Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie

Litera „Ł” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nauka pisania literki „Ł” wcale nie musi być trudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Taka nauka to świetna zabawa dla dziecka.

Gdy maluchowi przestaną wystarczać szlaczki i ma ochotę na poważną naukę pisania literek, pomogą wam nasze szablony do nauki pisania. Warto pokazać dziecku sposób nauki, który sprawi mu dużo przyjemności. Choć z pewnością każde dziecko kiedyś nauczy się pisać, warto jednak, by się nie zraziło na początku nauki.

Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro

Litera „Ł” szablon do nauki pisania

Bardzo prostym i przyjemnym sposobem na naukę pisania literek jest korzystanie z gotowych szablonów do nauki pisania. Na początku nauki dziecko powinno trenować pisanie literek, pisząc po śladzie. Gdy maluch utrwali sobie, gdzie zaczyna się i kończy literka „Ł”, a także jaki ruch wykonać ołówkiem, przyjdzie czas na samodzielne pisanie literki w linijkach. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Ł” po śladzie.

Nauka pisania liter Ł
Adobe Stock

Na początku wytłumacz, gdzie należy przyłożyć ołówek i jaki ruch wykonać, by napisać literę „Ł” i „ł”. Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek, a także jak układa ciało podczas pisania. Nie powinno zbytnio przechylać głowy. Takie zachowanie może oznaczać, że stanowisko pracy jest źle przygotowane lub dziecko ma problem ze wzrokiem. 

Litera „Ł”: kolorowanka

Gdy dziecko wykona to trudne zadanie, koniecznie je pochwal. Wypełniony szablon możecie powiesić w widocznym miejscu, by każdy widział, jak malec się postarał. Pozytywne wzmocnienie to bardzo ważny element nauki. W nagrodę możesz także wydrukować kolorowankę z łódką.

litera Ł kolorowanka
Adobe Stock

Zobacz także:

Pisanie litery L po śladzie
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „L” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Nauka pisania litery „L” nie musi być ani trudna, ani nudna! Dzięki naszym szablonom do nauki pisania liter po śladzie twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać. Taka nauka to świetna zabawa.

Przychodzi czas, gdy szlaczki to za mało i pora na poważną naukę pisanych liter, również litery „L”. To niełatwa sztuka, którą z pewnością opanuje każde dziecko. Ważne jednak, by nauka była łatwa i przyjemna. Możesz to osiągnąć dzięki naszym szablonom. Nauka pisania liter po śladzie może być świetną zabawą.  Litera „L”: szablon do druku Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki treningowi dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „L”. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „L” śladzie. Litera „L” do nauki pisania po śladzie Przed przystąpieniem do treningu wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „L”, a jak małą „l”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Podczas pisania zwracaj uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Jeśli teraz źle utrwali chwyt, potem będzie je trudniej oduczyć. Koniecznie chwal dziecko za efekty w pisaniu literki „L”, by malec się nie zniechęcił. Na początku nie jest łatwo mieścić się w liniach i perfekcyjnie wykonywać wszystkie zawijasy. Trening czyni mistrza i w końcu piękne „L” uda się także pisane już nie po śladzie! Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

nauka pisania K po śladzie
Aktualności
Litera „K” do wydruku: szablon do pisania po śladzie
Czy nauka pisania liter może przyjemna? Oczywiście, że tak. W ramach treningu trudnej sztuki pisania literek, polecamy metodę pisania po śladzie. Przekonaj się, jak ten sposób sprawdzi się w przypadku nauki pisania małej oraz dużej litery „k”.

Literka „k” może okazać się ważna zwłaszcza dla wielbicieli zwierząt. Koń, kot, kaczka, krowa, kangur, koala, kret, krokodyl, koliber – te i wiele innych wyrazów zaczynają się właśnie na tę literę. Jeśli znasz grę w „państwa-miasta”, pamiętasz pewnie, że znalezienie słów (nie tylko nazw państw, miast czy zwierząt) na „k” było zdecydowanie prostsze niż w np. przypadku „a”, „b”, „o” i wielu innych. Litera do pisania: „k” jak księżniczka lub kajak Dlatego, chcąc zachęcić dziecko na nauki pisania „k” z pewnością łatwo będzie znaleźć wyrazy zaczynające się od tej litery i związane z jego zainteresowaniami. Można też poszukać słów, w których „mieszka” litera „k” oraz inne, poznane już literki. Jeśli dziecko uczy się literek w kolejności alfabetycznej może spróbować napisać nawet taki długi wyraz jak „kijek” lub „kajak”… Przy okazji trenując nowopoznaną literę. Pisanie litery „k” po śladzie: na co zwrócić uwagę? Tak jak w przypadku nauki pisania innych liter – warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki dziecko trzyma ołówek lub długopis. W przypadku, gdy maluch ma kłopot z właściwym chwytaniem długopisu, najłatwiej skorygować nieprawidłowości przy pomocy specjalnej nakładki (dostępnej w każdym sklepie papierniczym).  Wydrukuj nasz szablon z literką „k”. Pokaż dziecku umieszczone na nim przykłady małej i dużej litery „k” oraz niebieskie strzałki, które obrazują, w jakim kierunku należy prowadzić ołówek podczas pisania.  Zobacz także: Litera „A" do druku – szablon do nauki pisania po śladzie Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nauka pisania p po śladzie: szablon do wydruku
Gry i zabawy
Litera „P” do druku – nauka pisania po śladzie
W nauce pisania przyszedł czas na literkę „p”? Jeśli tobie i twojemu dziecku zależy na potrenowaniu starannego pisania litery „p”, świetnie się składa! Metoda pisania liter po śladzie jest pomocna zarówno w przypadku młodszych jak i nieco starszych uczniów.

Jak można zachęcić dziecko do nauki pisania litery „p”? Z pewnością nie zaszkodzi porozmawiać na temat wyrazów, które zaczynają się właśnie na tę literkę. Być może twoja pociecha uwielbia p sy? Albo lubi chodzić do p arku, zajadać się p iernikami lub słodkimi p iankami? Wyrazów, w których mieszka litera „p” nie brakuje.  Litera „P” jak przyjemna nauka pisania liter Warto zadbać, by pisanie liter po śladzie nie kojarzyło się ze żmudnym i nudnym zadaniem. Im większe zaangażowanie dziecka – tym lepiej. Na początku można rozejrzeć się i poszukać wspólnie słów, których nie można byłoby zapisać poprawnie gdyby nie litera „p”. Wyraz podłoga  zapisywalibyśmy: odłoga, parapet – araet, a płot – łot. Takie wprowadzenie może sprawić, że dziecko poczuje większą motywację do nauki pisania litery „p”. Litera „P” plus kolorowanka do wydruku Szablon do wydruku pozwoli zarówno na naukę pisania litery „p” w przypadku młodszego dziecka, jak i trening starannego pisma dla nieco starszego ucznia. Pisanie po śladzie nie bez powodu jest aktualnie jedną z najpopularniejszych metod nauki pisania. Ułatwia zadanie, a jednocześnie wymaga od dziecka koncentracji i doskonalenia koordynacji grafomotorycznej. Kiedy dziecko wypełni szablon, może pokolorować soczystą pomarańczę. Całość prezentować się będzie wówczas wyjątkowo efektownie! Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania Zobacz także: Szlaczki do druku – ćwiczenia grafomotoryczne, wstęp do nauki pisania  Nauka literek – kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka czytania metodą ślizgania

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj