Jakie kalendarze adwentowy dla dziecka?

Pomysły na kalendarz adwentowy - do kupienia i do zrobienia [RANKING]

Szukasz pomysłów na oryginalny kalendarz adwentowy dla dziecka? Przygotowaliśmy dla ciebie propozycje przeróżnych kalendarzy, które umilą maluchowi oczekiwanie na święta - znajdziesz tu zarówno kalendarze adwentowe do kupienia, jak i te „zrób to sam".
Małgorzata Wódz
Jakie kalendarze adwentowy dla dziecka?
Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Ale kalendarze nie są zarezerwowane tylko dla domu! W zależności od liczby dzieci w klasie czy też grupie - kalendarz adwentowy może być też dobrym pomysłem na zabawę do szkoły.

Przejrzeliśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach, ale także podsuwamy propozycje na kalendarze adwentowe DIY. Poniżej znajdziesz aż 8 pomysłów na oryginalne kalendarze - do zrobienia i do kupienia.

Spis treści:
  1. Czego uczy kalendarz adwentowy?
  2. Kiedy jest potrzebny?
  3. Kalendarze adwentowe [NASZ RANKING]:

Czego uczy kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką, ale może być także okazją do wyjaśnienia dziecku, czym jest Adwent. Jakie jeszcze korzyści daje dziecku?

  • Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania.
  • Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, tyle dni zostało jeszcze do świąt.
  • Daje okazję rodzinie, by była razem – kiedyś podczas adwentu domownicy spędzali ze sobą czas, wykonując dekoracje na choinkę. Teraz zdarza się to rzadziej. Może zapoczątkujecie rodzinną świąteczną tradycję i przygotujecie dla dziecka kalendarz adwentowy DIY, by potem razem z maluchem każdego dnia odkrywać niespodzianki, które się w nim znalazły.
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.

Kiedy go przygotować?

Pierwszy dzień adwentu zawsze przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25 grudnia (okres adwentu musi obejmować cztery kolejne niedziele). Dlatego kalendarz adwentowy powinien być przygotowany na czwartą niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia. Tego dnia podaruj go dziecku, bo wtedy zaczyna się adwent. Jeśli chcesz wykonać go własnoręcznie, powinien zawierać 24 niespodzianki (po jednej na każdy dzień). Ostatnią dziecko otworzy w Wigilię. 

Kalendarze adwentowe [NASZ RANKING]

Kalendarz adwentowy może być znacznie ciekawszy niż popularne pudełka czekoladek. Możesz do niego włożyć małe spersonalizowane prezenty albo nawet zadania i zagadki, które rozwiążecie razem z dzieckiem. Polecamy te kalendarze do samodzielnego wypełnienia zadaniami, zabawkami, słodyczami:

1. Kalendarz adwentowy Tulo – choinka

Można zawiesić go na ścianie dziecinnego pokoju. Jest wykonany z filcu w tradycyjnych świątecznych kolorach. Ma 24 kieszonki, do których możesz zapakować drobne prezenty dla dziecka – słodycze, malutkie zabawki, naklejki, spinki do włosów itp. Wymiary: 630 x 790 x 20 mm. Cena, ok. 45 zł

Kalendarz adwentowy Tulo
 

2. Kalendarz adwentowy – drewniany domek na święta

Jest wykonany ze sklejki, którą dziecko można pomalować farbami. Ma 24 ponumerowane szufladki na drobne upominki. Można go kupić razem z figurkami Św. Rodziny, które widać na zdjęciu. Cena: ok. 64 zł

kalendarz adwentowy drewniany domek
 

3. Kalendarz adwentowy – woreczki

Komplet małych ozdobnych woreczków uszytych z weluru, które pozwolą ci stworzyć kalendarz adwentowy według własnego pomysłu. Możesz zawiesić je np. na sznurku w pokoju dziecka lub stworzyć ozdobną girlandę, którą udekorujesz kominek. W zestawie znajduje się sznurek do powieszenia woreczków i ozdobne klamerki. Wszystkie woreczki są ponumerowane. Cena: ok. 40 zł
Kalendarz adwentowy w formie woreczków
 

4. Kalendarz adwentowy – zaprzęg Mikołaja

W saniach ukryte są 24 małe szufladki (4,5 cm x 4,5 cm, 4,5 cm) na drobne niespodzianki dla dzieci. Wykonanie z drewna gwarantuje możliwość wykorzystywania kalendarza przez kilka kolejnych świat. Ciągnięty przez renifery zaprzęg będzie ładną świąteczną ozdobą w pokoiku dziecka. Wymiary całego kalendarza: 52 cm, wysokość: 31 cm. Cena: ok. 139 zł.

 
kalendarz adwentowy z Mikołajem

 

5. Kalendarz adwentowy – szopka

Urocze dwa w jednym – kalendarz adwentowy i szopka bożonarodzeniowa. Idealne rozwiązanie, szczególnie gdy nie macie w domu jeszcze szopki z figurkami postaci odwiedzających żłóbek. Wokół żłobka 24 szufladki, które można wypełnić drobnymi prezentami. Cena: ok. 60 zł
Kalendarz adwentowy szopka

6. Torebki do zrobienia kalendarza adwentowego (DIY)

Zestaw umożliwia samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego. Składa się z 24 papierowych torebek, naklejek z cyferkami i drewnianych klamerek. Torebki można zamknąć klamerką i ustawić z nich dekorację na półce albo powiesić na sznurku. Cena: ok. 39 zł.
Kalendarz adwentowy w formie papierowych torebek

7. Pomysły na kalendarz adwentowy dla dzieci – galeria

To może być piękna dekoracja na ścianie waszego salonu, która umili całej rodzinie oczekiwanie na święta. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź, sznurek, papierowe torebki, woreczki, serwetki i 24 malutkie prezenty, które zapakujesz dla dziecka.

Zobacz: Kalendarz adwentowy dla dziecka DIY
 
Kalendarz adwentowy DIY – galeria
 

8. Kalendarz adwentowy DIY - z rolek po papierze toaletowym

Kolejny kalendarz do własnoręcznego wykonania przez ambitnych rodziców. Nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych. Jedyna trudność polega na zgromadzeniu odpowiednio wcześniej zapasu 24 rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo potrzebne będą – ozdobny papier, klej, taśma dwustronna, cyferki no i oczywiście 24 drobiazgi, które zechcesz podarować dziecku.

Zobacz: Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym?
 
kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym
  
Zapoznaj się z naszymi filmami instruktażowymi o kalendarzach adwentowych DIY:
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy