Rodzice

dowód osobisty dla dziecka
rodzice
dziecko
dziecko mama

Dowód osobisty dla dziecka 2023: koszt, wniosek, ile trwa wyrobienie

Dowód osobisty dla dziecka jest potrzebny, gdy chcesz podróżować po krajach Unii Europejskiej z dzieckiem, które nie ma paszportu. Formalności związane z wyrabianiem dowodu dla dziecka trwają krócej niż w przypadku paszportu, ale i tak dowodu nie otrzymuje się od ręki. Przed czekającym nas wyjazdem warto odpowiednio szybko pomyśleć o złożeniu wniosku o dowód dla dziecka. Wyjaśniamy, co będzie potrzebne i jak wypełnić wniosek.
Monika Karbarczyk
Streszczenie Skąpiec
rodzice
książka
książka dla dzieci

Skąpiec – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

Skąpiec to jeden z najsłynniejszych utworów Jana Baptysta Poquelina, znanego także jako Molier. Choć utwór powstał w XVII wieku, do dziś wystawiany jest na deskach teatrów całego świata. Należy także do kanonu lektur szkolnych, dlatego warto poznać bliżej historię Harpagona oraz jego dzieci.
Klaudia Stawiarska
Tata myślał, że siniaki na nogach córki to efekt bójki w szkole, a prawda okazała się o wiele gorsza
rodzice
rówieśnicy
białaczka

Tata myślał, że siniaki na nogach córki to efekt bójki z koleżankami. Prawda okazała się o wiele gorsza

Pewnego lipcowego dnia dziewczynka wróciła do domu z siniakami na nogach. Pierwsze, co pomyślał jej tata, to to, że 10-latka ma problemy z rówieśnikami. Kiedy uparcie twierdziła, że nie wie, skąd wzięły się te sińce, jej rodzice uznali, że bójka, w którą musiała się wdać, to dla niej trudny temat. Tylko że czas mijał, a siniaki nie znikały… Wtedy poszli z nią do lekarza.
Luiza Słuszniak
jakie błędy popełniają młodzi rodzice
pielęgnacja
noworodek
rodzice

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Agata Bernaciak, mama 1,5-rocznej Michaliny, opowiada o błędach w pielęgnacji maluszka, które ona sama popełniała. Codzienna kąpiel, nadmiar używanych kosmetyków – to tylko niektóre z nich. Młodzi rodzice mają też skłonność do przegrzewania dziecka.
Joanna Biegaj
Streszczenie Mit o Syzyfie
rodzice
książka
książka dla dzieci

Mit o Syzyfie – streszczenie, plan wydarzeń, charakterystyka bohatera

Mit o Syzyfie to jeden z przykładów ponadczasowej wartości starożytnej literatury greckiej. Przejmujący tragizm postaci był i jest inspiracją dla pisarzy i innych twórców. Streszczenie mitu o Syzyfie pozwoli ci przypomnieć sobie i uporządkować najważniejsze informacje na temat dziejów jednego z największych nieszczęśników w historii świata.
Klaudia Stawiarska
Widział jak syn umiera przez wtórne utonięcie
rodzice
poradnik dla rodziców
dziecko w szpitalu

Chłopiec cudem przeżył. Jego tacie zależy, byśmy wszyscy umieli rozpoznać objawy wtórnego utonięcia

Tata, który widział na własne oczy, jak jego syn umiera wskutek wtórnego utonięcia, postanowił podzielić się z innymi rodzicami swoją historią. Wszystko po to, by przestrzec przed niewinnym zachłyśnięciem, które może prowadzić do tragedii.
Luiza Słuszniak
ojciec zostawił dzieci w lesie
rodzice
dziecko
las

Ojciec porzucił dzieci w lesie, odnalazł je policjant

W Libiążu (woj. małopolskie) mężczyzna porzucił swoje dzieci w lesie. Przypadkowo znalazł je tam policjant, który był już po służbie. Funkcjonariusz zaopiekował się dziećmi. Ojcu grożą konsekwencje prawne.
Joanna Biegaj
Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi na plaży w Łomży
rodzice
alkohol
wakacje

Łomża: nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi na plaży 

Dwie kobiety pod wpływem alkoholu opiekowały się dziećmi na plaży w Łomży. Interweniował ratownik. Kobiety odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
Joanna Biegaj
Jakub Rzeźniczak o leczeniu synka
rodzice
dziecko
choroba nowotworowa

Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu na temat choroby i leczenia Oliwiera

Jakub Rzeźniczak udzielił wywiadu, w którym odniósł się do choroby i leczenia swojego synka. Piłkarz już niedługo zamierza spotkać się z Oliwierem.
Joanna Biegaj
wspólna kąpiel z dzieckiem - list
rodzice
dziecko
kąpiel

„Kąpiel w wannie z dzieckiem? Nago?! Obrzydliwe, że rodzice robią to dzieciom” [LIST DO REDAKCJI]

Wspólne kąpanie się z dzieckiem w jednej wannie to jakiś obłęd. Moim zdaniem jest to obrzydliwe i naprawdę dziwię się, że niektórzy rodzice robią to swoim dzieciom.
redakcja mamotoja.pl
emerytura zależna od zarobków dzieci
rodzice
pieniądze

Twoja emerytura będzie zależeć od zarobków TWOICH dzieci – nowy pomysł rządu

500+ nie zwiększyło dzietności, a pomysły rządzących na zachęcenie Polaków do posiadania większej liczby dzieci mogą budzić kontrowersje. Nowy projekt zszokuje niejednego: wysokość emerytury ma zależeć od zarobków dzieci emeryta.
Ewa Janczak-Cwil
toksyczni rodzice
rodzice
dziecko

Toksyczni rodzice: jak się zachowują, jakie mają cechy?

Rodzice w życiu każdego dziecka odgrywają ogromną rolę. Uczą, objaśniają świat, są podporą. Zdarza się jednak, że powodują w dziecku poczucie lęku i winy. Tłumaczymy, jak zachowują się toksyczni rodzice.
Joanna Biegaj
Agnieszka i Grzegorz Hyży zdradzili płeć i imię dziecka
rodzice
dziecko

Agnieszka i Grzegorz Hyży zdradzili płeć i imię swojego dziecka

Agnieszka i Grzegorz Hyży do samego porodu trzymali w tajemnicy informację, czy przywitają na świecie syna, czy córeczkę. Podobnie było z imieniem. Teraz para oficjalnie ogłosiła płeć dziecka oraz to, jak ma na imię ich pociecha.
Joanna Biegaj
Szczena z "Chłopaków do wzięcia" planuje kolejne dziecko
rodzice
dziecko
ojciec

Szczenie z „Chłopaków do wzięcia” odebrali dziecko. Już mówi o kolejnym i zapewnia, że wychowa je lepiej

Ryszard Dąbrowski z „Chłopaków do wzięcia” poinformował ostatnio, że jego syn obecnie przebywa w rodzinie zastępczej. Szczena jednak już mówi o kolejnym dziecku, zapewniając, że będzie się starał wychować je lepiej niż Marcelka...
Joanna Biegaj
Jakub Rzeźniczak spotkał się z synem
rodzice
dziecko
ojciec

Jakub Rzeźniczak spotkał się z synem. Rodzinne więzi zacieśniali w salonie kosmetycznym

Jakub Rzeźniczak spotkał się z synem Oliwierem i swoją byłą partnerką Magdaleną Stępień. Piłkarzowi towarzyszyła córka z poprzedniego związku.
Joanna Biegaj
Jakub Rzeźniczak nie ma kontaktu z synkiem?
rodzice
dziecko
ojciec

Wiele wskazuje na to, że Jakub Rzeźniczak nie ma kontaktu z synkiem

Jakub Rzeźniczak kilka miesięcy temu po raz drugi został tatą. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że piłkarz niekoniecznie przejmuje się swoją rolą i praktycznie nie ma kontaktu z synkiem.
Joanna Biegaj
Edyta Pazura krytykuje system edukacji w Polsce
rodzice
dziecko
szkoła

Edyta Pazura po raz kolejny krytykuje polski system edukacji: „Sfrustrowane dzieci, sfrustrowani nauczyciele i jeszcze bardziej sfrustrowani rodzice”

Edyta Pazura po raz kolejny poruszyła temat aktualnego systemu edukacji, który jej zdaniem jest bardzo krzywdzący dla dzieci. We wpisie żony Cezarego Pazury padły mocne słowa. „Ciekawa jestem, ile przed nami tragedii, aby w końcu ktoś się obudził” - drży o przyszłość polskiego szkolnictwa, a przede wszystkim uczniów, mama trójki dzieci.
Joanna Biegaj
co z dziećmi uchodźców
rodzice

Gdzie podziały się dzieci i migranci, których widzieliśmy w TV?

Od tygodni trwa przepychanka na granicy – migranci są przerzucani przez granicę polsko-białoruską tam i z powrotem. Jak worki kartofli. A przecież to są potrzebujący pomocy ludzie, także kobiety i dzieci. No właśnie – co stało się z dziećmi z Michałowa, które pokazywała telewizja?
Ewa Janczak-Cwil
Mama została wyproszona z zebrania dla rodziców
rodzice
szkoła

Matka trójki dzieci wyproszona ze szkoły, bo miała „za duży” dekolt. „To dyskryminacja”

Isabel Castro, pochodząca z Kolumbii mama trójki dzieci, została wyproszona ze szkoły swojego syna po tym, jak pojawiła się w placówce w „niestosownej” bluzce. Personel nie zgodził się, by młoda mama uczestniczyła w szkolnym zebraniu.
Hanna Szczesiak
Rodzice adopcyjni musieli oddać dziecko. Zgłosili się po nie biologiczni rodzice
rodzice
adopcja dziecka
rodzice adopcyjni

Rodzice adopcyjni musieli oddać dziecko. Zgłosili się po nie biologiczni rodzice

Sarah i Chris Howell z USA przeżyli prawdziwe piekło. Adoptowali córeczkę, a później musieli ją oddać. Była z nimi w domu zaledwie przez kilka dni.
Sylwia Arlak
Adopcja dziecka po 40. Czy jest możliwa?
rodzice
adopcja dziecka
rodzice adopcyjni

Adopcja dziecka po 40: maksymalny wiek rodziców i warunki, jakie trzeba spełniać

Adopcja dziecka przez rodziców po 40. roku życia jest możliwa. Istnieje jednak inna zasada, która mówi o tym, do jakiego wieku można adoptować dziecko.
Sylwia Arlak
Rodzina ze smartfonami
rodzice
dobre wychowanie
dobre wychowanie dziecka

Wychowujemy dzieci jako „smombie”? Liczy się dla nas tylko telefon

Wstajemy rano i od razu łapiemy za telefon. Zasypiamy z telefonem w ręku. Przez cały dzień bezmyślnie scrollujemy media społecznościowe. Znasz to z własnego życia? Pamiętaj, że najbardziej cierpią przez to twoje dzieci.
Sylwia Arlak
Wyznanie Mai Hyży
rodzice
rozwód
dzieci

Maja Hyży wyznała, że milczała dla DOBRA DZIECI: „8 lat siedziałam cicho”

Maja Hyży kontynuuje publiczne opowiadanie o relacjach z byłym mężem. Wokalistka przyznała, że doszła już do granicy wytrzymałości. W swoim wpisie wyjawiła, że wcześniej siedziała cicho dla dobra dzieci, jednak teraz zamierza to zmienić.
Joanna Biegaj
Gdzie są okna życia?
rodzice
porzucenie dziecka
okno życia

Zostawili dziecko w oknie życia i zgłosili się na policję. Sprawą zajmie się sąd

Rodzice dziewczynki najpierw zostawili ją oknie życia, a później zgłosili się na policję. Policja bada okoliczności zdarzenia.
Sylwia Arlak
Paweł i Małgosia ochrzcili córkę
rodzice
córka
chrzciny

Małgosia i Paweł z „Rolnik szuka żony” pokazali swoje OSZAŁAMIAJĄCE stylizacje z chrztu córki (fanki krytykują sukienkę Małgosi)

Małgosia i Paweł z programu „Rolnik szuka żony” ochrzcili swoją córeczkę. W sieci pojawiły się zdjęcia z tego ważnego dnia. Internauci są pod ogromnym wrażeniem stylizacji Pawła i Małgosi oraz ich dzieci.  
Joanna Biegaj
Kurdej-Szatan pyta fanek czy mężowie je kochają
rodzice
kryzys w małżeństwie
małżeństwo

KRYZYS w małżeństwie Kurdej-Szatan? Zapytała fanki… czy ich mężowie JESZCZE JE KOCHAJĄ po porodzie!

Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie zdjęcie z dość niepokojącym podpisem. Czyżby sugerowała coś swojemu mężowi?
Aleksandra Zaborowska
Dziwna reakcja Justyny Żyły na wygraną byłego męża
rodzice
dziecko
życie po rozwodzie

Dziwna reakcja Justyny Żyły na wygraną byłego męża. Opublikowała bardzo wymowne zdjęcie

Piotr Żyła w sobotę zdobył złoty medal mistrzostw świata. Fani cieszyli się i gratulowali, a Justyna Żyła opublikowała na swoim Instagramie bardzo wymowny obrazek. I nie miał on nic wspólnego z gratulacjami...
Joanna Biegaj
Agnieszka Kaczorowska o podziale obowiązków w domu
rodzice
dzieci gwiazd
podział obowiązków

Mąż Agnieszki Kaczorowskiej to prawdziwy WZÓR - sprząta, gotuje i wynosi śmieci!

Agnieszka Kaczorowska i jej mąż Maciej Pela opowiedzieli, jak wygląda u nich podział obowiązków domowych.  
Aleksandra Zaborowska
Religia w szkołach
rodzice
szkoła
kościół

Ksiądz zarzucił rodzicom, że KALECZĄ DZIECKO, wypisując je z religii

Ksiądz w mocnych słowach skrytykował rodziców, którzy zdecydowali się na wypisanie dziecka z lekcji religii w jednym ze szczecińskich liceów. Kontrowersyjny list duchownego opublikowała radna miasta – Edyta Łongiewska-Wijas.
Aleksandra Zaborowska
Gwiazdy pokazały naukę zdalną swoich dzieci
rodzice
nauka
uczeń

Gwiazdy pokazują naukę zdalną swoich dzieci. U was też tak to wygląda?

Z powodu pandemii wszystkie dzieci uczą się teraz w trybie zdalnym. Znane osoby, między innymi Kasia Bosacka, Agata Rubik, Karolina Malinowska, Joanna Moro pokazały, jak wygląda nauka ich pociech.​
Joanna Biegaj