Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci od 2 do 5 lat. Rozmiary Lego Duplo pasują do małych rączek. Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów Lego Duplo wybraliśmy te mniej typowe, ale bardzo kreatywne i uniwersalne. Lego Duplo to nie tylko pociąg, koparka i zwierzątka!

Reklama

Po co kupować zestawy Lego Duplo:

Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo:

  1. Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł
  2. Lego Duplo zestaw uniwersalny, 139 zł
  3. Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł
  4. Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł
  5. Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł
  6. Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł
  7. Lego Duplo Spider-man vs. Electro, 109 zł

Zalety klocków Lego Duplo

Lego Duplo to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki ze wszystkich zestawów Lego Duplo da się ze sobą łączyć. Oznacza to, że każdy kolejny zestaw zwiększa możliwości zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji.

Producent Lego Duplo oferuje zestawy kreatywne, które nie sugerują dziecku tematyki zabawy. Można też sięgnąć po zestawy tematyczne, jak Lego Duplo Przedszkole, Dom Rodzinny, Pociąg ze zwierzątkami czy Park Jurajski. Z tych pierwszych dziecko może budować, co chce, i samo wymyśla bryły, konstruuje budowle czy zwierzęta. Z kolei zestawy Lego Duplo poświęcone jednej tematyce sugerują temat zabawy i rodzaj budowli.

Zobacz także

Lego Duplo to także świetna jakość klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają. To ważne, bo dzięki temu dzieci stają się skutecznymi budowniczymi.

Jak wybrać zestaw Lego Duplo dla dziecka?

Aby wybrać najlepszy zestaw Lego Duplo dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę cenę zabawki oraz zainteresowania maluszka. Na Lego Duplo można wydać od kilkudziesięciu do ponad 200 zł. Im wyższa cena, tym większy zestaw klocków.

Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo

Lego Duplo to mnóstwo zestawów tematycznych, z pewnością znajdziesz więc klocki dla dziewczynki i dla chłopca. Do wyboru są zestawy do budowania domów oraz takie ze zwierzętami domowymi. Są farmy, zwierzęta gospodarskie i dzikie. Można też kupić Lego Duplo z placem budowy i maszynami typu koparka i wywrotka, komplety do budowania torów kolejowych i pociągów. Na rynku są i zestawy Lego Duplo z budynkami miejskimi, np. remizą strażacką czy komisariatem policji, oraz klocki związane z ulubionymi bohaterami dzieci z filmów.

1. Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł

Świetny zestaw kreatywny Lego Duplo. Nie narzuca dziecku budowania żadnych konkretnych form. Dzięki temu maluch może się wykazać inwencją twórczą, konstruować, co chce, i dowolnie łączyć kolory. Jedyne sugestie to: mały helikopter, kaczuszka i rybka. Zestaw Lego Duplo zawiera 80 elementów i nadaje się dla dzieci od 18. miesiąca życia.

Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create
allegro

2. Lego Duplo Zestaw Uniwersalny, 139 zł

Zestaw podstawowy Lego Duplo zawiera 65 elementów, w tym figurki chłopca i psa, podwozie do autka, 2 okna, klocki numerowane i z obrazkami. Zestaw posłuży nie tylko do konstruowania, ale i do nauki cyferek oraz liczenia. Dziecko może łączyć elementy przedstawiające cyfrę z takimi, które zawierają obrazki z odpowiednią liczbą zwierzątek czy owoców. Całość w praktycznym pudle w kształcie dużego klocka. Zestaw Lego Duplo dla dzieci od 18. miesiąca życia.

Lego Duplo zestaw uniwersalny
allegro

3. Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł

W tym dużym zestawie znajduje się 69 elementów, a wśród nich: figurki mamy, taty i chłopca. Do zbudowania jest modułowy dom, który można zaprojektować po swojemu – może być parterowy lub piętrowy. Wnętrza urządza się elementami w kształcie mebli i sprzętów, np. łóżek, toalety, umywalki. Dodatkowo niektóre klocki Lego Duplo mają nadruki, które sprzyjają wymyślaniu historyjek: budzik, papier toaletowy, miś. Dla dzieci od 2. roku życia.

duży zestaw Lego Duplo dom rodzinny
allegro

4. Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł

Wyjątkowy zestaw Lego Duplo z figurkami myszek Mickey i Minnie. Do zbudowania jest pociąg o długości 34 cm zawierający lokomotywę i dwa wagoniki. Dodatkowe elementy można wczepiać na wagony lub bawić się nimi, opowiadając historyjki: w zestawie prezent, babeczka, świeczka, klocki z cyferkami 1-5. Zestaw dla dzieci od 2. roku życia.

mały zestaw Lego Duplo Parada Mickey
allegro

5. Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł

Zestaw Lego Duplo, który może pomóc oswoić malucha z przedszkolem. Zawiera 39 elementów, z których buduje się budynek oraz aranżuje wnętrza przedszkola. Front budynku ma otwierane drzwi. W komplecie figurka przedszkolanki, dwoje dzieci oraz krzesła, toaleta, miś i klocki symbolizujące np. środki czystości i jedzenie. Zestaw Lego Duplo Przedszkole dla dzieci od 2. roku życia.

zestaw Lego Duplo przedszkole
allegro

6. Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł

Zestaw Lego Duplo z dinozaurami to świetny prezent dla dziecka, które przeżywa fazę fascynacji tymi zwierzętami. Fanom wymarłych olbrzymów spodoba się zestaw z figurkami łagodnych dinozaurów – triceratopsa i diplodoka oraz figurka Graya Mitchella. W komplecie jest też most, palma, ogrodzenie parku oraz klocki: aparat fotograficzny, kwiaty i znaczek parku dinozaurów. Zestaw Lego Duplo dla dzieci od 2. roku życia.

zestaw Lego Duplo z dinozaurami
allegro

7. Zestaw Lego Duplo Spider-Man vs. Electro, 109 zł

Ten zestaw Lego Duplo warto kupić małym fanom superbohaterów. Wśród klocków są figurki z komiksów Marvela: Spider-Mana i Elektro. W komplecie jest 29 elementów, które pozwalają zainscenizować napad na bank i bohaterską akcję Spider-Mana: fasada banku, sejf, worek z pieniędzmi, cenny obraz. Zabawka dla dzieci od 2. roku życia.

zestaw Lego Duplo Spider-Man
allegro

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama