kalendarz adwentowy dla dzieci
fot. Adobe Stock

Kalendarz adwentowy dla dzieci 2021: pomysły na kalendarz do kupienia i do zrobienia [RANKING]

Kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być niebanalny – dlatego przygotowałyśmy najlepsze pomysły na przeróżne kalendarze, które umilą maluchowi oczekiwanie na święta. Znajdziesz tu zarówno kalendarze adwentowe do kupienia, jak i te do zrobienia samodzielnie w domu. Jest z czego wybierać!
Małgorzata Wódz
kalendarz adwentowy dla dzieci
fot. Adobe Stock
Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Kalendarze nie są jednak zarezerwowane tylko dla domu! W zależności od liczby dzieci w klasie czy też grupie kalendarz adwentowy może być też dobrym pomysłem na zabawę do szkoły.

Sprawdziłyśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach, ale podsuwamy też pomysły na kalendarze adwentowe DIY. Poniżej znajdziesz aż 8 pomysłów na oryginalne kalendarze: do zrobienia i do kupienia.

Spis treści:
  1. Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci?
  2. Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci?
  3. Kalendarze adwentowe dla dzieci – pomysły i nasz ranking:

Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci?

Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką, ale może być także okazją do wyjaśnienia dziecku, czym jest Adwent. Jakie jeszcze korzyści daje dziecku kalendarz?

  • Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania.
  • Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie, czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, i ile dni zostało jeszcze do świąt.
  • Daje okazję rodzinie, by była razem – kiedyś podczas adwentu domownicy spędzali ze sobą czas, wykonując dekoracje na choinkę. Teraz zdarza się to rzadziej. Może zapoczątkujecie rodzinną świąteczną tradycję i przygotujecie dla dziecka kalendarz adwentowy DIY, by potem razem z maluchem każdego dnia odkrywać niespodzianki, które się w nim znalazły.

Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci?

Pierwszy dzień adwentu zawsze przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25 grudnia (okres adwentu musi obejmować cztery kolejne niedziele). Dlatego kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być przygotowany na czwartą niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia. Tego dnia podaruj go dziecku, bo wtedy zaczyna się adwent. Jeśli chcesz wykonać go własnoręcznie, powinien zawierać 24 niespodzianki (po jednej na każdy dzień). Ostatnią dziecko otworzy w Wigilię. 

Pomysły na kalendarze adwentowe dla dzieci 2021 [NASZ RANKING]

Kalendarz adwentowy może być znacznie ciekawszy niż popularne pudełka czekoladek. Możesz do niego włożyć małe spersonalizowane prezenty albo nawet zadania adwentowe dla dzieci, które rozwiążecie razem z dzieckiem. Polecamy te kalendarze do samodzielnego wypełnienia zadaniami, zabawkami, słodyczami:

1. Kalendarz adwentowy dla dzieci Tulo – choinka

Można zawiesić go na ścianie dziecinnego pokoju. Kalendarz jest wykonany z filcu w tradycyjnych świątecznych kolorach. Ma 24 kieszonki, do których możesz zapakować drobne prezenty dla dziecka – słodycze, malutkie zabawki, naklejki, spinki do włosów itp. Wymiary: 630 x 790 x 20 mm. Cena, ok. 45 zł.

Kalendarz adwentowy dla dzieci Tulo
 

KALENDARZ ADWENTOWY Z FILCU
ALLEGRO
39,00 zł
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.

2. Kalendarz adwentowy dla dzieci – drewniany domek na święta

Jest wykonany ze sklejki, którą dziecko może pomalować farbami. Kalendarz ma 24 ponumerowane szufladki na drobne upominki. Można go kupić razem z figurkami Św. Rodziny, które widać na zdjęciu. Cena: ok. 60 zł.

kalendarz adwentowy dla dzieci drewniany domek

KALENDARZ ADWENTOWY DREWNIANY DOMEK
ALLEGRO
58,99 zł

3. Kalendarz adwentowy dla dzieci – woreczki

Komplet małych ozdobnych woreczków uszytych z weluru, które pozwolą ci stworzyć kalendarz adwentowy według własnego pomysłu. Możesz zawiesić je np. na sznurku w pokoju dziecka lub stworzyć ozdobną girlandę, którą udekorujesz kominek. W zestawie znajduje się sznurek do powieszenia woreczków i ozdobne klamerki. Wszystkie woreczki są ponumerowane. Cena: ok. 40 zł.

Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie woreczków
KALENDARZ ADWENTOWY WORECZKI
ALLEGRO
49,99 zł35,00 zł

4. Kalendarz adwentowy dla dzieci – sanie św. Mikołaja

W saniach ukryte są małe szufladki na drobne niespodzianki dla dzieci. Wykonanie z drewna gwarantuje możliwość wykorzystywania kalendarza przez kilka kolejnych świąt. Zaprzęg będzie ładną świąteczną ozdobą w pokoiku dziecka. Cena: ok. 160 zł.

  kalendarz adwentowy dla dzieci sanie
KALENDARZ ADWENTOWY SANIE
ALLEGRO
164,90 zł

5. Kalendarz adwentowy dla dzieci – szopka

Urocze dwa w jednym – kalendarz adwentowy i szopka bożonarodzeniowa. Idealne rozwiązanie, szczególnie gdy nie macie w domu jeszcze szopki z figurkami postaci odwiedzających żłóbek. Wokół żłobka 24 szufladki, które można wypełnić drobnymi prezentami. Cena: ok. 120 zł.
  Kalendarz adwentowy dla dzieci szopka
KALENDARZ ADWENTOWY SZOPKA
ALLEGRO
119,99 zł

6. Torebki do zrobienia kalendarza adwentowego (DIY)

Zestaw umożliwia samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego. Składa się z 24 papierowych torebek, naklejek z cyferkami i drewnianych klamerek. Torebki można zamknąć klamerką i ustawić z nich dekorację na półce albo powiesić na sznurku. Cena: ok. 40 zł.
  Kalendarz adwentowy dla dzieci w formie papierowych torebek

7. Pomysły na kalendarz adwentowy dla dzieci – galeria świąteczna

To może być piękna dekoracja na ścianie waszego salonu, która umili całej rodzinie oczekiwanie na święta. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź, sznurek, papierowe torebki, woreczki, serwetki i 24 malutkie prezenty, które zapakujesz dla dziecka.
  Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY – galeria  

8. Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci z rolek po papierze toaletowym?

Kolejny kalendarz do własnoręcznego wykonania przez ambitnych rodziców. Nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych. Jedyna trudność polega na zgromadzeniu odpowiednio wcześniej zapasu 24 rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo potrzebne będą: ozdobny papier, klej, taśma dwustronna, cyferki no i oczywiście 24 drobiazgi, które zechcesz podarować dziecku.
  kalendarz adwentowy dla dzieci z rolek po papierze toaletowym   
Zapoznaj się z naszymi filmami instruktażowymi o kalendarzach adwentowych DIY:
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy