Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Kalkulator wagi płodu

Sprawdź, ile waży Twoje dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży. Kalkulator wagi płodu pokaże szacunkową wagę i wielkość dziecka w kolejnych tygodniach ciąży.
Kalkulator wagi płodu

Każde dziecko ma własne tempo rozwoju i nie istnieją stałe wartości, które ściśle określałyby wielkość i wagę dziecka w życiu płodowym. Nawet badanie USG podaje tylko wartości przybliżone. Normy wagi płodu w poszczególnych tygodniach podają jedynie szacunkowe dane. Pamiętaj, że dziecko w brzuchu ma podkurczoną pozycję, dlatego najczęściej mierzy się je od czubka głowy do pupy.

Jak działa kalkulator wagi płodu?

Kalkulator wagi płodu pomaga obliczyć trzy podstawowe parametry związane z wielkością płodu: wiek płodu, wagę płodu, wymiary płodu. Jeśli obliczysz wielkość płodu, dowiesz się więcej o rozwoju dziecka w konkretnym tygodniu ciąży, zobaczysz na zdjęciach i filmie z USG, jak wygląda dziecko w brzuchu mamy. Kalkulator wagi płodu dostarczy młodym rodzicom cenne informacje o przyroście wagi płodu i pozwoli śledzić, jak rozwija się dziecko przed narodzinami. Aby zwizualizować przyszłym rodzicom, jaka jest wielkość płodu, porównaliśmy jego wymiary do owoców i warzyw. W ten sposób łatwiej sobie wyobrazić, jak rozwija się płód.

Jak obliczyć wagę i wielkość płodu?

Wystarczy wpisać w podane pola dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie obliczyć, jaka jest waga płodu w określonym tygodniu ciąży. Dzień ostatniej miesiączki lekarze umownie uznają za pierwszy dzień ciąży, ale do zapłodnienia dochodzi mniej więcej dwa tygodnie po tym terminie, w okresie owulacji. Datę poczęcia pomoże ci wyliczyć kalkulator daty zapłodnienia.

Jeżeli lekarz mówi, że jesteś w 12. tygodniu ciąży, myśli o wieku ciążowym. Oznacza to, że ostatnia miesiączka zaczęła się 12 tygodni temu, ale zapłodnienie miało miejsce ok. 10 tygodni temu. W naszym kalkulatorze przyjmujemy 40-tygodniowy czas trwania ciąży (wiek ciążowy).