Jakie klocki są najlepsze dla maluchów? Muszą być przede wszystkim bezpieczne, bez ostrych części i zbyt małych elementów oraz dopasowane do małych paluszków. Tak, by łatwo je było chwycić. To cechy, które wymieniają wszystkie mamy dzieci w wieku do 3 roku życia. Naszym zdaniem powinny też… podobać się maluchom i działać na ich zmysły pięknymi kolorami i ciekawymi kształtami.

Czy klocki mogą odpowiadać jednocześnie dzieciom i dorosłym? Są takie typy zestawów do budowania konstrukcji, które zapewniają rozwój kreatywności, zachęcą malucha do wcielania się w role, wymyślania własnych zabaw.

Reklama

Poznajcie LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami, który specjalnie dla nas przetestowały nasze użytkowniczki oraz dwie blogerki wraz ze swoimi maluszkami:

Klocki do samodzielnej czy rodzinnej zabawy?

Okazuje się, że dziecko może bawić się LEGO DUPLO 10863 Pociągiem ze zwierzątkami samo (wszystkie testujące maluchy wymyślały własne zabawy!) i to przez dłuższy czas. A rodzic może wtedy chwilkę odpocząć. Jednocześnie klocki są tak estetycznie wykonane i praktyczne, że zachęcają także mamę, tatę, dziadków lub starsze rodzeństwo, by włączyli się w prosty sposób do zabawy. Nie tylko więc dziecko samodzielnie bawi się pociągiem i zwierzątkami, ale może miło spędzić czas i wchodzić w interakcje z bliskimi.

klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Materiały prasowe

Ten zestaw klocków inspiruje również do tworzenia coraz to nowszych zabaw i odgrywania scenek przez dziecko. Można się nimi bawić na wiele sposobów i codziennie odkrywać coś nowego. Jedna z mam zdradziła nam, że: „Liczba historii, które już opowiedzieliśmy, bawiąc się nimi (klockami – przyp. red.), przekroczyła 50 chyba, a to dopiero początek”. I potwierdzają to wszystkie testerki.

W naszych testach blisko 50% mam podkreśla, że LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami rozwija także sprawność manualną i koordynację ruchową u maluchów. A to wyjątkowo cenne.

Wszystkie testujące rodziny znały wcześniej markę LEGO DUPLO i ogromnym plusem jest dla nich to, że te klocki można także dowolnie łączyć z innymi zestawami. Okazuje się też, że pudełko, które nie jest tekturowe a plastikowe to hit! Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Zobacz także
Opakowanie Lego Duplo
Materiały prasowe

Oprócz tego, że jest oceniane bardzo wysoko wizualnie, testującym mamom odpowiada przede wszystkim jego trwałość. Dzięki takiemu pudełku klocki można łatwo przechowywać i szybko posprzątać. Mogą stanowić ładny i użyteczny element wystroju pokoju. A dzieci po prostu chętnie włączają opakowanie jako element zabawy, np. traktując jako garaż, miejsce na skarby czy mieszkanko, kryjówkę dla zwierzątek.

Jakie jeszcze inne cechy spodobały się testującym mamom i dzieciom?

Mamy podkreślały takie charakterystyczne i przydatne właściwości zestawu klocków z egzotycznymi zwierzątkami, jak:

  • Ruchome elementy (np. otwieranie pyska lwa, kłapanie paszczą krokodyla (i chwytanie domowników!), zginająca się szyja żyrafki, zjeżdżalnia na trąbie słonia).;
  • Łatwo można je łączyć i rozdzielać, a jednocześnie przy przenoszeniu przez dziecko konstrukcja się nie rozpada.;
  • Nauka i sortowanie kolorów – żeby stworzyć zwierzątko dziecko musi zebrać klocki w tym samym kolorze.;
  • Odniesienia do rzeczywistości – poznawanie różnych rodzajów egzotycznych zwierząt lub rozmowa o wizycie w zoo.;
  • Pojedyncze elementy (zwierzątka) mogą stanowić odrębną zabawkę.;
  • Wysoka jakość wykonania – obrazki na klockach są trwałe.
Reklama


Mamy dzieci w wieku 2-3 latka zwracają też uwagę na to, że zarówno zwierzątka, jak i pociągi (pojazdy) to dwie rzeczy, które maluchy po prostu uwielbiają. Prawdopodobnie to genialne połączenie odpowiada za atrakcyjność dla dzieci tego zestawu.

Co jeszcze? Maluchy w naturalny sposób budują własne zestawienia, a potem chętnie też zestawiają klocki według instrukcji z opakowania wraz z rodzicem.

Zestaw klocków ze zwierzątkami pomaga także w nauce koncentracji na danej czynności, wspomaga rozwój mowy i słownictwa (opowiadanie historii).

100% testujących mam poleciłoby zestaw LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami innym rodzicom.

Logo Lego Duplo
Mamy i dzieci testowały LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami od 10.05 do 1.06. 2018.
Reklama
Reklama
Reklama