Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę s

Salwator

Imię Salwator nie jest w Polsce zbyt znane. Tymczasem warto przyjrzeć mu się bliżej. Ma bowiem piękne znaczenie i biblijne korzenie. Obdarzeni nim mężczyźni wyróżniają się w tłumie i odnoszą sukcesy na wielu rozmaitych polach. Sprawdź, jaka praca przynosi im najwięcej satysfakcji. Dowiedz się, co skrywa ich natura.

Sambor

Sambor to pełna energii osoba o wyjątkowo bystrym umyśle. To typ podróżnika, który nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Kocha wyzwania i zmiany, dlatego najlepiej czuje się w sytuacjach nowych, które go zaskakują. To świetny kumpel. Zaraża pozytywnym nastawieniem i życiową energią. Uwielbia przebywać wśród ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy.

Saturnin

Saturnin to mężczyzna zdecydowany, konkretny i twardo stąpający po ziemi. Jest zdystansowany i skryty, otwiera się tylko przed najbliższym gronem przyjaciół. Trzyma się z dala od plotek, afer i konfliktów. Ma konserwatywne poglądy, których twardo broni. Jest uparty i chce dominować. To numerologiczna ósemka. Szczęśliwym kolorem Saturnina jest zielony.

Sebastian

Sebastian to ciepły, inteligentny i ciekawy życia mężczyzna. Uwielbia pomagać innym i nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Jego życiowym celem jest stworzenie kochającej się rodziny, którą zresztą zawsze stawia na pierwszym miejscu. Poznaj predyspozycje zawodowe Sebastiana!

Sędzimir

Serafin

Serafin to imię semickie. Mężczyzna je noszący jest towarzyski, rodzinny, pogodny i tolerancyjny. Do jego wad należy wybuchowość i nieumiejętność radzenia sobie z krytyką. Serafin późno zakłada rodzinę. Jest typem domatora i nie lubi samotności. Sprawdź, w jakie dni świętuje imieniny i jaki jest jego szczęśliwy kamień.

Sergiusz

Serwacy

Sewer

Seweryn

Seweryn jest osobą raczej spokojną, nieco wycofaną. Nie lubi zbyt dużo mówić o sobie, a zamiast gorących dyskusji woli w ciszy przemyśleć istotne dla siebie kwestie. Mimo tej fasady jest bardzo ambitny i wytrwale dąży do postawionego sobie celu. Nie boi się trudnych wyzwań, a wszystko, co osiągnął, zawdzięcza wyłącznie swojej ciężkiej pracy. Dowiedz się więcej o tym, kim jest Seweryn.

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca