Miś kolorowanka
fot. Adobe Stock

Miś - kolorowanki dla dzieci do wydruku [11 OBRAZKÓW DO KOLOROWANIA]

Misie do kolorowania spodobają się każdemu dziecku. Obrazki można kolorować kredkami, mazakami, farbkami, a nawet wykleić plasteliną lub bibułą. Oto 11 kolorowanek z misiem. Wybierzcie jedną lub wszystkie!
Joanna Biegaj
Miś kolorowanka
fot. Adobe Stock

Kolorowanka z misiem to idealna zabawa na nudne wieczory, a w szczególności w Dniu Pluszowego Misia! Pluszowy miś jest ukochaną zabawką każdego dziecka, zawsze można się do niego przytulić, zabrać do przedszkola. Jest także najlepszym przyjacielem, gdy akurat trzeba się na chwilę rozstać z rodzicem. Teraz maluch może również pokolorować tego pluszaka i to nawet w kilku odsłonach. 

Pluszowy miś - kolorowanka

Pluszowy miś jako kolorowanka będzie odpowiedni nawet dla młodszych dzieci, ponieważ większość obrazków jest prosta do pokolorowania i nie ma na nich zbyt małych elementów. Misie do kolorowania występują w różnych wariantach: miś z prezentami, w łóżeczku, a nawet... miś panda. 
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

Miś - kolorowanka do wydruku

Kolorowanki z misiami do wydruku to szybki i prosty sposób na nudę, są wśród nich obrazki o różnym stopniu trudności - zarówno maluch, jak i starsze dziecko znajdzie coś dla siebie. Wystarczy, że klikniesz na wybraną kolorowankę, a następnie wydrukujesz obrazek. 

Kolorowanki z misiami: 
 1. Kolorowanka: miś z miodem
 2. Miś w czapce Mikołaja
 3. Miś z serduszkiem do kolorowania
 4. Kolorowanka: miś z tatą
 5. Miś z prezentami - obrazek do kolorowania
 6. Kolorowanka: zimowy miś
 7. Miś w łóżeczku - pokoloruj obrazek
 8. Kolorowanka: miś panda
 9. Miś z kokardą do kolorowania
 10. Pluszowy miś - kolorowanka
 11. Kolorowanka: miś pluszak  

Kolorowanka: miś z miodem

Wiadomo, że miodek jest ulubionym przysmakiem bajkowych misiów Czy twoje dziecko wie, że żywią się nim też prawdziwe niedźwiedzie? Przy tej kolorowance maluch może się pokusić o dorysowanie jeszcze innych owadów, poza pszczółkami. Może będą to motyle? 

kolorowanka miś z miodem

Miś w czapce Mikołaja

Pomocnikami Świętego Mikołaja są renifery, jednak może ten miś też zapragnął mieć swój udział w dostarczaniu prezentów do domów grzecznych dzieci? Czapkę możecie pokolorować klasycznie na czerwono lub puścić wodzę fantazji.

Kolorowanka miś w czapce mikołaja

Miś z serduszkiem do kolorowania

Na tym obrazku miś trzyma piękne serduszko. Możecie wykleić je np. kulkami z plasteliny, zamiast kolorować kredkami. Będzie znacznie ciekawiej! 

kolorowanka miś z serduszkiem

Kolorowanka: miś z tatą

Ta kolorowanka przeznaczona jest dla ciut starszych dzieci, ponieważ są na niej bardzo małe elementy. Będą one doskonałą okazją, by dziecko poćwiczyło precyzję ruchów i kolorowanie bez wychodzenia za linię. 

kolorowanka: miś z tatą

Miś z prezentami - obrazek do kolorowania

Miś na tej kolorowance jest wyraźnie bardzo szczęśliwy. Chyba właśnie dostał te dwa ogromne prezenty! Zastanówcie się wspólnie z dzieckiem, co może się kryć w tych pudełkach. 

kolorowanka miś z prezentami

Kolorowanka: zimowy miś

Ten miś nie boi się zimna! Zwróćcie uwagę, że każda śnieżynka ma inny kształt! Śnieg, który widać na dole obrazka możecie wykleić np. watą - będzie wyglądał bardziej realistycznie, a obrazek stanie się znacznie bardziej oryginalny. 

kolorowanka zimowy miś

Miś w łóżeczku - pokoloruj obrazek

Miś w łóżeczku nie jest sam - czy twój maluch dostrzeże pozostałe zabawki? Spróbujecie razem policzyć, ile jeszcze misiów znajduje się na obrazku?

kolorowanka miś w łóżeczku

Kolorowanka: miś panda

Na tej kolorowance przedstawione są dwa misie: jeden kolorowy, drugi czarno biały. Dziecko może się wzorować na pandzie po lewej stronie, ale wcale nie musi. Jeśli macie ochotę - pokolorujcie obrazek na zupełnie inne kolory. 

kolorowanka miś panda
Pluszowy miś - kolorowanka

Ta kolorowanka przedstawia klasycznego pluszowego misia. Czy twoje dziecko również ma swojego ukochanego pluszaka? Poproś, by maluch narysował go na odwrocie kartki.

 

kolorowanka miś pluszowy

Pluszowy miś z kokardą do kolorowania

Podczas kolorowania tego obrazka dziecko może poćwiczyć swoją kreatywność. Miś ma na sobie piękną kokardę. Możecie dorysować mu jeszcze inne elementy stroju, np. okulary, zegarek. Co jeszcze przychodzi wam do głowy? 

Kolorowanka miś z kokardą

Kolorowanka: miś pluszak

Ta kolorowanka z misiem to prosty rysunek, którego powierzchnię można pokolorować kredkami lub farbami. Obrazek jest idealny nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ nie ma na nim drobnych elementów, z którymi np. trzylatek mógłby sobie nie poradzić. 

kolorowanka miś pluszak

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy