Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
dziewczynka bawi się pociągiem ze zwierzątkami Lego Duplo
Materiały prasowe
Gry i zabawy

Czy klocki mogą pomóc rozwijać kreatywność dziecka? Ten wyjątkowy zestaw ze zwierzątkami tak!

Poprosiliśmy mamy i dzieci, by pobawiły się zestawem LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami. Czego dowiedzieliśmy się od nich o tych klockach? Oto wyniki prawdziwych rodzinnych testów.

Jakie klocki są najlepsze dla maluchów? Muszą być przede wszystkim bezpieczne, bez ostrych części i zbyt małych elementów oraz dopasowane do małych paluszków. Tak, by łatwo je było chwycić. To cechy, które wymieniają wszystkie mamy dzieci w wieku do 3 roku życia. Naszym zdaniem powinny też… podobać się maluchom i działać na ich zmysły pięknymi kolorami i ciekawymi kształtami.
 
Czy klocki mogą odpowiadać jednocześnie dzieciom i dorosłym? Są takie typy zestawów do budowania konstrukcji, które zapewniają rozwój kreatywności, zachęcą malucha do wcielania się w role, wymyślania własnych zabaw.

Poznajcie LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami, który specjalnie dla nas przetestowały nasze użytkowniczki oraz dwie blogerki wraz ze swoimi maluszkami:

Klocki do samodzielnej czy rodzinnej zabawy?

Okazuje się, że dziecko może bawić się LEGO DUPLO 10863 Pociągiem ze zwierzątkami samo (wszystkie testujące maluchy wymyślały własne zabawy!) i to przez dłuższy czas. A rodzic może wtedy chwilkę odpocząć. Jednocześnie klocki są tak estetycznie wykonane i praktyczne, że zachęcają także mamę, tatę, dziadków lub starsze rodzeństwo, by włączyli się w prosty sposób do zabawy. Nie tylko więc dziecko samodzielnie bawi się pociągiem i zwierzątkami, ale może miło spędzić czas i wchodzić w interakcje z bliskimi.
 

pociąg Lego Duplo zwierzaki
Materiały prasowe

Ten zestaw klocków inspiruje również do tworzenia coraz to nowszych zabaw i odgrywania scenek przez dziecko. Można się nimi bawić na wiele sposobów i codziennie odkrywać coś nowego. Jedna z mam zdradziła nam, że: „Liczba historii, które już opowiedzieliśmy, bawiąc się nimi (klockami – przyp. red.), przekroczyła 50 chyba, a to dopiero początek”. I potwierdzają to wszystkie testerki.
 
W naszych testach blisko 50% mam podkreśla, że LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami rozwija także sprawność manualną i koordynację ruchową u maluchów. A to wyjątkowo cenne.
 
Wszystkie testujące rodziny znały wcześniej markę LEGO DUPLO i ogromnym plusem jest dla nich to, że te klocki można także dowolnie łączyć z innymi zestawami. Okazuje się też, że pudełko, które nie jest tekturowe a plastikowe to hit! Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 
opakowanie Lego Duplo w kształcie klocka
Materiały prasowe

Oprócz tego, że jest oceniane bardzo wysoko wizualnie, testującym mamom odpowiada przede wszystkim jego trwałość. Dzięki takiemu pudełku klocki można łatwo przechowywać i szybko posprzątać. Mogą stanowić ładny i użyteczny element wystroju pokoju. A dzieci po prostu chętnie włączają opakowanie jako element zabawy, np. traktując jako garaż, miejsce na skarby czy mieszkanko, kryjówkę dla zwierzątek.

Jakie jeszcze inne cechy spodobały się testującym mamom i dzieciom?

Mamy podkreślały takie charakterystyczne i przydatne właściwości zestawu klocków z egzotycznymi zwierzątkami, jak:

  • Ruchome elementy (np. otwieranie pyska lwa, kłapanie paszczą krokodyla (i chwytanie domowników!), zginająca się szyja żyrafki, zjeżdżalnia na trąbie słonia).;
  • Łatwo można je łączyć i rozdzielać, a jednocześnie przy przenoszeniu przez dziecko konstrukcja się nie rozpada.;
  • Nauka i sortowanie kolorów – żeby stworzyć zwierzątko dziecko musi zebrać klocki w tym samym kolorze.;
  • Odniesienia do rzeczywistości – poznawanie różnych rodzajów egzotycznych zwierząt lub rozmowa o wizycie w zoo.;
  • Pojedyncze elementy (zwierzątka) mogą stanowić odrębną zabawkę.;
  • Wysoka jakość wykonania – obrazki na klockach są trwałe.

 
Mamy dzieci w wieku 2-3 latka zwracają też uwagę na to, że zarówno zwierzątka, jak i pociągi (pojazdy) to dwie rzeczy, które maluchy po prostu uwielbiają. Prawdopodobnie to genialne połączenie odpowiada za atrakcyjność dla dzieci tego zestawu.
 
Co jeszcze? Maluchy w naturalny sposób budują własne zestawienia, a potem chętnie też zestawiają klocki według instrukcji z opakowania wraz z rodzicem.
 
Zestaw klocków ze zwierzątkami pomaga także w nauce koncentracji na danej czynności, wspomaga rozwój mowy i słownictwa (opowiadanie historii).
 
100% testujących mam poleciłoby zestaw LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami innym rodzicom.

logo_LegoDuplo.jpg

Mamy i dzieci testowały LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami od 10.05 do 1.06. 2018.
Lego Duplo
materiały prasowe
Zakupy
100% mam poleca klocki LEGO® DUPLO®, które bawią i uczą!
186 mam i ich dzieci przetestowało klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”. Co o nich sądzą? Dlaczego poleciliby je innym rodzicom? Sprawdź!

Ładna, kolorowa i sprawiająca mnóstwo radości – to wymarzona zabawka każdego dziecka. A jaka powinna być idealna zabawka z perspektywy rodzica? Na pewno bezpieczna, twórcza i  rozwijająca wyobraźnię, doskonale, gdy ma również funkcję edukacyjną. A czy istnieją zabawki, które zadowolą zarówno dzieci, jak i rodziców? Tak! Wie już o tym 186 rodziców i dzieci w wieku od 1,5 do 3 roku życia, którzy przetestowali klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” w ramach testu konsumenckiego LEGO DUPLO i portalu Babyonline.pl. Nauka przez zabawę Nie od dziś wiadomo, że maluchy najskuteczniej uczą się przez zabawę . Doskonale pamiętają o tym twórcy klocków LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się, jak rosną kwiaty i drzewa, co potrzebne jest roślinom, by były piękne i okazałe, a co może spowodować, że zwiędną. Dzięki kolorowym, specjalnie dekorowanym elementom LEGO DUPLO dzieci mogą stworzyć swój własny ogród , wyhodować pomidory, ziemniaki i słoneczniki, nakarmić królika marchewką, a także dowiedzieć się, po co latają pszczoły i dlaczego raz świeci słońce a raz pada deszcz. Klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” stwarzają rodzicom okazję do rozmowy z dzieckiem o otaczającym je świecie, a poprzez zabawę łatwiej im opowiedzieć o rządzących nim regułach w ciekawy i zrozumiały dla malucha sposób. Dlatego wszyscy testerzy bardzo wysoko ocenili aspekt edukacyjny zabawki. Ponadto prawie co drugi rodzic przyznał, że możliwość opowiadania rozmaitych i interesujących historii oraz tworzenia narracji podczas zabawy jest jedną z największych zalet klocków LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”. Nie mniej ważne dla dużych i małych testerów było to, że dzięki klockom dziecko może doskonalić sprawność manualną i koordynację ruchową, rozwijać wyobraźnię dziecka i tworzyć z...

lego duplo zestawy
Adobe Stock
Zakupy
Lego Duplo: duże i małe zestawy dla dziewczynki i chłopca [BARDZO KREATYWNE]
Jeśli Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami, to znaczy, że pewnie macie już podstawowy zestaw klocków w domu. Ale koniecznie zwróć też uwagę na inne, uniwersalne Lego Duplo – takie, które oczarują dziecko i rozwiną jego kreatywność. Szczególnie polecamy duże zestawy Lego Duplo dla dziewczynek i chłopców − wszystkie można ze sobą łączyć!

Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci od 2 do 5 lat. Rozmiary Lego Duplo  pasują do małych rączek . Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów Lego Duplo wybraliśmy te mniej typowe, ale bardzo kreatywne i uniwersalne. Lego Duplo to nie tylko pociąg, koparka i zwierzątka! Po co kupować zestawy Lego Duplo: Zalety klocków Lego Duplo Jak wybrać zestaw Lego Duplo? Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo: Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł Lego Duplo zestaw uniwersalny, 139 zł Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł Lego Duplo Spider-man vs. Electro, 109 zł Zalety klocków Lego Duplo Lego Duplo to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki ze wszystkich zestawów Lego Duplo da się ze sobą łączyć. Oznacza to, że każdy kolejny zestaw zwiększa możliwości zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji. Producent Lego Duplo oferuje zestawy kreatywne , które nie sugerują dziecku tematyki zabawy. Można też sięgnąć po zestawy tematyczne, jak Lego Duplo Przedszkole, Dom Rodzinny, Pociąg ze zwierzątkami czy Park Jurajski. Z tych pierwszych dziecko może budować, co chce, i samo wymyśla bryły, konstruuje budowle czy zwierzęta. Z kolei zestawy Lego Duplo poświęcone jednej tematyce sugerują temat zabawy i rodzaj budowli. Lego Duplo to także świetna jakość klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają . To ważne, bo dzięki temu dzieci...

rodzaje klocków lego
Adobe Stock
Zakupy
Jakie klocki LEGO wybrać? [Poradnik dla rodziców]
Przygotowaliśmy przegląd klocków LEGO wraz z poradnikiem, jak dobrać odpowiedni ich rodzaj do wieku dziecka. Wybór poszerzyliśmy także o klocki innych marek.

Z pewnością minęło już trochę czasu, kiedy ostatni raz sama bawiłaś się klockami. Przez ten czas na rynku pojawiło się mnóstwo nowości . Przeglądając sklepowe półki, trudno się zdecydować na konkretny rodzaj czy zestaw. Dlatego na wybór odpowiednich zabawek dla dziecka warto poświęcić trochę czasu. Przeczytaj nasz poradnik, w którym znajdziesz przegląd najpopularniejszych typów klocków LEGO. Na końcu artykułu znajdziesz też trzy nasze typy klocków innych firm, które także mogą zainteresować ciebie i twojego malucha lub przedszkolaka. Dzięki temu nie wyrzucisz pieniędzy w błoto, a twoja pociecha będzie spędzać mnóstwo czasu na rozwijającej je zabawie. Na końcu artykułu znajdziesz trzy markowe propozycje: dwie "legopodobne" i jedną zupełnie inną! Spis treści: 1. Dlaczego warto zainwestować w klocki dla dziecka 2. Na co zwrócić uwagę przed zakupem LEGO 3. LEGO dla dziecka w wieku 2-5 lat 4. LEGO dla dziecka w wieku 5-6 lat 5. Inne klocki plastikowe 1. Dlaczego warto zainwestować w klocki dla dziecka Zabawa nimi rozwija kreatywność, sprawność manualną i koordynację ruchową oko-ręka. Młodsze dzieci mogą dzięki nim uczyć się nazw kolorów, porównywania ilości (więcej-mniej) i liczenia. Warto pamiętać, że im prostszy zestaw, tym większe pole do popisu daje dziecku – tylko od jego wyobraźni będzie zależało, co zbuduje. Zestawy tematyczne bardzo ograniczają kreatywność, gdyż zwykle umożliwiają budowanie jedynie określonych konstrukcji. Jeśli jednak planujesz wspólną zabawę takim zestawem, możesz zasugerować i pokazać dziecku zupełnie inny sposób wykorzystania klocków, budując z nich coś niecharakterystycznego dla danego zestawu. W ten sposób zainspirujesz umysł dziecka do nietypowego wykorzystywania dostępnych przedmiotów. Zobacz też: Jakie klocki wybrać dla dziecka: drewniane czy tradycyjne? 2. Na...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak