GRY

Kiedy wypada Dzień Matki? Nie przegap!

Każda Mama zasługuje na to, by choć ten jeden dzień w roku czuć się wyjątkowo. Nie zapomnij o jej święcie! Zobacz, kiedy jest Dzień Matki i już wcześniej przygotuj dla niej coś specjalnego.
Dzień Matki
fot. StockAdobe
Dzień Matki, czyli jedno z ważniejszych świąt w roku, przypada w Polsce na 26 maja. W tym dniu w szczególny sposób myślimy o naszych mamach, dziękując im za trud wychowania. Często wręczmy im z tej okazji po prostu kwiatki i czekoladki. Ale mamy lepszy pomysł! Wspaniałe prezenty na Dzień Matki można wykonać samemu. To wcale nie jest takie trudne, a z pewnością wywoła ogromny uśmiech na twarzy ukochanej mamy.

Dzień Matki na świecie

W Polsce przyjęło się, że Dzień Mamy obchodzony jest 26 maja i jesteśmy w tym jedyni na całym świecie. W innych krajach święto mam przypada w inne dni. Np. we Francji, Tunezji oraz w Szwecji Dzień Matki świętowany jest w ostatnią niedzielę maja, a w Meksyku 10 maja. Wiele krajów na datę tego święta wybrało drugą niedzielę maja. Tak jest w Australii, Kanadzie, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Turcji, Czechach czy w Niemczech.

Data jest jednak tylko symbolem. Ważne jest to, by o swoich mamach pamiętać i w odpowiedni sposób je uczcić. Oto nasze propozycje na podarunki dla mam.
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z włóczki – prosty i efektowny pomysł na DIY prezent
Aby sprawić mamie radość i podarować jej superprezent z okazji Dnia Matki, wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci. Bo nic tak nie wzrusza mam jak prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko. Zobaczcie prosty patent na wazon z włóczki, który doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki.

Własnoręcznie robione prezenty

Oczywiście łatwiej jest kupić coś gotowego, ale radość z podarowania mamie czegoś, co się zrobiło zupełnie samemu jest podwójna. Co mogłoby być takim samodzielnie wykonanym prezentem na Dzień Matki? Np. materiałowy wazonik z kwiatami, dekoracje z papieru, ręcznie robiona biżuteria. Możliwości jest wiele, zależą wyłącznie od wyobraźni darczyńcy.

Życzenia i wierszyki na Dzień Matki

Do własnoręcznie zrobionego prezentu warto jest dodać np. bilecik z życzeniami. Każdą mamę ucieszy z pewnością wierszyk, który sama jako dziecko wypisywała swojej mamie w dniu jej święta. Jeśli ma się talent poetycki, można też pokusić się o wymyślenie wiersza z własnymi słowami. Wzruszenie mamy gwarantowane!

Laurki dla mam

Całość prezentu dopełni piękna, kolorowa laurka, obowiązkowo z dużym sercem! Jeśli będzie rozkładana, wierszowane życzenia można umieścić w środku. Jeśli samemu nie ma się zdolności malarskich, można wykorzystać gotowy szablon laurki. W internecie są ich tysiące!

W przygotowanie idealnego prezentu z okazji Dnia Matki nie ważne jest to, ile się zapłaciło, ale ile serca się włożyło! Warto więc wcześniej się do tego dnia odpowiednio przygotować, zamiast na szybko 26 maja biec do kwiaciarni czy cukierni.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zimowy wypoczynek