczęśliwy kolor Pankracego. Kto jest patronem imienia i jakie są związane z nim ciekawostki.

Patrycy

Patryk

Patryk to popularne imię męskie, które jest skrótem od imienia Patrycjusz. Swoje imieniny obchodzi w dzień wspomnienia św. Patryka, czyli 17 marca. Jaką jest osobą? Przede wszystkim ambitną, władczą i bezpośrednią. Sprawdź, nad jakimi cechami charakteru Patryk powinien popracować i jakim jest dzieckiem.

Paweł

Paweł to łacińskie imię, które zawdzięcza swoją popularność Biblii, a dokładniej listom św. Pawła Apostoła. W Polsce pojawiło się ono w epoce średniowiecza i również dziś rodzice chętnie nadają je swoim dzieciom. Według danych w 2020 roku otrzymało je 1188 młodych Polaków. Imię to jest popularne także w innych krajach – często spotyka się je we Włoszech, w Hiszpanii i w krajach anglojęzycznych. Paweł to człowiek utalentowany, który uwielbia rywalizację i dąży do perfekcji. Bywa przy tym uparty i wybuchowy. Choć ma trudny charakter, kocha swoich bliskich i jest duszą towarzystwa. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Pawle.

Piotr

Piotr to jedno z najpopularniejszych imion męskich. Imieniny obchodzi hucznie 29 czerwca, a więc w dzień wspomnienia św. Piotra Apostoła. Imię pochodzi od słowa petros i oznacza „niezłomny jak skała”. Zobacz, jak imię Piotr brzmi w innych językach i jakie są predyspozycje zawodowe noszącego je mężczyzny!

Placyd

Polikarp

Prokop

Protazy

Przemił

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA