symbole narodowe kolorowanki do wydruku
Adobe Stock
Gry i zabawy

Symbole narodowe: kolorowanki do wydruku

Symbole narodowe w postaci kolorowanki do wydruku pozwolą nawet całkiem małym dzieciom doświadczyć pierwszej lekcji patriotyzmu. Doskonale sprawdzą się także w sytuacji, gdy maluchowi doskwiera nuda. Wystarczy, że pobierzesz obrazki z symbolami Polski do kolorowania, wydrukujesz i dasz dziecku – świetna zabawa gwarantowana!

Kolorowanki do wydruku z symbolami narodowymi idealnie sprawdzą się podczas ważnych państwowych świąt. Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać herb, flagę, godło Polski oraz syrenkę warszawską. Kolorowanie ma wiele zalet, między innymi przygotowuje dziecko do pisania – maluch uczy się prawidłowo trzymać kredkę i koordynować pracę ręki. Taka zabawa rozwija koncentrację i kreatywność, wycisza dziecko, a także jest doskonałym sposobem na nudę.

Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY

Symbole Polski  kolorowanki dla dzieci:

  1. Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło 
  2. Flaga Polski: kolorowanka 
  3. Symbole narodowe - rysunki: syrenka
  4. Symbole narodowe do kolorowania: mapa

Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło 

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami. Orzeł umieszczony jest w czerwonym polu tarczy. Małe elementy na godle do pokolorowania będą świetną okazją, by dziecko poćwiczyło precyzję ruchów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.


symbole narodowe kolorowanki godło
Adobe Stock

Flaga Polski: kolorowanka 

Flaga Polski jest jednym z symboli państwowych. Jest przedzielona na dwie części – górna jest koloru białego, dolna – czerwonego. Bardzo łatwo pomylić ją z flagą Monako, której dolna połowa jest biała, a ta znajdująca się u góry – czerwona. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.


symbole narodowe kolorowanki flaga


Symbole narodowe - rysunki: syrenka

W Warszawie znajduje się pomnik Syreny, lecz wizerunek syrenki można zobaczyć także na ścianach domów, latarniach, witrażach oraz szyldach. Czy twoje dziecko zna legendę o warszawskiej Syrence? Koniecznie musicie ją wspólnie przeczytać! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

symbole narodowe kolorowanki syrenka
Adobe Stock

Symbole narodowe do kolorowania: mapa

Na mapie Polski dziecko może pokolorować każde województwo na inny kolor. Spróbujcie też zaznaczyć kropeczkami największe miasta Polski, takie jak: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków. Obowiązkowo musicie również wskazać na mapie miasto, w którym mieszkacie! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

symbole narodowe kolorowanki mapa
Adobe Stock

Kolorowanki o Polsce dla dzieci

Kolorowanki do druku będą idealne na 11 listopada oraz inne państwowe święta, takie jak: Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Będą też dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, gdy dziecku doskwiera nuda. Dzięki nim maluch będzie mógł również nauczyć się rozpoznawania symboli narodowych. Podczas wspólnej zabawy możesz opowiedzieć dziecku o historii Polski, świętach narodowych, a także nauczyć go słów hymnu lub innych piosenek patriotycznych


Zobacz także

dzień ziemi kolorowanki
Adobe Stock
Gry i zabawy
Dzień Ziemi – kolorowanki dla dzieci i nie tylko [DO DRUKU]
Dzień Ziemi – kolorowanki to idealny sposób, aby uczcić z dzieckiem to święto. Przy okazji można porozmawiać o tym, jak dbać o Ziemię i nauczyć się interpretować obrazki. Kliknij, wydrukuj i wspólnie świętujcie kolorowankami idealnymi na Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi – kolorowanki mogą pomoc dziecku zrozumieć, o co chodzi z tym świętem. To może być okazja do wyjaśnienia dziecku, dlaczego ustanowiono ten dzień i jak na co dzień dbać o naszą planetę. Choć z roku na rok Dzień Ziemi staje się coraz ważniejszym świętem, to od naszych codziennych działań zależy, w jakiej formie będzie nasza planeta. Ekologia dla dzieci powinna być zatem czymś naturalnym, co trzeba realizować w życiu, a nie fanaberią czy aktem dobrej woli. Kliknij wybraną kolorowankę na Dzień Ziemi – otworzy się ona w nowym oknie, z którego można ją wydrukować, dopasowując obrazek do formatu papieru. Dzień Ziemi – kolorowanki do druku życzą udanej zabawy! Spis treści: Dzień Ziemi kolorowanki: domki na globie Dzień Ziemi kolorowanki: dzieci na konturze Ziemi Dzień Ziemi kolorowanki: Dzieci wokół konturu Ziemi Dzień Ziemi kolorowanki: Ziemia i kosmos Dzień Ziemi kolorowanki: Ziemia zna się na recyklingu Kontur Ziemi do kolorowania i dłonie Dzień ziemi kolorowanka: rysunek z przesłaniem Dzień Ziemi kolorowanka edukacyjna Dzień Ziemi kolorowanka: wesołe kontynenty Kontur Ziemi do kolorowania – kolorowanka antystresowa 1. Dzień Ziemi kolorowanki: domki na globie Nasza Ziemia jest naszym domem. Nie tylko stoją na niej nasze prawdziwe domy, ale jest ona na razie jedynym miejscem, na którym możemy cieszyć się życiem. Może kiedyś to się zmieni, ale jak na razie daleko nam do zasiedlenia innych planet. Dlatego musimy razem dbać o nasz wspólny dom: o Ziemię. 2. Dzień Ziemi kolorowanki: dzieci na konturze Ziemi Przyszłością ludzkości są dzieci i to one odziedziczą po nas Ziemię. A ona już teraz woła o pomoc. Dlatego i my, dorośli, i dzieci, powinniśmy wspólnie uczyć się, jak żyć, żeby Ziemia była przyjazna kolejnym pokoleniom. 3. Dzień Ziemi kolorowanki:...

kolorowanki dla dziewczynek
Adobe Stock
Małe dziecko
Kolorowanki dla dziewczynek do druku [14 obrazków]
Sprawdź nasze kolorowanki dla dziewczynek! Prezentujemy 14 pięknych wzorów kolorowanek do druku: z kucykami, syrenkami, księżniczkami, jednorożcami. Co wybieracie?
dinozaury kolorowanki
Adobe Stock
Gry i zabawy
Dinozaury – kolorowanki dla dzieci do druku
Przygotowaliśmy 16 różnych kolorowanek z dinozaurami do druku. Część dla najmłodszych, część dla nieco starszych miłośników dinozaurów. Mamy sympatyczne gady, które przypominają zabawki, realistycznie wyglądającego T-Rexa i skomplikowane kolorowanki z dinozaurami dla wymagających.

Dzieci uwielbiają prehistoryczne gady, więc z pewnością spodobają im się kolorowanki z dinozaurami. Wystarczy kliknąć w obrazek, aby w nowym oknie otworzył się wybrany rysunek. Z łatwością można go wydrukować. Wybierz z dzieckiem te dinozaury do wydrukowania, które najbardziej mu się podobają. Dla ułatwienia podzieliliśmy obrazki ze względu na stopień trudności. Są więc kolorowanki odpowiednie dla młodszych dzieci oraz takie, które powinny zafascynować starszaki. Spis treści: 1.  Dinozaury: kolorowanki do druku dla młodszych dzieci  Dwa dinozaury do kolorowania dla dzieci Kolorowanki z trzema dinozaurami Kolorowanka: pięć dinozaurów Dinozaury do kolorowania: siedem stworków Bajkowe dinozaury do kolorowania Kolorowanka: stegozaurus Tyranozaur do kolorowania: tyranozaur 2.  Dinozaury do kolorowania dla starszych dzieci  T-rex do kolorowania Kolorowanka: groźny T-Rex Kolorowanka z realistycznym tyranozaurem Kolorowanka: triceratops Stegozaur do kolorowania dla dzieci Kolorowanka z parazaurolofem Kolorowanka antystresowa z plezjozaurem Kolorowania dla dzieci: wykopaliska Kolorowanka: szkielet dinozaura Dinozaury: kolorowanki do druku dla młodszych dzieci Te kolorowanki świetnie sprawdzą się dla młodszych miłośników dinozaurów. Na obrazkach jest bardzo mało drobnych elementów. Jeśli dziecko nie będzie mogło sobie z nimi poradzić - spróbujcie wspólnie pokolorować pazury lub zęby dinozaura. 1. Dwa dinozaury do kolorowania dla dzieci Sympatyczny obrazek z dwoma prehistorycznymi gadami. Może to być mama lub tata z dzieckiem. Trudność tej kolorowanki nie jest zbyt wysoka, więc rysunek nadaje się dla 3- lub 4-latka. Obrazek najłatwiej będzie pokolorować kredkami lub flamastrami. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj