Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego
Gry i zabawy

Pobawmy się w liczenie!

Poznaj ze swoim dzieckiem świat cyferek i przekonajcie się, jak wspaniałą zabawą może być nauka liczenia.

Rozwój zdolności matematycznych dziecka jest związany z poziomem rozwoju jego zdolności motorycznych, czyli umiejętności poruszania się i manipulowania przedmiotami, a także postrzegania kształtów, rozmiarów, wagi i ilości. Wszystko to jest ważne dla przyszłych zdolności matematycznych. Nie zwlekaj – już teraz zacznij z dzieckiem naukę liczenia!
 
Niemowlaki nie rozróżniają cyferek ani związku pomiędzy nimi. Potrafią to już natomiast dzieci w wieku żłobkowym, zaś przedszkolaki przejawiają żywe zainteresowanie matematyką i z chęcią podejmują różnorodne gry i zabawy z użyciem cyferek. Czy wiesz, jak najlepiej ćwiczyć naukę liczenia ze swoim dzieckiem?
 
Dorota i jej córka, Zosia (3 lata) zaczynają od prostej arytmetyki. Do codziennych aktywności włączają ćwiczenia takie, jak liczenie liści na drzewie czy słupków w ogrodzeniu. Angażują się w to obydwie i mają przy tym mnóstwo radości.
 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego


Dziewczynka lubi bawić się na dworze z dziećmi. Podczas zabawy w chowanego uczy się liczyć do dziesięciu. Potem razem z mamą liczy, ile na podwórku jest roślin, samochodów, zjeżdżalni czy ławek, a także koleżanek i kolegów.
 
Zestaw do budowania LEGO® DUPLO® składa się z pociągu i klocków z cyferkami, dzięki którym dziecko nie tylko uczy się liczenia, ale także rozpoznawania cyferek. Dorota z Zosią zaczyna „lekcję matematyki” od prostej gry. Trzyma w ręku klocek z cyferką trzy i prosi ją, by pokazała na swoich paluszkach, ile to jest. Potem pokazuje córce kolejne cyferki.

 

 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego


Mama łatwo może korygować błędy Zosi i jest szczęśliwa, że mała świetnie się bawi, nie zdając sobie sprawy z tego, że jednocześnie się uczy. Te proste ćwiczenia ułatwiają im przejście do trudniejszych zadań, czyli do zbudowania wieży z cyferek od 1 do 10. Po kilku dniach praktyki Zosia jest już gotowa, by z pomocą mamy złożyć cały pociąg i pokazać wszystkie cyferki.

 

 

 

 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 
Porada rodzicielska:
Zbierz kilka kamyków na podwórku i zaproponuj w domu prostą zabawę. Niech dziecko przy klocku z daną cyferką położy odpowiednią liczbę kamyków. Na początku będzie musiało oddzielić klocki z cyferkami od innych klocków, a potem dodatkowo policzyć kamyki. Możesz wykorzystać w zabawie także inne przedmioty, np. małe piłki.
 
Podczas sesji zdjęciowej został wykorzystany zestaw LEGO DUPLO „Pociąg z cyferkami” (nr katalogowy 10558).

 

 

 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 
www.duploswiat.pl
www.duploswiat.pl/pomysly-na-zabave/podwodna-wystawa

 

lego duplo zestawy
Adobe Stock
Zakupy
Lego Duplo: duże i małe zestawy dla dziewczynki i chłopca [BARDZO KREATYWNE]
Jeśli Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami, to znaczy, że pewnie macie już podstawowy zestaw klocków w domu. Ale koniecznie zwróć też uwagę na inne, uniwersalne Lego Duplo – takie, które oczarują dziecko i rozwiną jego kreatywność. Szczególnie polecamy duże zestawy Lego Duplo dla dziewczynek i chłopców − wszystkie można ze sobą łączyć!

Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci od 2 do 5 lat. Rozmiary Lego Duplo  pasują do małych rączek . Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów Lego Duplo wybraliśmy te mniej typowe, ale bardzo kreatywne i uniwersalne. Lego Duplo to nie tylko pociąg, koparka i zwierzątka! Po co kupować zestawy Lego Duplo: Zalety klocków Lego Duplo Jak wybrać zestaw Lego Duplo? Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo: Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł Lego Duplo zestaw uniwersalny, 139 zł Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł Lego Duplo Spider-man vs. Electro, 109 zł Zalety klocków Lego Duplo Lego Duplo to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki ze wszystkich zestawów Lego Duplo da się ze sobą łączyć. Oznacza to, że każdy kolejny zestaw zwiększa możliwości zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji. Producent Lego Duplo oferuje zestawy kreatywne , które nie sugerują dziecku tematyki zabawy. Można też sięgnąć po zestawy tematyczne, jak Lego Duplo Przedszkole, Dom Rodzinny, Pociąg ze zwierzątkami czy Park Jurajski. Z tych pierwszych dziecko może budować, co chce, i samo wymyśla bryły, konstruuje budowle czy zwierzęta. Z kolei zestawy Lego Duplo poświęcone jednej tematyce sugerują temat zabawy i rodzaj budowli. Lego Duplo to także świetna jakość klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają . To ważne, bo dzięki temu dzieci...

Lego Duplo
materiały prasowe
Edukacja
Nauka matematyki może być zabawą!
Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie nauczyć dziecko liczyć? Najlepiej przez zabawę! Podpowiadamy, jak to zrobić.

Czy wiesz, że rozwój zdolności matematycznych dziecka jest ściśle związany z poziomem rozwoju jego zdolności motorycznych? Umiejętności poruszania się i manipulowania przedmiotami bezpośrednio wpływają na postrzeganie kształtów , wagi, rozmiaru i ilości. Aby wzmocnić przyszłe umiejętności matematyczne twojego malucha, już teraz zachęcaj go do chwytania rączkami zabawek, biegania, wspinania się po schodach czy jazdy na rowerze! Dorastanie do liczb Dzieci błyskawicznie dorastają do nauki liczb i matematyki. Już w wieku półtora roku rozpoznają cyferki 1, 2 i 3. I choć dzieci, które dopiero uczą się chodzić, nie rozróżniają liczb i relacji między nimi, przedszkolakom przychodzi to z łatwością.    - Matematyka dla wielu dzieci w okresie szkolnym jawi się jako przedmiot nudny, trudny, niezrozumiały. Mimo naturalnych zdolności poznawczych nie wykorzystują one swojego potencjału właśnie z powodu złego nastawienia. Bardzo pomocne jest, gdy od najmłodszych lat rodzic wspomaga przyswajanie podstaw matematyki poprzez ciekawe zabawy i używanie wyobraźni. Świetnym narzędziem może być zestaw LEGO® DUPLO® „Pociąg z cyferkami”. Daje on szansę na naukę cyferek poprzez zabawę z liczeniem wagoników, układaniem tylu klocków, ile wskazuje liczba na wagonie, wprowadzaniem postaci i budowaniem historii z kolejką, zwierzątkami i ludzikami. Dziecko ma odkrywać matematykę w przyjemnych warunkach, co uwarunkuje jego nastawienie do tego przedmiotu na kolejne lata - mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny. Umiejętności ruchowe naprawdę się liczą Motoryka mała i duża bezpośrednio wpływają na rozumienie liczb u małych dzieci. Motoryka duża , czyli ruchy całego ciała, może być stymulowana poprzez różne ćwiczenia fizyczne w domu, ale największy wpływ mają gry na świeżym powietrzu, na placach zabaw i w parkach. Rozwój motoryki...

testowanie Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Maciej Lubieński
Gry i zabawy
Testujemy LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami!
Dzieci uwielbiają zabawę klockami. Sprawdźcie, co kryje w sobie zestaw LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami i dlaczego warto go kupić.

var _gde_vicsoppnvf = new Image(1,1); _gde_vicsoppnvf.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJE1NFwAwX85S7PveYMmuqRtnISu82SIzvx4KvQFjgz.27/stparam=vicsoppnvf/fastid=afvkxwkjcsvehhdiyvnopejjpkls'; Moja córeczka ma 3 lata i uwielbia aktywnie spędzać czas. Nawet po intensywnym dniu spędzonym w przedszkolu ma mnóstwo energii na zabawę w domu. Zawsze staram się organizować córce czas tak, aby w trakcie zabawy jednocześnie rozwijała nowe umiejętności . Ponieważ moja mała pociecha jest bardzo ruchliwym dzieckiem, często szukam takich zabawek, które utrzymają jej zainteresowanie na dłużej. Jestem bardzo zadowolona z tego, że córka lubi aktywność fizyczną, ale zależy mi również na tym, aby potrafiła dłużej skupiać uwagę na jednej rzeczy. Moim sprawdzonym sposobem jest zachęcanie córki do budowania różnych rzeczy z klocków. Dlatego, gdy dowiedziałam się, że jest możliwość przetestowania klocków  Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami , bardzo chętnie wzięłam w nim udział. W domu mamy już jeden zestaw Lego Duplo Pociąg z cyferkami, który córka dostała na drugie urodziny. Mała uwielbia bawić się tymi klockami, zatem nie miałam najmniejszych wątpliwości, że Pociąg ze zwierzątkami również się jej spodoba.     Co wchodzi w zestaw LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami? Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat . W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować 5 różnych zwierzątek:   słonia , który ma zjeżdżalnię zamiast trąby, lwa z otwieraną paszczą, żyrafę ze zginaną szyją, krokodyla z ruchomą szczęką, białego ptaszka . Połączone ze sobą zwierzątka tworzą uroczy pociąg, którym można jeździć po całym pokoju. Każde zwierzątko jest innego koloru, dzięki czemu dziecku łatwiej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak