Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Piękne, mądre i śmieszne cytaty o kobietach (nie tylko na Dzień Kobiet)
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Mądre cytaty o kobietach nie tylko na Dzień Kobiet

Mądre i piękne cytaty o kobietach nie tylko potrafią podnieść na duchu, ale i zainspirować. Wśród złotych myśli, które przygotowaliśmy, nie zabrakło mądrych sentencji oraz śmiesznych cytatów. O kobietach można bowiem mówić na wiele sposobów.

Poniżej znajdziesz inspirujące cytaty o kobietach. Autorami tych złotych myśli są zarówno same kobiety, jak i mężczyźni. Okazuje się bowiem, że kobieta to temat, o którym wciąż można mówić i pisać. Szczególnej uwadze polecamy piękne cytaty o kobietach silnych, mądrych i... szalonych.

Spis treści

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Cytaty o kobietach silnych

Te mądre aforyzmy pokazują prawdziwą siłę i odwagę kobiet. Mamy nadzieję, ze przynajmniej jeden z nich okaże się tym powiedzeniem, do którego będziesz wracać pamięcią w dobrych i gorszych chwilach.

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.
K. Nosowska

Stawiam kobiety wyżej niż mężczyzn. Są bliższe prawdy o życiu.
R. Kapuściński
 
Na tym świecie są dwa typy kobiet. Te, które same o sobie decydują i te, które czekają aż ktoś za nie podejmie decyzję. Postaraj się należeć do tej pierwszej grupy.
J. Freeman
 
Kobiety są setki tysięcy razy silniejsze od nas. Kobieta przylgnie do ziemi i nic ją nie ruszy. Kręci się razem z planetą i nic ją nie ruszy. Żadne burze, ni huragany, sztormy i tak dalej. Nie mówiąc nawet o łagodnych powiewach, które niejednego z nas zbijają z nóg.
E. Stachura: Dzienniki 
 
Ty jesteś tak zwana mądra kobieta, o ile takie istnieją. To znaczy najbardziej nieszczęśliwa. Dlatego, że jesteś mądra. Że wszystko rozumiesz, że wszystko wybaczasz, że wszystko potrafisz mądrze ustawić. Za mądrość płaci się cierpieniem (…)  Biedne nieszczęśliwe, mądre kobiety. Żal mi was, bo prawie zawsze giniecie przez głupców. 
M. Hłasko: Pętla
 

Można zakochać się w kobiecie, która nie lubi książek? Można, ale po co? Kto przy zdrowych zmysłach zakochuje się w kobiecie, która nie lubi książek?
J. Pilch

Ze wszystkich stworzeń najbardziej jest wytrzymałym człowiek, ale z ludzi najwytrzymalszą jest baba.
M. Rodziewiczówna 

Piękne cytaty o kobietach

Kobieta to nieodgadniona tajemnica. Cząstkę prawdy o niej można odnaleźć w poniższych pięknych cytatach.

Jak to możliwe, dziwna dziewczyno, że jesteś tak wieloma kobietami dla tylu ludzi?
S. Plath 
  
Grzeczne dziewczynki upatrują swojej wartości w tym, czy ktoś jest z nich zadowolony i czy je chwali wprost, bo jak tego nie usłyszą, nie wiedzą, że są coś warte.
K. Miller
 
Tajemnicą jest kobieta.
S. Wyspiański: Wesele 
 
Kiedy mężczyzna klęczy przed kobietą, jest to gest rycerski. Kiedy kobieta klęczy przed mężczyzną, jest to gest niestosowny. S. Reinard
 
Gniew niewieści to rzecz straszliwa i niechaj każdy go się strzeże! Kędy kobieta najwięcej kochała, tam też mścić się będzie najokrutniej. Miłość kobiet przychodzi szybko i szybko też przychodzi ich nienawiść; a nieprzyjaźń, skoro raz przyjdzie, dłużej trwa aniżeli przyjaźń. Umieją powściągać miłość, ale nie nienawiść.
J. Bedier: Dzieje Tristana i Izoldy 
 
Elegancja to cecha fizyczna. Jeśli kobieta nie ma jej nago, nie będzie miała jej też ubrana.
K. Lagerfeld
 
Mężczyzna powinien zawsze dotykać kobiety tak, jak gdyby to był pierwszy i ostatni raz.
J. L. Wiśniewski
 
Bo to takie cudowne dla kobiety, kiedy wie, że ktoś żył jakimś filmem, który kręcił z nią sobie w głowie.
J. Żulczyk

Mężczyzna miał poglądy –  kobieta nadal tylko widzimisię, odpowiednikiem jego silnej woli był jej babski upór, a jego przezorności – jej wyrachowanie, a w sytuacjach, w których mężczyznę zwano taktykiem, kobieta pozostawała intrygantką.
​Wisława Szymborska

Śmieszne cytaty o kobietach

Cytaty o szalonych kobietach mogą być naprawdę zabawne. Tyle w nich prawdy o życiu, że nie sposób się nie uśmiechnąć.

Teraz dopiero sobie przypominam, jaka jest najlepsza odpowiedź, kiedy kobieta pyta, czy dobrze w czymś wygląda. (...) A mianowicie na pytanie: jak wyglądam? – odpowiada się: szczupło. I w ogóle się z nimi nie wchodzi w dyskusję.
K. Grochola: Houston, mamy problem 
 
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
M. Monroe
  
Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pachy, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić.
H. Fielding: Dziennik Bridget Jones 
 
Nie mieć żadnych ubocznych zamiarów wobec kobiety to jest wielka nieuprzejmość.
J. Pilch: Miasto utrapienia
 
Czasem kobieta musi być bezduszną jędzą, żeby dać sobie radę w życiu, ale wierzcie mi, bycie jędzą to też ciężka praca. 
S. King: Dolores Claiborne
  
Kobietom zawsze zostaje pół cebuli, niezależnie od rodzaju potrawy, cebuli ani kobiety.
T. Pratchett: Potworny regiment
 
...miejsce kobiety jest w kuchni... gdzie ma siedzieć sobie wygodnie, z nogami w górze, popijać wino i przyglądać się, jak jej mąż gotuje obiad.
E. Gilbert
 
Prawdziwa kobieta nie jest zła ani dobra, jest k o b i e t ą – to wystarcza, a winni są zawsze tylko i jedynie mężczyźni.
Witkacy
 
Wiedzieć [wiele o kobietach] to nikt nie wie, ani Freud, ani one same, ale to jest jak elektryczność, nie trzeba wiedzieć, jak działa, żeby cię kopnęło.
C. L. Zafon
 
Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.
Marlena Dietrich
 
Kobieta jest jak otwarta książka. Wprawdzie o fizyce kwantowej i po chińsku, ale otwarta. 
Natasza Socha: Awaria małżeńska
 

Zobacz też:

dzień kobiet w szkole
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Dzień Kobiet w szkole – najlepsze pomysły (prezenty, zabawy, życzenia)
Warto sprawić, by 8 marca nie był zwykłym dniem w szkole, przeznaczonym jedynie na lekcje i przyswajanie wiedzy. Zróbcie coś, co sprawi radość koleżankom. Oto garść pomysłów, jak ciekawie przygotować Dzień Kobiet w szkole. 

Dzień Kobiet w szkole może być obchodzony na wiele sposobów. W 2023 roku 8 marca wypada w środę, czyli w dzień zajęć lekcyjnych. W klasach dziewczynki dostają prezenty lub kwiaty, a przez resztę czasu odbywają się normalne zajęcia. Niekiedy jednak, na przykład podczas godziny wychowawczej, urządzane są okolicznościowe gry i zabawy. Mamy dla was kilka pomysłów, jak obchodzić Dzień Kobiet w szkole.  Spis treści: Prezenty na Dzień Kobiet w szkole Pomysły na Dzień Kobiet w szkole (propozycje zabaw i nie tylko) Życzenia na Dzień Kobiet w szkole Prezenty na Dzień Kobiet w szkole Bardzo miłym akcentem podczas Dnia Kobiet są oczywiście... prezenty! Oto kilka naszych propozycji na upominki dla młodych dam: kubek, błyszczyk, breloczek, śmieszna poduszka, uroczy notatnik, ozdobny długopis. Więcej pomysłów na drobne upominki z okazji Dnia Kobiet znajdziecie w naszym artykule o prezentach na Dzień Kobiet dla dziewczynek . Pomysły na Dzień Kobiet w szkole (propozycje zabaw i nie tylko) Jak ciekawie spędzić Dzień Kobiet w szkole? Dobrym pomysłem na uczczenie tego święta mogą być: Prezentacja o Dniu Kobiet – dzięki niej uczniowie dowiedzą się, jaką historię ma Dzień Kobiet . Można także zaprezentować ciekawostki o tym święcie oraz opowiedzieć, jak obchodzi się je w innych państwach. Dyskusja o prawach kobiet – ten pomysł nadaje się dla dzieci ze starszych klas. Możecie porozmawiać o historycznej walce kobiet o prawa wyborcze. Jakie  prawa kobiet  jeszcze nie tak dawno nie były respektowane. Wybrany temat musi być adekwatny do wieku uczniów. Z młodszymi również nauczyciel może porozmawiać o równouprawnieniu, o tym, co na temat dzielenia obowiązków myślą dzieci. Takie kształtowanie odpowiednich postaw już od najmłodszych lat...

Wierszyki na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Kobiet: krótkie, śmieszne, rymowane, do wysłania SMS-em
Wierszyki na Dzień Kobiet sprawią adresatce ogromną przyjemność. Dzięki temu przekona się, że pamiętasz o niej w tak ważnym dniu. Sprawdź nasze propozycje na krótkie, śmieszne, rymowane i miłosne wierszyki z okazji 8 marca. Możesz je wysłać jako SMS, wpisać na kartkę lub wyrecytować podczas spotkania.

Wierszyki na Dzień Kobiet mogą zastąpić życzenia na Dzień Kobiet lub być miłym dodatkiem do nich. Świetnie sprawdzą się też wyrecytowane np. przez synka dla swojej mamy. Dobrym pomysłem jest także wysłanie SMS-em takich wierszyków na Dzień Kobiet bliskim paniom, które z pewnością ucieszą się z takiego miłego gestu. Możecie spróbować ułożyć je sami lub zainspirować się naszymi propozycjami rymowanek.   Spis treści : Krótkie wierszyki na Dzień Kobiet Śmieszne wierszyki na Dzień Kobiet Rymowane wiersze miłosne na Dzień Kobiet Wierszyki na Dzień Kobiet: od kobiet dla kobiet Krótkie wierszyki na Dzień Kobiet Krótkie życzenia 8 marca sprawdzą się idealnie, jeśli chcemy je wysłać SMS-em lub przez messenger na Facebooku.  Z okazji Dnia Kobiet Życzę Ci wielu milionów monet A z okazji Kobiet Dnia Byś co dzień sięgała gwiazd. *** Najserdeczniejsze przyjmij życzenia, zdrowia, humoru, zadowolenia, pogody ducha i wiele radości, ze strony bliskich moc serdeczności. *** Ósmego marca marcowy wiatr z odświętną miną do miasta wpadł. Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiet z tysiącem róż. I na przystanku przystanął wiatr i każdej Pani podawał kwiat!   *** Nie życzę Ci, byś wśród błota odnalazła bryłkę złota, lecz życzę Ci ,byś w ludzkim tłumie znalazła serce, które Cię zrozumie.   *** Doskonałości w każdym calu Byś nigdy nie czuła smutku i żalu Poczuła miłość w pełni smaku I w największej jego sile ataku.   *** 8 marca dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech dla Ciebie słońce świeci. Niech ci czas radośnie leci.    Śmieszne wierszyki na Dzień Kobiet Zabawne wierszyki na cześć kobiet, z pewnością wywołają 8 marca uśmiech na niejednej...

Zabawy na Dzień Kobiet dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Zabawy na Dzień Kobiet dla dzieci: konkursy, zagadki, fajne konkurencje
Zabawy na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zaaranżowanie zajęć dla dzieci w przedszkolu czy szkole podstawowej, a przy okazji na przemycenie odrobiny wiedzy o historii tego święta.

Zabawy na Dzień Kobiet mogą przybrać formę konkursów, quizów czy zagadek, ale można także zorganizować oglądanie bajek o szczególnym przesłaniu (której bohaterkami są np. Pocahontas, Vaiana czy Mulan). Kobiety i dziewczęta mogą być tego dnia bohaterkami wyjątkowych kalamburów... A każdy może wykazać się wiedzą na temat dziewczynek z grupy (klasy) czy też wygrać konkurs na najlepszy portret koleżanki. Spis treści : Zabawy dla dzieci na Dzień Kobiet Fajne zabawy na Dzień Kobiet – kalambury Konkursy na Dzień Kobiet Zabawy dla dzieci na Dzień Kobiet Fajne zabawy na Dzień Kobiet dla młodszych dzieci mogą obejmować wyliczanki takie, jak np. wymień:  5 rzeczy, które twoja mama lub babcia zawsze mają w torebce,  10 dyscyplin sportowych, w których są zawodowe rozgrywki kobiet, zawody, w których kobiety radzą sobie równie dobrze, jak mężczyźni. Możliwości jest bardzo wiele. Przyjemnym sposobem na świętowanie będzie także wspólne tworzenie własnoręcznych laurek na Dzień Kobiet  bądź bukietów, którymi później dzieciaki mogą obdarować wybrane kobiety. Już z pomocą krepiny, kolorowych papierów, nożyczek i kleju uda się stworzyć przepiękne prace. Oczywiście w celebracji 8 marca można także uwzględnić tradycyjne zabawy, które przedszkolaki i kilkulatki uwielbiają: ciuciubabkę, chowanego bądź berka. Chodzi o to, aby podkreślić, że warto świętować Dzień Kobiet, który może być chwilą radości i odprężenia – w szczególności dla mam, babć czy cioć. Warto więc zaproponować dzieciom, aby przeniosły świętowanie do domu i zaoferowały mamom wspólne gry, zabawy, a także wyręczanie w domowych obowiązkach  takich jak podlanie kwiatków czy zamiatanie. Fajne zabawy na Dzień Kobiet – kalambury Ciekawym pomysłem zabawy na Dzień Kobiet mogą być lubiane...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz