Kalkulator wagi płodu

Sprawdź, ile waży Twoje dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży. Kalkulator wagi płodu pokaże szacunkową wagę i wielkość dziecka w kolejnych tygodniach ciąży.
Kalkulator wagi płodu

Każde dziecko ma własne tempo rozwoju i nie istnieją stałe wartości, które ściśle określałyby wielkość i wagę dziecka w życiu płodowym. Nawet badanie USG podaje tylko wartości przybliżone. Normy wagi płodu w poszczególnych tygodniach podają jedynie szacunkowe dane. Pamiętaj, że dziecko w brzuchu ma podkurczoną pozycję, dlatego najczęściej mierzy się je od czubka głowy do pupy.

Jak działa kalkulator wagi płodu?

Kalkulator wagi płodu pomaga obliczyć trzy podstawowe parametry związane z wielkością płodu: wiek płodu, wagę płodu, wymiary płodu. Jeśli obliczysz wielkość płodu, dowiesz się więcej o rozwoju dziecka w konkretnym tygodniu ciąży, zobaczysz na zdjęciach i filmie z USG, jak wygląda dziecko w brzuchu mamy. Kalkulator wagi płodu dostarczy młodym rodzicom cenne informacje o przyroście wagi płodu i pozwoli śledzić, jak rozwija się dziecko przed narodzinami. Aby zwizualizować przyszłym rodzicom, jaka jest wielkość płodu, porównaliśmy jego wymiary do owoców i warzyw. W ten sposób łatwiej sobie wyobrazić, jak rozwija się płód.

Jak obliczyć wagę i wielkość płodu?

Wystarczy wpisać w podane pola dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie obliczyć, jaka jest waga płodu w określonym tygodniu ciąży. Dzień ostatniej miesiączki lekarze umownie uznają za pierwszy dzień ciąży, ale do zapłodnienia dochodzi mniej więcej dwa tygodnie po tym terminie, w okresie owulacji. Datę poczęcia pomoże ci wyliczyć kalkulator daty zapłodnienia.

Jeżeli lekarz mówi, że jesteś w 12. tygodniu ciąży, myśli o wieku ciążowym. Oznacza to, że ostatnia miesiączka zaczęła się 12 tygodni temu, ale zapłodnienie miało miejsce ok. 10 tygodni temu. W naszym kalkulatorze przyjmujemy 40-tygodniowy czas trwania ciąży (wiek ciążowy).