Ubiór w ciąży potrafi przysporzyć wielu zmartwień. Ciało kobiety gwałtownie się zmienia, a jej ulubione ubrania przestają pasować. Jeśli twój brzuszek już rośnie i planujesz zakup nowych ubrań, obejrzyj nasz film. Stylista i doradca wizerunku, Kuba Świerbiołek, podpowiada, w co się ubierać w ciąży, by zachować swój styl, a jednocześnie zapewnić ci komfort i wygodę. Sprawdź, czy lepiej postawić na klasykę czy sezonowe hity oraz jak wybrać najbardziej uniwersalne rzeczy – takie, które posłużą także po porodzie.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak się ubierać w ciąży i jakich ciążowych ubrań unikać?
  2. Kiedy kupować ubrania ciążowe?
  3. Jak się ubierać w ciąży?

Jak się ubierać w ciąży, a których ciążowych ubrań unikać?

W szafie przyszłej mamy powinny się znaleźć zarówno ubrania sezonowe, jak i ponadczasowa klasyka. Jednak wybierając w sklepie t-shirt weź taki, który ma elastyczny, rozciągliwy dekolt lub specjalne rozcięcie do karmienia. Będzie ci świetnie służył także po porodzie, ułatwi przystawianie dziecka do piersi.

Warto też kupić dżinsy ciążowe – ze specjalnym bawełnianym lub gumowym golfem zamiast rozporka. Świetnie pomieszczą nawet największy brzuch i sprawdzą się także po porodzie, zanim ciało wróci do swojego poprzedniego kształtu.

Zobacz także

Inny uniwersalny ubiór w ciąży to ciepły, długi kardigan. Na nim możesz nie oszczędzać, będzie służył lata.
Jeśli ci puchną nogi w ciąży, możesz postawić na sukienkę maxi. Długa, piękna, wzorzysta zasłoni obrzęknięte kostki czy łydki.

Kiedy kupować ubrania ciążowe?

Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Kalendarz ciąży Czytaj więcej

Kuba Świerbiołek podkreśla, że nie warto kupować ubrań ciążowych zbyt wcześnie. Ubrania nie dość, że się mogą znudzić, to po prostu mogą być niedopasowane. Nie wiesz jeszcze, jak będzie wyglądał twój brzuszek i jak zmieni się twoje ciało. Kupuj rzeczy pojedynczo, co jakiś czas. Twoja szafa nie będzie wtedy zawierać niepotrzebnych i niedopasowanych rzeczy, a ty stale będziesz modna.

Jak się ubierać w ciąży?

Wiosną i latem

Postaw na naturalne tkaniny takie jak bawełna i len, w których będzie ci przewiewnie, a skóra będzie mogła oddychać. Biorąc pod uwagę upały i dodatkowe kilogramy, latem na pewno będzie ci ciężej niż zwykle, dlatego zadbaj przede wszystkim o wygodę. Sprawdzą się tu zwłaszcza bawełniane sukienki, które umożliwią ci swobodne poruszanie się.

Zrezygnuj ze sztucznych tkanin takich jak poliester, które mogą potęgować pocenie się i sprawią, że będziesz się czuła niekomfortowo.

Jesienią i zimą

Wybieraj ciepłe dzianiny i fasony, które okryją całe ciało. Zrezygnuj z krótkich kurteczek, butów z odkrytymi palcami bądź gołych kostek - mogą cię narazić na szybsze złapanie przeziębienia, którego w ciąży należy unikać za wszelką cenę.

Należy także podkreślić, że w ciąży mogą być niewskazane buty na wysokich obcasach. Szpilki i inne wysokie obcasy powodują, że cały ciężar ciała kumuluje się jedynie na przedniej części stopy. Z dodatkowymi kilogramami w postaci brzuszka obciążysz stopę jeszcze bardziej, co może prowadzić do bólu i puchnięcia np. kostek.

Zobacz też:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama