Jakie kalendarze adwentowy dla dziecka?

Fajne kalendarze adwentowe dla dzieci [NASZ PRZEGLĄD]

Czas to dla małego dziecka bardzo trudne pojęcie. Dlatego czekanie na świąteczne prezenty jest takie trudne. Z pomocą może przyjść wtedy kalendarz adwentowy. Możesz go zrobić własnoręcznie albo wybrać gotowy.
Małgorzata Wódz
Jakie kalendarze adwentowy dla dziecka?
Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Nie musisz kupować tego najpopularniejszego z czekoladkami. Przejrzeliśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach. Mamy też coś dla tych rodziców, którzy mają i czas, i chęć, by zrobić dla dziecka kalendarz własnoręcznie.

Wyjaśniamy:
Polecamy:
 1. Kalendarz adwentowy – choinka
 2. Kalendarz adwentowy w kształcie domku
 3. Woreczki do zrobienia kalendarza adwentowego
 4. Kalendarz adwentowy – zaprzęg Mikołaja
 5. Kalendarz adwentowy z pierniczkami
 6. Kalendarz adwentowy – szopka bożonarodzeniowa
 7. Torebki do wykonania kalendarza adwentowego
 8. Kalendarz adwentowy DIY – galeria świąteczna
 9. Kalendarz adwentowy DIY z rolek po papierze toaletowym

Czego uczy kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką. Jakie jeszcze korzyści daje dziecku?

 • Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania.
 • Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, tyle dni zostało jeszcze do świąt.
 • Daje okazję rodzinie, by była razem – kiedyś podczas adwentu domownicy spędzali ze sobą czas, wykonując dekoracje na choinkę. Teraz zdarza się to rzadziej. Może zapoczątkujecie rodzinną świąteczną tradycję i przygotujecie dla dziecka kalendarz adwentowy DIY, by potem razem z maluchem każdego dnia odkrywać niespodzianki, które się w nim znalazły.
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.

Kiedy go przygotować?

Pierwszy dzień adwentu zawsze przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25 grudnia (okres adwentu musi obejmować cztery kolejne niedziele). Dlatego kalendarz adwentowy powinien być przygotowany na czwartą niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia (w tym roku wypada 1 grudnia). Tego dnia podaruj go dziecku, bo wtedy zaczyna się adwent. Jeśli chcesz wykonać go własnoręcznie, powinien zawierać 24 niespodzianki (po jednej na każdy dzień). Ostatnią dziecko otworzy w Wigilię. Możesz też skorzystać z naszego kalendarza adwentowego online.

Skąd pochodzi ten zwyczaj?

Kalendarz adwentowy, podobnie jak choinka, wywodzi się z Niemiec. Tam też znajduje się największy egzemplarz. W oknach ratusza w miasteczku Gengenbach przed świętami można oglądać 24 obrazy o tematyce świątecznej.

1. Kalendarz adwentowy Tulo – choinka

Można zawiesić go na ścianie dziecinnego pokoju. Jest wykonany z filcu w tradycyjnych świątecznych kolorach. Ma 24 kieszonki, do których możesz zapakować drobne prezenty dla dziecka – słodycze, malutkie zabawki, naklejki, spinki do włosów itp. Wymiary: 630 x 790 x 20 mm. Cena, ok. 39 zł

Kalendarz adwentowy Tulo
 

2. Kalendarz adwentowy – drewniany domek na święta

Jest wykonany ze sklejki, którą dziecko można pomalować farbami. Ma 24 ponumerowane szufladki na drobne upominki. Można go kupić razem z figurkami Św. Rodziny, które widać na zdjęciu. Cena: ok. 64 zł

kalendarz adwentowy drewniany domek
 

3. Kalendarz adwentowy – woreczki

Komplet małych ozdobnych czerwonych woreczków uszytych z weluru, które pozwolą ci stworzyć kalendarz adwentowy według własnego pomysłu. Możesz zawiesić je np. na sznurku w pokoju dziecka lub stworzyć ozdobną girlandę, którą udekorujesz kominek. W zestawie znajduje się sznurek do powieszenia woreczków i ozdobne klamerki. Wszystkie woreczki są ponumerowane. Cena: ok. 120 zł

 
Kalendarz adwentowy woreczki

4. Kalendarz adwentowy – zaprzęg Mikołaja

W saniach ukryte są 24 małe szufladki (4,5 cm x 4,5 cm, 4,5 cm) na drobne niespodzianki dla dzieci. Wykonanie z drewna gwarantuje możliwość wykorzystywania kalendarza przez kilka kolejnych świat. Ciągnięty przez renifery zaprzęg będzie ładną świąteczną ozdobą w pokoiku dziecka. Wymiary całego kalendarza: 52 cm, wysokość: 31 cm. Cena: ok. 139 zł.

 
kalendarz adwentowy z Mikołajem

5. Kalendarz adwentowy z pierniczkami

Jeśli znudziły ci się kalendarze z czekoladkami, możesz wybrać kalendarz z piernikami – upieczonymi z naturalnych składników i udekorowanych królewskim lukrem. Cena: ok. 53 zł

kalendarz adwentowy z pierniczkami
 6. Kalendarz adwentowy – szopka

Urocze dwa w jednym – kalendarz adwentowy i szopka bożonarodzeniowa. Idealne rozwiązanie, szczególnie gdy nie macie w domu jeszcze szopki z figurkami postaci odwiedzających żłóbek. Wokół żłobka 24 szufladki, które można wypełnić drobnymi prezentami. Cena: ok. 49 zł
Kalendarz adwentowy szopka

7. Torebki do zrobienia kalendarza adwentowego (DIY)

Zestaw umożliwia samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego. Składa się z 24 papierowych torebek, naklejek z cyferkami i drewnianych klamerek. Torebki można zamknąć klamerką i ustawić z nich dekorację na półce albo powiesić na sznurku. Torebki mają różne rozmiary (największe – 30 cm, najmniejsze 22 cm – zmieszczą się w nich i większe, i mniejsze prezenty dla dzieci. Cena: ok. 88 zł
Kalendarz adwentowy torebki papierowe

8. Kalendarz adwentowy – galeria

To może być piękna dekoracja na ścianie waszego salonu, która umili całej rodzinie oczekiwanie na święta. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź, sznurek, papierowe torebki, woreczki, serwetki i 24 malutkie prezenty, które zapakujesz dla dziecka. Instrukcję, jak wykonać kalendarz krok po kroku znajdziesz w naszym serwisie (Kalendarz adwentowy dla dziecka DIY).
 
Kalendarz adwentowy DIY – galeria
 

9. Kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym

Kolejny kalendarz do własnoręcznego wykonania przez ambitnych rodziców. Nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych. Jedyna trudność polega na zgromadzeniu odpowiednio wcześniej zapasu 24 rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo potrzebne będą – ozdobny papier, klej, taśma dwustronna, cyferki no i oczywiście 24 drobiazgi, które zechcesz podarować dziecku. Zobacz: Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym?
 
kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym
   [content:1_2719,0_24035,0_23930:CMNews]
Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj