Domek dla lalek pobudza wyobraźnię dziecka, a przy okazji pozwala na sprytne przechowywanie jego rzeczy. Szczególnie polecamy piętrowe domki dla lalek, domki rozkładane oraz takie z basenem, które angażują maluchy do kreatywnej zabawy. Domek dla lalek zwykle jest wyposażony w mebelki, chociaż tak naprawdę dzieci świetnie sobie radzą także bez dodatkowych akcesoriów, wykorzystując do zabawy lalki i pluszaki. Już dwuletnia dziewczynka będzie chętnie bawić się domkiem dla lalek, kąpać małe ludziki, gotować z nimi i sadzać na maleńkich krzesełkach. Warto dopasować domek lalek do wielkości pokoju oraz zainteresowań dziecka.

Reklama

Spis treści:

Najlepsze domki dla lalek: RANKING

Jaki domek dla lalek wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki domek dla lalek wybrać, zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiary. Wielkość domku dla lalek zależy od tego, jakimi lalkami chce się bawić dziecko. Domek dla Barbie musi być wysoki, a zabawki typu Pet Shop zmieszczą się w o wiele mniejszym domku. Zastanów się też, gdzie postawisz domek dla lalek, i ustal jego maksymalne wymiary.

W sklepach dostępne są różne rodzaje domków dla lalek, które różnią się nie tylko wielkością, ale i materiałem, z jakiego je wykonano, wyglądem oraz dodatkami. Możesz wybierać pomiędzy domkami plastikowymi, drewnianymi, z kartonu, rozkładanymi oraz wyposażonymi w basen. Polecamy najlepsze domki dla lalek, które ucieszą i dziewczynkę, i chłopca.

Zobacz także

Domek dla lalek: RANKING

Ranking domków dla lalek pomoże ci wybrać najlepszy produkt dla twojego dziecka. Pamiętaj, że domek dla lalek to zabawka na długie lata: przyda się zarówno 3-latkowi, jak i starszemu dziecku, które będzie mogło przechowywać w nim swoje skarby. Podpowiadamy, czym kierować się w wyborze domku dla lalek.

Drewniany domek dla lalek

Drewniane domki są trwałe, solidne, ale ich ceny są też zwykle o wiele wyższe niż np. ceny domków plastikowych. Wśród drewnianych domków dla lalek wybór jest niemały: od bardzo prostych, jednobarwnych i pozbawionych wyposażenia do takich o skomplikowanej konstrukcji, wielokolorowych i aż pękających w szwach od dodatkowych akcesoriów. Ich rozmiary też mogą się między sobą bardzo różnić, choć raczej dominują te większe. Część z nich do złudzenia przypomina prawdziwe, miniaturowe domki.

Niektóre z drewnianych domków są prawdziwymi dziełami sztuki, ale z reguły są wówczas bardzo drogie. Warto sobie zadać pytanie, czy taki wydatek jest niezbędny, bo być może dziecku wystarczy domek tańszy i prostszy. Mimo wszystko warto kierować się także względami estetycznymi: domek dla lalek może być ozdobą dziecięcego pokoju przez całe lata, a jeśli będzie zadbany, może stanowić wielopokoleniową zabawkę.

Jeśli leży ci na sercu dobro przyrody, drewniany domek dla lalek to idealny wybór, bo jest bardziej ekologiczny niż plastikowy. Kupując go, zwróć uwagę, czy użyty do jego zabezpieczenia lakier jest antyalergiczny i bezpieczny dla środowiska.

Ceneo

Plastikowy domek dla lalek

Plastikowe domki dla lalek mają często bajeczne kolory, idealnie pasujące do pokoi małych księżniczek. Ich cena jest znacznie niższa niż cena domków drewnianych. Taką zabawkę warto sprawić dziecku, gdy obawiasz się, że dość szybko z niej wyrośnie, a także wtedy, gdy jego pokój nie należy do największych.

Wśród plastikowych domków dla lalek mnóstwo jest bardzo lekkich, o ażurowych konstrukcjach. Najczęściej w komplecie znajduje się cały zestaw mebelków i akcesoriów. Do wyboru są plastikowe domki od bardzo niewielkich do całkiem dużych, wielopoziomowych.

Kupując plastikowy domek dla lalek, pamiętaj, że prędzej czy później dziecko z niego wyrośnie. Jeżeli zabawka nie uległa zniszczeniu w trakcie użytkowania, zamiast wyrzucać, warto ją podarować innemu dziecku z rodziny czy kręgu przyjaciół. Niestety zniszczony domek nadaje się tylko do wyrzucenia, a trzeba pamiętać, że często wykonany jest z plastiku, którego nie poddaje się recyklingowi.

Ceneo

Porównanie drewnianych i plastikowych domków dla lalek

Drewniane i plastikowe domki dla lalek to produkty najczęściej kupowane przez rodziców. Aby ułatwić ci dokonanie wyboru, zestawiliśmy w tabeli najważniejsze cechy obu rodzajów domków. Przyjrzyj się im, zanim zaczniesz szukać idealnego domku dla lalek dla dziecka, twojej kieszeni oraz pasującego do rozmiarów pokoju.

Domek dla lalek z kartonu i tektury

Domki dla lalek z kartonu i tektury cieszą się coraz większym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Domek z kartonu jest dużo tańszy nawet od plastikowego, a może wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Kupisz go już za ok. 10 złotych. Kartonowe domki najczęściej są niewielkich rozmiarów – materiał, z jakiego się je wykonuje, nie udźwignąłby większego ciężaru. Maksymalna wysokość domku dla lalek z tektury obejmuje dwie niewielkie kondygnacje. Takie zabawki są też oczywiście dużo mniej trwałe od plastikowych i drewnianych. Można za to znaleźć wśród nich takie, które po złożeniu samodzielnie się koloruje. To znakomita okazja do wspólnej zabawy z dzieckiem.

Domki tekturowe mają jeszcze jedną zaletę – za ich pomocą z łatwością zorientujesz się, czy zabawa domkiem to tylko chwilowy kaprys. A może zanosi się na to, że potrwa na tyle długo, że warto będzie kupić coś droższego i trwalszego? W pierwszym przypadku, kupując domek kartonowy, być może zaoszczędzisz sobie wydatków i zagracania dziecięcego pokoju. Domek kartonowy jest też, podobnie jak drewniany, ekologiczny.

Ceneo

Rozkładany domek dla lalek

Rozkładany domek dla lalek to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz przenosić zabawkę z miejsca na miejsce albo zabierać ją w podróż. Wiele takich rozkładanych domków posiada nawet specjalne uchwyty, które ułatwiają transport. Rozkładany domek dla lalek zwykle jest dość duży, ale składa się do małych rozmiarów.

Ceneo

Domek dla lalek z basenem

Basen w domku dla lalek to dodatkowa atrakcja, dzięki której zabawa nabierze rumieńców. Niektóre domki dla lalek są wyposażone w basen, który można naprawdę wypełnić wodą!

Ceneo

Markowe domki dla lalek

Markowe domki dla lalek to najczęściej odwzorowanie pomieszczeń, które występują w filmach czy serialach, w których to głównymi bohaterkami są lalki, np. Barbie, LOL, Polly Pocket. Zwykle wykonane są one z drewna, a na ścianach domku umieszczone są szczegółowe ilustracje. Nie brakuje w nich mebli i dodatków, które dodatkowo uatrakcyjniają zabawkę. Cieszą się one dużą popularnością, bowiem dotyczą one ulubionych bohaterek dziecka. Niestety, mają one jedną wadę: zwykle są naprawdę drogie. Na cenę składają się materiały, z jakich zabawka została wykonana, ale przede wszystkim wpływa na nią licencja na wykorzystanie logotypu czy postaci.

Ceneo

Domek dla lalek dla chłopca

To wcale nie jest zły pomysł, by kupić domek dla lalek chłopcu. Chłopcy także bawią się domkami dla lalek (i lalkami!), zwłaszcza jeśli te mają kilka poziomów, zjeżdżalnie i schody. Domek dla lalek może także nawiązywać do bardziej chłopięcych zabaw i przypominać np. budynek straży pożarnej albo wielopiętrowy garaż.

Zobacz też:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama