Kalkulator wagi płodu

Sprawdź, ile waży Twoje dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży. Kalkulator wagi płodu pokaże uśrednioną wagę dziecka w kolejnych tygodniach ciąży.

Partnerzy szkoły

Oblicz wagę i wielkość płodu:

INFORMACJE:

Pamiętaj, każdy maluch ma własne tempo rozwoju i nie istnieją stałe wartości, które ściśle określałyby wielkość i wagę dziecka w życiu płodowym. Nawet badanie USG podaje tylko wartości przybliżone. Pamiętaj również, że dziecko w brzuchu zwinięte jest w kłębek, dlatego najczęściej mierzy się je od czubka głowy do pupy.

 

Uwaga!
Za pierwszy dzień ciąży lekarze umownie uznają pierwszy dzień ostatniej miesiączki, ale do zapłodnienia dochodzi mniej więcej dwa tygodnie po tym terminie, w okresie owulacji. Datę poczęcia pomoże ci wyliczyć kalkulator daty zapłodnienia.

 

Jeżeli lekarz mówi, że jesteś w 12. tygodniu ciąży, myśli o wieku ciążowym. Oznacza to, że ostatnia miesiączka zaczęła się 12 tygodni temu, ale zapłodnienie miało miejsce ok. 10 tygodni temu. W naszym kalkulatorze przyjmujemy 40-tygodniowy czas trwania ciąży (WIEK CIĄŻOWY).


Kalkulator wagi płodu pomoże obliczyć trzy podstawowe parametry związane z wielkością płodu: wiek płodu, waga płodu, wymiary płodu.

Jeśli obliczysz wielkość płodu, możesz dowiedzieć się więcej o rozwoju płodu w ciąży w konkretnym tygodniu ciąży, zobaczyć na zdjęciach i filmie z USG, jak wygląda maleństwo w brzuchu mamy.

Jak obliczyć wagę i wielkość płodu?
Wystarczy wpisać w podane pola dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie obliczyć, jaka jest waga płodu w ciąży i waga dziecka w ciąży.

Kalkulator wagi dziecka dostarczy młodym rodzicom cenne informacje o rozwoju płodu w ciąży i pozwoli śledzić, jak rozwija się płód w ciąży. Aby zwizualizować przyszłym rodzicom, jaka jest wielkość płodu oraz wymiary płodu porównaliśmy go do owoców i warzyw. W ten sposób rodzicom łatwiej będzie sobie wyobrazić, jak rozwija się płód w ciąży.

Redakcja poleca: USG w ciąży
Po co są badania USG w ciąży i jak często je robić? Zobacz film i dowiedz się więcej.

Popularne tematy