Kupienie prezentu 4-letniemu dziecku nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli prezentu nie kupują rodzice, tylko np. dalsi krewni. Na szczęście, są rzeczy, które ucieszą niemalże każdą małą dziewczynkę. Przedstawiamy uniwersalne zabawki, których żadna dziewczynka nie rzuci w kąt po 5 minutach zabawy. Co ważne, żadna z nich nie przekracza 55 złotych.

Reklama

Spis treści:

Najlepsze pomysły na prezent dla 4-latki

Wybierając prezent dla 4-latki, warto pamiętać, że każde dziecko jest inne i kupując bliskiej ci dziewczynce prezent, kieruj się przede wszystkim jej zainteresowaniami, a nie dyktowaną przez sklepy modą. Ułożyłyśmy listę prezentów dla 4-latki pod kątem funkcjonalności i wszechstronności.

Nasza lista pomysłów na prezenty składa się z trzech części:

 • zabawki, ponieważ 4-letnie dzieci właśnie przez zabawę uczą się wielu nowych rzeczy,
 • gry planszowe, ponieważ 4-latki uwielbiają przebywać z najbliższymi,
 • książki, ponieważ 4-latki uwielbiają dowiadywać się coraz więcej.

Ważne! Na prezent dla 4-latki nie kupuj wątpliwej jakości plastikowych zabawek, których główną funkcją jest wydawanie głośnych dźwięków czy odtwarzanie w kółko tej samej drażniącej melodii. Taki prezent dla dziewczynki być może przez chwilę zaciekawi dziecko, na dłuższą metę nie przyniesie jednak żadnych korzyści (nie mówiąc o nadszarpniętych nerwach rodziców).

Zobacz także

Najlepsze zabawki dla 4-letniej dziewczynki

Znalazłyśmy ładne i niedrogie zabawki, które przyniosą radość i wypełnią dziecku czas w wartościowy sposób. Znajdziesz tutaj zestawy artystyczne do malowania i tworzenia biżuterii czy dodatki dla lalek. Warto wręczyć je z okazji Bożego Narodzenia, urodzin, Dnia Dziecka czy innej, ważnej okazji.

Koraliki do nawlekania dla 4-letniej dziewczynki

Drewniane koraliki lub kryształy to wymarzony prezent każdej 4-latki. Koraliki można nawlekać, łącząc je w kolorowe kompozycje i tworząc naszyjniki lub bransoletki. Zabawa koralikami do nawlekania uczy cierpliwości i koncentracji. Pozwala też dziewczynce na poczucie dumy z własnej pracy! Gotową biżuterię 4-latka może nosić sama lub dać w prezencie najlepszej koleżance.

Ceneo

Drewniane łóżeczko dla lalek

Dziewczynki (ale nie tylko!) uwielbiają zabawę lalkami-bobasami. Niemalże każda mała dziewczynka marzy o malutkich mebelkach do zabawy, które do złudzenia przypominają prawdziwe przedmioty.

Jednym z takich elementów jest łóżeczko, do którego dziewczynka będzie mogła kłaść swoją lalkę. Jest bardzo proste i drewniane (kiedy 4-latka podrośnie, będzie mogła przemalować je w ramach zabawy). Dziewczynka z pewnością będzie się nim bawiła przez najbliższe kilka lat.

Ceneo

Ubranka dla lalki

Jeśli chcesz sprawić dziewczynce radość, dobrym pomysłem będzie zakupienie... ubranek dla lalki! Jak już wspomniałyśmy, chyba nie ma dziewczynki, która nie lubiłaby zabawy lalką-bobasem. Nowe ubranka dla ukochanej lalki z pewnością ucieszą 4-latkę. Wybrany przez nas zestaw zawiera aż 4 elementy i jest wyjątkowo elegancki, idealny np. na wymyślone urodziny.

Ceneo

Zestaw artystyczny do malowania dla 4-latki

4-letnia dziewczynka, która uwielbia rysować, wycinać i kleić, będzie zachwycona zestawem kredek, flamastrów i farb, a także pasteli olejnych. Dzięki możliwości wykorzystania różnych technik malowania dziewczynka z pewnością będzie pochłonięta tworzeniem małych arcydzieł.

Ceneo

Szmaciana lalka na prezent dla 4-latki

Ceneo

Szmaciana lalka to najprostsza z lalek. I naszym zdaniem − najlepsza na prezent dla dziewczynki! Może pamiętasz podobną lalkę z dzieciństwa? Lalka naprawdę nie musi mówić, czy płakać, by była atrakcyjna dla dziecka. Co więcej, zabawa taką najzwyklejszą szmacianą lalką nie ma sobie równych. Dziewczynka angażuje się w zabawę całą sobą, wymyśla, tworzy, rozwija wyobraźnię. I co równie ważne, dzięki miękkiemu, przyjemnemu materiałowi może z nią spać.

Gry planszowe dla 4-latki

4-latki (zarówno chłopcy, jak dziewczynki) bardzo lubią spędzać czas z najbliższymi. Gry o prostych zasadach wcale nie oznaczają, że starsi gracze będą się nudzić.

 • Rok w lesie: tuzin zwierzątek, a do tego drzewa i krzewy. I żołędzie, które idealnie sprawdzają się w roli żetonów. Można grać z bliskimi lub… ustawiać drzewa i zarośla po swojemu i wymyślać nieskończoną liczbę przygód leśnych bohaterów, cena od 54 zł;
 • Dobble: uwaga, w znajdowaniu par 4-latki mogą okazać się szybsze niż dorośli gracze, więc wcale nie trzeba dawać im forów, cena od 40 zł (dużo tańsza wersja to gra Ale pary);
 • Memory: wersję tej pamięciowej gry można dobrać do zainteresowań dziecka (lub postawić na ulubionych bohaterów bajek);
 • Gąski na karuzeli: urocza planszówka, w której zwycięża ta gąska, której najszybciej uda się dotrzeć do karuzeli (po drodze każdą z gąsek czeka jednak sporo przygód i wesołomiasteczkowych atrakcji), cena od 60 zł;
 • Mindfulness, afirmujący przyjaciele: karty powstały z myślą o dzieciach od 4 roku życia, po to, by wzmocnić ich samoocenę, cena od 63 zł.

Książki dla 4-latki

Wybierając książki dla 4-latków warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania. A także głód wiedzy o świecie, o sobie i innych ludziach. Szczególnie polecamy:

 • serię o Kici Koci (np. Kicia Kocia u dentysty, Kicia Kocia mówi dzień dobry, Kicia Kocia w kosmosie, Kicia Kocia poznaje strażaka, itd);
 • Od...do. Co się zmienia w przyrodzie: to książka nie tylko o zmieniających się porach roku, ale i innych zmianach, które zachodzą wokół nas szybko lub przez wiele, wiele lat.
 • Mniam! Co w brzuchu burczy: ta książeczka zawiera wiele odpowiedzi na pytania nurtujące przedszkolaki (po co jemy? ile to jest kęs? czemu robimy kupę?). Solidna dawka wiedzy na temat tego, co dzieje się (nie tylko) w żołądku.
 • Tatusiu, czy dziesięć to dużo? Bohaterami tej książeczki jest mały wilczek i jego tata. Synek zadaje tacie dużo pytań i okazauje się, że... nie ma sensu porównywać się z innymi.
 • Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków (a także Mały atlas psów i szczeniaków oraz Mały atlas motyli czy Mały atlas ptaków) to znakomita propozycja dla ciekawskich czterolatków.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama