Czy nasze pociechy rodzą się genialne i pomysłowe czy też możemy im pomóc rozwinąć uzdolnienia? Prawda jest taka, że każde dziecko jest inne i nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Na szczęście mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które mogą zachęcić każdego malucha do twórczego myślenia.

Reklama

Moja córka ma wiele zabawek, ale nic tak nie sprawia jej radości jak zabawa klockami. Początkowo były to proste elementy wspierające motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową, jednak z czasem potrzebne były klocki do tworzenia bardziej złożonych konstrukcji. Przede wszystkim zależało mi na tym, aby moje dziecko rozwijało wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Wybór padł na Mega Bloks First Builders z dużymi klockami, które córka dostała na swoje pierwsze urodziny. Zestaw składa się z 60 kolorowych klocków, z których można tworzyć rozmaite budowle. Dzięki temu, że klocki są wystarczająco duże, małe rączki dziecka nie mają problemów z ich układaniem. A oprócz tego są również bezpieczne nawet dla rocznego dziecka. Zaletą klocków jest łatwość łączenia elementów oraz nieszablonowa kolorystyka.

Mega Bloks

Klocków jest na tyle dużo, że można z nich zbudować całe mnóstwo konstrukcji. W zestawie znajduje się również element składających się z elementu na kółkach, co ułatwiało nam zbudowanie pojazdu. W torbie z klockami jest tak wiele różnych kształtów, że dosłownie można stworzyć na co tylko ma się ochotę! Na przykład urocze pastelowe serce, kolorowe zwierzątka albo zamek dla księżniczki. Co więcej, klocki First Builders pasują do wszystkich zestawów z dużymi klockami Mega Bloks. Dzięki temu córka mogła bawić się z kolegą, który miał bliźniaczy zestaw tej samej firmy, tyle że w nieco bardziej chłopięcej kolorystyce. Ponieważ klocki łatwo wchodziły jeden w drugi, dzieci mogły bawić się samodzielnie. Wówczas miały szersze pole do popisu i dzięki temu mogły rozwijać myślenie twórcze.

Budowanie z First Builders to doskonałe narzędzie, które pomaga wesprzeć rozwój malucha. Przede wszystkim dlatego, że zestaw rozbudza ciekawość dziecka, przykuwa uwagę kształtem i kolorem, a także uczy chwytania przedmiotów. Klocki Mega Bloks First Builders zachęcają do napędzanej wyobraźnią i kreatywnością zabawy. A po zakończonej zabawie można je schować do przyjaznej dla środowiska torby na zamek i przechowywać, aż przyjdzie czas na kolejne pomysły!

Mega Bloks

Dzięki klockom Mega Bloks First Builders maluch może zbudować wszystko, co sobie wymarzy, bo ma do wykorzystania 60 kolorowych, dużych i poręcznych klocków. Ten idealny dla małych rączek duży zestaw klocków jest w stanie rozbudzić w pociechach kreatywność i zachęcić je do spontanicznej zabawy, pomagając jednocześnie rozwijać kluczowe umiejętności. Polecam go każdemu, kto pragnie nauczyć dziecko twórczego myślenia. Sądzę bowiem, że działania, jakie podejmujemy w odpowiednim czasie, z pewnością owocują w przyszłości.

Zobacz także
Reklama

Więcej: Mega Bloks®

Reklama
Reklama
Reklama