Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę r

Radomił

Radosław

Radosław to imię męskie, które oznacza m.in. „osobę cieszącą się sławą”. Nazwany tak mężczyzna przede wszystkim jest bardzo kontaktowy, towarzyski i ambitny. Radek uwielbia świetną zabawę, rozrywkę i podróże, natomiast nie znosi rutyny, nudy i marazmu. Zobacz, w jakiej pracy sprawdzi się najbardziej!

Rafał

Imię Rafał cieszyło się ogromną popularnością w latach trzydziestych ubiegłego wieku (przede wszystkim za sprawą Rafała Wilczura, głównego bohatera powieści „Znachor”). Teraz nie budzi już tak dużego zainteresowania, ale nadal jest dość często wybierane przez rodziców w Polsce, Ameryce Południowej i wielu krajach Europy. Sprawdź, co znaczy to imię i kim są jego główni patroni.

Rajmund

Rajmund to imię męskie pochodzenia germańskiego. Nazwany tak mężczyzna ma ogromny potencjał i bardzo rozwiniętą intuicję. Cechuje go mądrość życiowa i wielka niezależność. Zobacz, w jakim zawodzie Rajmund odnajduje się najlepiej! Kiedy obchodzi imieniny?

Ralf

Ralf to imię męskie pochodzenia germańskiego. Jaką Ralf jest osobą? Przede wszystkim zdyscyplinowaną, skrupulatną i odpowiedzialną. Jest też dość nieśmiały i niezdecydowany, a ponadto bardzo indywidualny. Zobacz, jakie są predyspozycje zawodowe Ralfa!

Remigiusz

Odważny indywidualista z dużym poczuciem humoru. Remigiusz to mężczyzna, który wie, czego chce, i dąży do tego konsekwentnie. Lubi rywalizację i dyskusje na różne tematy. Ceni wygodne życie w luksusie i chętnie otacza się pięknymi przedmiotami. Szukając partnerki, zwraca uwagę na inteligencję i przebojowość kobiety. Jako dziecko jest krnąbrny.

Robert

Robert to dość popularne imię – na jego nadanie synowi decyduje się wielu polskich rodziców. Ma ono swoje odpowiedniki w językach obcych, a także łatwo je zdrobnić, i to na kilka sposobów. Jego posiadacze mogą obchodzić imieniny w jednym z aż dziesięciu terminów w roku. Uważa się, że z imieniem Robert łączy się wiele pozytywnych cech charakteru, które wpływają na jego życie rodzinne i zawodowe.

Robin

Robin powstał jako skrót od imienia Robert. Cieszy się dużą popularnością głównie w Anglii i USA, gdzie nadaje się je nie tylko chłopcom, lecz także dziewczynkom. Przekonaj się, jakim dzieckiem jest Robin oraz jakie są jego predyspozycje zawodowe.

Roch

Roger

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca