Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie

Litera „Y” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nauka literek, w tym litery „Y”, nie musi być żmudna i nudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”, a twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać tę literkę.

Nauka może być świetną zabawą, ale niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia. Kilkulatek jest jeszcze często za mały na pracę w zeszycie, dlatego bardzo pomocne będą wszelkie kolorowe książeczki ze szlaczkami i literami. Możesz także skorzystać z naszych szablonów do nauki pisania literek. Poniżej znajdziesz materiały do nauki pisania literki  „Y”. 

Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro

Litera „Y” do nauki pisania po śladzie

Przed przystąpieniem przez dziecko do samodzielnej nauki pisania koniecznie wyjaśnij, jak się pisze wielką literę „Y” a jak małą „y”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonać ruch ołówkiem. Następnie pozwól dziecku na samodzielną próbę napisania literek po śladzie. Koniecznie zwróć uwagę na to, jak maluch trzyma ołówek. Jeśli na samym początku utrwali nieprawidłowy chwyt, później będzie mu ciężej nauczyć się właściwego trzymania długopisu. Co więcej, może się także szybciej męczyć podczas nauki pisania.

Nauka pisania liter Y
Adobe Stock

Aby nauka pisania literek nie była żmudna i nudna, koniecznie wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”. Na początku dziecko będzie mogło poćwiczyć prawidłowe pisanie po śladzie, dzięki czemu utrwali sobie, jak wygląd literka. Następnie będzie mogło podjąć próby samodzielnego pisania. 

Kolorowanka z literą „Y”

Trening czyni mistrza, dlatego wspieraj dziecko. Jeśli mu się nie udaje, mów, że da radę i musi poćwiczyć. Ważne, by dziecko nie nie zraziło. Chwal, a nie krytykuj, w końcu się uda. W nagrodę po ciężko wykonanej pracy koniecznie wydrukuj poniższą kolorowankę.

litera Y kolorowanka
Adobe Stock


Zobacz też:

Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „N” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Nasza litera „N” należy do zbioru szablonów, które pomogą twojemu dziecku w nauce pisania. Gdy maluch nauczy się pisać wielką i małą literę „N”, będzie mógł w nagrodę pokolorować kolorowankę.

Twoje dziecko chce się nauczyć pisać, a ty nie wiesz, od czego zacząć? Mamy dla ciebie zbiór szablonów idealny do nauki pisania. Wystarczy wydrukować, by dziecko mogło trenować naukę pisania literek po śladzie.  Litera „N” do pisania po śladzie Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj szablon do nauki pisania litery „N”. Usiądź z dzieckiem i wytłumacz, jak się pisze wielką i małą literę „N”. To ważne, by od początku uczyć dziecko właściwego kierunku pisania, a także poprawnego trzymania ołówka. W przyszłości przełoży się to zarówno na tempo pisania, jak i czytelność pisanego tekstu. Pamiętaj, ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod ołówkiem, a pozostałe palce dziecka za nim. Nauka pisania litery „N”: kolorowanka Pierwszy etap to nauka pisania po śladzie. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do samodzielnego pisania. Na koniec pochwal dziecko i wydrukuj w nagrodę kolorowankę z literką „N”. Pochwała to bardzo ważny element nauki pisania – dzięki temu dziecko z większym zapałem będzie uczyło się pisania kolejnych literek. Zobacz też : Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „Ł” do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „Ł” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Nauka pisania literki „Ł” wcale nie musi być trudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Taka nauka to świetna zabawa dla dziecka.

Gdy maluchowi przestaną wystarczać szlaczki i ma ochotę na poważną naukę pisania literek, pomogą wam nasze szablony do nauki pisania. Warto pokazać dziecku sposób nauki, który sprawi mu dużo przyjemności. Choć z pewnością każde dziecko kiedyś nauczy się pisać, warto jednak, by się nie zraziło na początku nauki. Litera „Ł” szablon do nauki pisania Bardzo prostym i przyjemnym sposobem na naukę pisania literek jest korzystanie z gotowych szablonów do nauki pisania. Na początku nauki dziecko powinno trenować pisanie literek, pisząc po śladzie. Gdy maluch utrwali sobie, gdzie zaczyna się i kończy literka „Ł”, a także jaki ruch wykonać ołówkiem, przyjdzie czas na samodzielne pisanie literki w linijkach. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Ł” po śladzie. Na początku wytłumacz, gdzie należy przyłożyć ołówek i jaki ruch wykonać, by napisać literę „Ł” i „ł”. Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek, a także jak układa ciało podczas pisania. Nie powinno zbytnio przechylać głowy. Takie zachowanie może oznaczać, że stanowisko pracy jest źle przygotowane lub dziecko ma problem ze wzrokiem.  Litera „Ł”: kolorowanka Gdy dziecko wykona to trudne zadanie, koniecznie je pochwal. Wypełniony szablon możecie powiesić w widocznym miejscu, by każdy widział, jak malec się postarał. Pozytywne wzmocnienie to bardzo ważny element nauki. W nagrodę możesz także wydrukować kolorowankę z łódką. Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „M” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Szablony do nauki pisania liter to świetny trening dla małej rączki. Twoje dziecko nauczy się pisać literę „M”, a potem w nagrodę pokoloruje myszkę.

Jeśli twój maluch lada moment idzie do szkoły, chodzi do zerówki lub zauważysz, że jest już gotowy na naukę pisania literek, nie ma co zwlekać. Niezwykle ważny w nauce pisania jest nie tylko regularny trening, ale i dobra zabawa. Dlatego świetnym pomysłem na ćwiczenie umiejętności pisania są szablony do nauki pisania liter. Dzięki nim dziecko może nauczyć się, jak prawidłowo pisać literki. Na trenowanie literek w zeszycie w linie przyjdzie jeszcze pora. Nauka pisania literki „M” po śladzie Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „M”? Nic prostszego! Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Najpierw koniecznie wytłumacz krok po kroku, jak się pisze literę „M” i „m”.  Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Następnie pozwól na samodzielne pisanie litery „M” po śladzie na wydrukowanym szablonie. Kolejny etap nauki pisania to samodzielne próby mieszczenia się w linijkach, już bez pisania po śladzie. To niemałe wyzwanie dla dziecka, dlatego chwal za postępy i nie gań za niedoskonałości. Przed dzieckiem jeszcze długa droga, zanim nauczy się pisać. Kliknij w obrazek i go wydrukuj: Litera „M”: kolorowanka Oprócz staranności i dokładności zwracaj uwagę szczególnie na to, jak dziecko trzyma ołówek. Prawidłowy chwyt pozwala na precyzyjne pisanie. Gdy malec skoczy całą stronę z literką „M”, koniecznie go pochwal. W nagrodę możesz wydrukować kolorowankę z myszką. Kliknij w obrazek, by go wydrukować: Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B” do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj