Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę w

Wacław

Wacław to mężczyzna inteligentny i pracowity. W życiu kieruje się głównie intuicją, która bardzo rzadko go zawodzi. Jest człowiekiem władczym, ma dużą charyzmę, która pozwala mu zdobywać władzę i kierować innymi. Niekiedy bywa uparty, ale można na niego liczyć. Zawsze będzie starał się dotrzymać danego słowa. Nie lubi ludzi, którzy zamiast dążyć do celu, próbują lawirować i kombinować, by bez wysiłku odnieść sukces. Poznaj inne ciekawe informacje o Wacławie.

Waldemar

Waldemar to mężczyzna sprawiedliwy, szczery i otwarty. Chociaż uchodzi za twardziela, w głębi duszy jest romantykiem i marzycielem. To również człowiek rodzinny – dla swoich bliskich Waldemar chce stworzyć ciepły, bezpieczny i opiekuńczy dom. Mężczyzna o tym imieniu jest osobą empatyczną i pomocną. W życiu zawodowym odnosi wiele sukcesów.

Walenty

Walenty to mężczyzna, który nie kieruje się emocjami. Zanim podejmie działania, dokładnie rozważa wszystkie „za” i „przeciw”. Jest osobą dość krytyczną wobec innych. Lubi udzielać rad, a dzięki dobrze rozwiniętej intuicji szybko potrafi prawidłowo ocenić nowo poznaną osobę. Jest przy tym bardzo towarzyski, lubi przebywać w gronie bliskich i przyjaciół. Poznaj więcej informacji na temat Walentego.

Walerian

Imię Walerian zyskuje coraz większą popularność. Ma ono pochodzenie łacińskie – można je przetłumaczyć jako „silny” lub „zdrowy”. Co więcej, ma wymiar historyczny. Nosił je św. Walerian, męczennik żyjący w III wieku. Osoba o tym imieniu jest niezwykle spokojna i opanowana. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i ciepła – to prawdziwa dusza towarzystwa. Walerian lubi otaczać się sporym gronem znajomych. Uwielbia podróże i poszerzanie swoich horyzontów. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o Walerianie.

Walery

Walter

Imię Walter jest dość nietypowe i przez to niezwykle oryginalne. Jeśli nadamy je synowi, istnieje pewność, że wyróżnimy go spośród rówieśników. Co ważne, imię to ma swoje odpowiedniki w innych językach, a także podlega zdrabnianiu. Należy także pamiętać, że według astrologii jego posiadacze wyróżniają się bardzo silnym charakterem. Warto wybrać imię Walter dla syna zwłaszcza wtedy, gdy lubimy niebanalne rozwiązania.

Wasyl

Wasyl to dość rzadko spotykane imię w Polsce. Obchodzi imieniny 4 razy w roku i oznacza „wodza”. Jest synonimem władzy, pewności siebie i dużej odwagi. Wasyl, przekonany o swojej wyjątkowości, bardzo często odbierany jest jako zadufany w sobie. Czy w takim razie Wasyl potrafi stworzyć szczęśliwą i pełną czułości rodzinę? Sprawdź koniecznie!

Wawrzyniec

Wawrzyniec to polska wersja łacińskiego imienia Laurencjusz. Jakim jest człowiekiem noszący je mężczyzna? Przede wszystkim bardzo energicznym, wesołym i towarzyskim. Uwielbia imprezy z przyjaciółmi, spotkania integracyjne w pracy i dalekie wyjazdy rodzinne. Sprawdź, jaka kobieta ma szansę zdobyć serce Wawrzyńca.

Wiesław

Wiesław należy do grupy tradycyjnych imion. Było popularne wśród przedstawicieli starszych pokoleń. W 2020 r. otrzymało je zaledwie 9 młodych Polaków. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się charyzmą, dzięki której bryluje w towarzystwie i łatwo osiąga sukces zawodowy. Jego nieszablonowe podejście do problemów robi wrażenie na otaczających go ludziach. W kontaktach zawodowych jest nieustępliwym negocjatorem, natomiast w życiu towarzyskim cechuje go dowcip oraz elokwencja. Wysokie wymagania wobec kobiet sprawiają, że ma spore trudności, aby stworzyć stały związek. Ustatkowanie się z pewnością nie należy do priorytetów Wiesława. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Wiktor

Wiktor to mężczyzna odpowiedzialny, poukładany, dokładny i opiekuńczy. Przy podejmowaniu decyzji kieruje się własnymi zasadami. Nie daje się porwać emocjom. Wszystko dokładnie analizuje i wyciąga wnioski. Lubi naukę i chętnie angażuje się w zajęcia dodatkowe.

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Redakcja poleca

REKLAMA