Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wychowanie

Kolonie z rodzicami

Czy starszak może pojechać np. pod namiot? I to sam? Fundacja Bullerbyn udowadnia, że może. I wymyśliła specjalną Wioskę.

Ciarki przebiegają ci po plecach na samą myśl o tym, że twój szkrab, to wychuchane maleństwo, ten nieporadny przedszkolak mógłby wyjechać na pierwszą swoją kolonię (oczywiście bez mamy, taty czy dziadka). Bo kto przytuli, gdy będzie mu smutno? Kto przykryje kocykiem, gdy temperatura spadnie w nocy? Kto pomoże mu się umyć czy ubrać? Czy ktoś zauważy, że ma gorączkę albo zatkany nos? No i na pewno będzie tęsknić. I płakać. Ech, tyle wątpliwości... By je rozwiać i przekonać cię, że również dla pięciolatka są kolonie, zapraszam do... Wioski Bullerbyn.

Blisko domu
Wioska Bullerbyn niczym nie przypomina kolonii czy obozu, mimo że wszystkie maluchy mieszkają w namiotach. Po pierwsze dlatego, że jest kameralnie – tylko 34 dzieci. Do tego najmłodsi jej mieszkańcy mają pięć lat, najstarsi zaś – 10, 11, 12 (mile widziane są rodzeństwa). Po drugie, Wioskę zbudowano na terenie gospodarstwa agroturystycznego położonego blisko miasta (na razie Warszawy, czyli 30 km od centrum, ale są plany, by utworzyć podobne Wioski na przedmieściach wielu polskich miast). Wszystko po to, by mama, tata, a nawet dziadkowie mogli przyjechać do smyka w każdej chwili. A z tego wynika jedno, że... udział rodziców w życiu Wioski jest nie tyle mile widziany, co wręcz pożądany! To proste, bez nich takim maluchom byłoby dużo trudniej. I właśnie to – obecność mamy i taty – jest kluczem do sukcesu.
– Nie zamykamy drzwi przed rodzicami, wręcz przeciwnie. Namawiamy ich do częstych odwiedzin, do udziału w dziecięcych zabawach, do wieczornego czytania książek... Te spotkania, ale także świadomość, że mama czy tata jest blisko, pomagają smykom przetrwać dwutygodniową rozłąkę z domem – mówi Sylwia Zacharjasz, wiceprezes Fundacji na rzecz Wspólnoty Dzieci i Dorosłych „Bullerbyn”.

Warsztaty
Wioska Bullerbyn nie jest wakacyjną przechowalnią. To okazja do wzmocnienia więzi między rodzicami i dziećmi, a także budowania porozumienia nie tylko między nimi, ale również wychowawcami, co się przyda, gdy maluchy pójdą do szkoły. Dlatego oprócz codziennych zajęć mamy i ojcowie biorą udział w sobotnio-niedzielnych warsztatach.

Czego rodzice mogą nauczyć się w Wiosce Bullerbyn?
Na przykład tego, jak aktywnie spędzać z maluchami czas, jak budować relacje, a także jak mówić, by dzieci słuchały, oraz jak słuchać, by nasze szkraby mówiły.

Co tu się dzieje?
Dzień pełen jest zabaw. Maluchy biorą udział w różnych zajęciach rozwojowych, np. w konstruowaniu totemów, projektowaniu herbów, wypiekaniu pierniczków, warsztatach talentów. W Wiosce Bullerbyn talentem jest wszystko, nawet to, w jaki sposób dziecko łamie patyk, bo każdy smyk jest w czymś dobry. Ani przez chwilę nie są pozostawione sobie samym.

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Dzieci z Bullerbyn, audiobook, audiobook dla dzieci, Edyta Jungowska
materiały prasowe
Gry i zabawy
Dzieci z Bullerbyn – recenzja audiobooka dla dzieci
Co sprawia, że dzieci czują się bezpieczne? Sprawiedliwa szkoła, wyrozumiali i kochający rodzice, utarte ścieżki, które codziennie przemierzają. To wszystko znajdują w powieści Astrid Lindgrend i dlatego ta książka tak je urzeka.

I to urzeka od chwili, gdy po raz pierwszy ukazała się na rynku. Bo to historia najzwyklejsza w świecie, która może się wydarzyć pod każdą szerokością geograficzną. Posłuchajcie, jak opowieść o Bullerbyn interpretuje Edyta Jungowska. Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia – rozpoczyna swą opowieść siedmiolatka, główna bohaterka książki. Lisa opowiada o przygodach sześciorga dzieciaków z malutkiego Bullerbyn, wioski składającej się z trzech Zagród – Północnej, Środkowej, Południowej. Nie będę dalej opowiadać historii tej szóstki, skupię się na czytaniu tekstu przez wspaniałą aktorkę, Edytę Jungowską. Znakomita interpretacja, bo aktorka nie tyle czyta wam książkę, ile bawi się tekstem. Dzięki temu świat gromadki przyjaciół staje się bliższy, pełniejszy, ciekawszy. A Olle, Britta, Anna, Lasse i Bosse, oraz Lisa ze swą pomysłowością, wyobraźnią i temperamentem potrafią zaintrygować nawet największego dziecięcego malkontenta. To już nie są książkowi bohaterowie, to po prostu dzieciaki z sąsiedniego podwórka. Dzięki nim jeszcze bardziej cenimy wartość przyjaźni, a także rozumiemy, że warto pomagać innym, warto nie zwracać uwagi na sprawy mało ważne, warto również brać odpowiedzialność za czworonożnych przyjaciół. Dodam także, że do płyty dołączona jest Książka nie do czytania – Zbuduj swoje Bullerbyn wymyślona przez Małgorzatę Sobieszczańską i Rafała Sabarę. Dzieci z Bullerbyn plus Książka nie do czytania Autorka: Astrid Lindgren Tłumaczka: Irena Szuch-Wyszomirska Autor oprawy muzycznej: Sambor Dudziński&Company Czyta: Edyta Jungowska Wydawca: Jung-off-ska Sp.k. Nośnik: CD Czas nagrania: 7 godzin Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

SOS Wioski Dziecięce pomagają rodzinom z problemami
Adobe Stock
Aktualności
Mimo 500 plus rodzice nadal nie radzą sobie z opieką nad dziećmi
500 plus poprawiło sytuację finansową rodzin, ale przemoc, alkoholizm, nieumiejętność wychowywania dzieci – to nadal wielkie problemy w polskich domach. Ten raport wiele mówi o tym, jak jest naprawdę.

    Raport "SOS Rodzinie" przygotwało stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – które od blisko 70 lat pomaga rodzinom borykającym się z problemami, otaczając opieką dzieci opuszczone, osierocone i zagrożone odseparowaniem od rodziny. W ponad 130 krajach. Wnioski zawarte w dokumencie to efekt ostatnich 10 lat pracy stowarzyszenia.     Tata w pracy, mama w depresji Pobudka, potem szybka toaleta, przygotować śniadanie dla dzieci. Za 10 minut trzeba budzić, żeby wyprawić do szkoły. Po powrocie obiad, pranie, lekcje i kolacja. Jeszcze położyć maluchy spać. Nic nadzwyczajnego, rytm życia matki. Ale to nie mama w tym domu wykonuje te wszystkie rzeczy, tylko jej córka Wiola. Ojciec Wioli pracuje na budowie – praktycznie nie ma go w domu. Mama nie wstaje z łóżka – ma depresję. To właśnie takim rodzinom jak ta niesie pomoc stowarzyszenie. Dzięki niej już tydzień później młodsze rodzeństwo Wioli po lekcjach spędzało czas w placówce wsparcia dziennego , a do rodziny skierowano osobę dedykowaną do pomocy. Z depresją mamy udało się wygrać, tata jest nadal bardzo zapracowany, ale dzięki temu, że żona znalazła pracę przy sprzątaniu biur, nie musi już ciągnąć dwóch etatów. A Wiola ma czas, aby wyjść z koleżankami, nie czując już poczucia winy, że pozostawia rodzeństwo bez opieki. Nieufność, lęk, wstyd, bo tata pije W wielu rodzinach są problemy dnia codziennego, np. mama Piotrusia nie potrafi pomóc mu w lekcjach. Kobieta nie radzi sobie , trzeba z pomocą psychologa wiele rzeczy ją nauczyć. Ale są też o wiele trudniejsze sytuacje. Jest alkohol i przemoc. "Gdy pierwszy raz odwiedziliśmy rodzinę gromadka maluchów schroniła się pod stołem. Reakcja na otwierane drzwi – strach, obawa, obcy? Po kilku miesiącach współpracy z rodziną znamy odpowiedź na reakcję dzieci. To nieufność, lęk, wstyd. Tata...

Mecz finałowy "Zostań gwiazda futbolu"
mat. prasowe
Patronaty
Mecz Finałowy akcji "Zostań gwiazdą futbolu"
W niedzielę, 9 września na boisku sportowym „Agrykola” w Warszawie odbędzie się Mecz Finałowy akcji „Zostań gwiazdą futbolu” zorganizowanej przez stację dziecięcą MiniMini+. Podczas imprezy na małych fanów piłki nożnej będzie czekało wiele sportowych atrakcji i mnóstwo zabawy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Piknik sportowy organizowany przez stację MiniMini+ to okazja dla całej rodziny, żeby spędzić aktywnie czas i zdobywać nowe umiejętności, m.in.  wziąć udział w turnieju sprawnościowym, warsztatach freestyle football czy gry w zośkę . Dzieci będą mogły  ćwiczyć równowagę podczas zajęć na trick boardach oraz ukończyć kurs pierwszej pomocy . Punktem kulminacyjnym imprezy będzie mecz Drużyny Rybki MiniMini z reprezentacją zwycięskiej szkoły wyłonionej w ramach akcji „Zostań gwiazdą futbolu”. W skład drużyny Rybki MiniMini wchodzi trzech trenerów piłkarskich, a zwycięską szkołę z Ustronia będzie reprezentować 60 dzieci. Od godziny  11:00 do 18:00  goście będą mogli skorzystać z atrakcji dostępnych w pięciu namiotach tematycznych. W namiocie głównym odbędzie się ceremonia przywitania zawodników oraz wręczenia medali, a także  szkolenie z podstaw pierwszej pomocy . W strefie Rybki MiniMini uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć bajki emitowane na antenie stacji oraz skorzystać z fotobudki. Nie zabraknie również gier sprawnościowych i zabaw z piłką ćwiczących motorykę, takich jak  tor przeszkód, fotogolf, zbijak czy gra w klasy . W kolejnym namiocie na dzieci będą czekały  pokazy oraz warsztaty z freestyle football oraz gry w zośkę . Ponadto organizatorzy zapewnią strefę technologiczno-gamingową, w której przygotowane będą konsole z kultową grą FIFA. Na najmłodszych uczestników imprezy czekają zabawy z kolorowymi piłeczkami, zajęcia zumba kids, przeciąganie liny, malowanie buziek i gigantyczne bańki mydlane oraz 10 stacji sportowych przygotowanych przez Lokalnych Animatorów Sportu z Orlików. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Orły Sportu. Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak