Kalkulator BMI

Masz nadwagę albo słyszysz, że jesteś za chuda? Sprawdź, jaka powinna być twoja właściwa masa ciała. Skorzystaj z naszego kalkulatora BMI i zobacz czy ważysz odpowiednio do swojego wzrostu.

Kalkulator wagi

Waga (kg):

Wzrost (cm):

Kalkulator BMI (z ang. Body Mass Index) – wskaźnik masy ciała. Wystarczy, że wpiszesz swój wzrost w centymetrach i wagę w kilogramach a kalkulator obliczy, czy twoja waga jest idealna, czy może masz nadwagę, albo niedowagę.
Jeśli twoje BMI nie będzie w normie za pomocą kalkulatora dowiesz się, ile powinnaś ważyć przy twoim wzroście.
BMI jest wyliczany z prostego wzoru, w którym masa ciała w kilogramach dzielona jest przez wzrost w metrach podniesiony do potęgi drugiej.
Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób związanych z otyłością takich jak: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów.  

Kalkulator BMI może się przydać również kobietom, które starają się o dziecko. Nadwaga, lub niedowaga mogą być przyczyną problemu z poczęciem potomstwa. Kalkulator pomoże kontrolować wagę przed zajściem w ciążę. Narzędzie może się przydać również mamom, które po porodzie chcą zrzucić zbędne kilogramy.  Kalkulator BMI wskaże im, kiedy osiągną odpowiednią wagę.

Uwaga:
Kalkulator BMI został opracowany na podstawie danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia. Jednak należy pamiętać, że podane wartości mogą sugerować błędne wnioski. Osoby aktywne fizycznie, uprawiające sport mogą mieć zawyżoną wagę związaną z tkanką mięśniową a nie ilością tłuszczu w organizmie. Ponadto wyników kalkulatora BMI  nie można odnosić do wagi kobiet ciężarnych, osób starszych  i dzieci.

Siatki centylowe online - sprawdź, w którym centylu jest twoje dziecko
Redakcja poleca: Czy dziecko może odziedziczyć po rodzicach skłonność do tycia?
Co dziedziczymy: skłonność do tycia czy raczej do... smażonych kartofli? Wyjaśnia genetyk.

Popularne tematy