Kapcie na rzepy Pepco
fot. mat. prasowe / Adobe Stock

Kapcie do przedszkola: najlepsze na RZEPY! (w Pepco po 20 zł)

Kapcie do przedszkola powinny się łatwo zapinać i dobrze trzymać stopę dziecka. Kapcie na rzepy, sznurówki i zapinki to najpopularniejsze modele do przedszkola, ale nie wszystkie nadają się dla małych dzieci.
Magdalena Drab
 Kapcie na rzepy Pepco
fot. mat. prasowe / Adobe Stock
Kapcie do przedszkola to bardzo ważny element wyprawki: to od kapci w dużej mierze zależy wygoda i komfort dziecka podczas kilku godzin spędzanych codziennie w placówce. Aby dziecko nie miało problemów z zakładaniem kapci, wybierz takie, które będzie mogło zapinać samodzielnie.

Kapcie do przedszkola na rzepy

Kapcie na rzepy to najlepszy wybór dla przedszkolaka: nadają się nawet dla najmłodszych dzieci, bo maluch bez trudu zapnie rzep i dopasuje kapcie do swoich stóp. Rzepy dają możliwość regulacji zapięcia i pozwalają dziecku ćwiczyć swoją samodzielność. Rzepy powinny być dobrej jakości, aby szybko się nie zużyły i nie rozpinały.

Uwaga, w Pepco trwa właśnie promocja na artykuły szkolne i przedszkolne: kapcie do przedszkola na rzepy z nadrukiem (a nawet z elementami 3D) w rozmiarach 22-31 można kupić już za 20 zł! Szybkie zakupy zrobisz także online (w razie niedopasowania rozmiaru łatwo wymienisz zakupione buty):
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Kapcie do przedszkola sznurowane, z gumką i zapinką: kiedy kupić?

Nie wszystkie modele kapci nadają się do przedszkola, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. 

Kapcie z zapinką

Zapinka, czyli metalowy zacisk, mocno i pewnie trzyma stopę, ale młodsze przedszkolaki mogą nie radzić sobie z ich rozpinaniem (potrzeba do tego siły i precyzji). To dobry zakup dla starszego przedszkolaka, który potrafi już samodzielnie zapiąć i rozpiąć kapcie, a także dopasować siłę zapięcia do swoich stóp.

Kapcie z gumką

Łatwo je założyć, ale przez brak regulacji trudniej dopasować do stopy (muszą leżeć idealnie już w momencie zakupu, a stopa dziecka przecież szybko rośnie). Kup je np. na dodatkowe zajęcia sportowe dla dziecka, ale koniecznie kontroluj i w odpowiednim momencie wymień na większy rozmiar.

Kapcie sznurowane

Wprawdzie najlepiej ze wszystkich kapci dopasowują się do stóp dziecka, ale młodsze dzieci nie zawiążą ich samodzielnie. Oczywiście rodzic może pomóc w tej czynności, gdy odprowadza dziecko do przedszkola, ale w ciągu dnia zdarzy się jeszcze pewnie co najmniej kilka sytuacji, w których dziecko będzie potrzebować pomocy. Lepiej wybrać takie kapcie, które nie będą powodem dodatkowego stresu dla maluszka.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy