Dla wielu rodziców wieczorne usypianie bobasa jest nie lada wyzwaniem. Nic w tym dziwnego... W ciągu dnia maluch odkrywa świat i uczy się nowych rzeczy, dlatego chociaż z boku jego codzienność wygląda monotonnie, to w gruncie rzeczy jego organizm pracuje na pełnych obrotach. Skutkuje to nierzadko tym, że wieczorem jest… nabuzowany emocjami. Aby mógł zasnąć, warto pomóc mu najpierw się wyciszyć, a potem zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Pomaga w tym codzienna rutyna, w której ważną rolę odgrywa: butelka, otulacz i smoczek.

Reklama

Dlaczego w wieczornym rytuale przyda się butelka?

Po relaksującej i odprężającej kąpieli oraz zmianie pieluszki przychodzi pora karmienia. Aby już wtedy właściwie budować rytuał zasypiania, warto przed podaniem mleka wyciszyć otoczenie. Jak to wygląda w praktyce? Zacznij od wyłączenia głośnych sprzętów oraz przygaszenia światła, gdyż ułatwi to późniejsze wydzielanie się melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za sen. Po tych czynnościach można nakarmić dziecko w jego ulubionej pozycji. Powszechnie wiadomo, że najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka jest mleko matki. Zdarzają się jednak sytuacje, w których bezpośrednie karmienie piersią jest niemożliwe – wtedy świetnie sprawdzi się butelka Nanobébé, zaprojektowana tak, by zachować jak najwięcej składników odżywczych z odciągniętego mleka matki.

Nanobébé

Butelka kształtem przypomina kobiecą pierś, co pozwala dziecku utrzymać ją i samodzielnie spożywać pokarm o wiele szybciej, niż gdy je z tradycyjnej butelki. Dzięki niej w ten element wieczornego rytuału może włączyć się aktywnie również tata. Unikalna geometria butelki Nanobébé umożliwia mleku równomierne wypełnienie jej wnętrza, co pozwala na 2-3 razy szybsze ogrzanie lub schłodzenie pokarmu. W zestawie znajduje się także adapter, dzięki któremu można pompować mleko bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywać ją w zamrażarce lub lodówce. Ponadto dzięki trzyczęściowej konstrukcji butelkę można w szybki i łatwy sposób wyczyścić, nie obawiając się, że zostaną na niej resztki pokarmu.

Nanobébé
Nanobébé

A jeśli w wieczornym rytuale aktywnie bierze udział tata, przydadzą się innowacyjne torebki do przechowywania mleka marki Nanobébé. Dzięki nim można chronić cenne składniki mleka, a także skutecznie zapobiec jego rozlewaniu oraz zepsuciu. Ponadto torebki przeznaczone są do przechowywania mleka w płytkiej warstwie, co sprawia, że schładzają się i rozmrażają szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Aby łatwiej było je przechowywać, warto dokupić organizer, który usprawni korzystanie z torebek.

Nanobébé

Głód maluszka został zaspokojony? To milowy krok przygotowujący go do zaśnięcia. By wieczorny rytuał był jeszcze bardziej skuteczny – nie szczędź maluszkowi czułości. To wasz czas, dlatego po karmieniu tul niemowlę, cicho z nim rozmawiaj lub przeczytaj książeczkę. Słuchanie głosu rodzica uspokaja dziecko, dlatego powyższe czynności z pewnością je wyciszą.

Zobacz także

Co dalej? Czas na otulacz i smoczek!

Wieczorne czułości pozwalają skupić uwagę rodzica w pełni na dziecku. Tym samym wie ono, że znajduje się w bezpiecznym miejscu, otoczone kochającymi osobami, co niewątpliwie ułatwia zasypianie. O tym, że ten moment jest dla niego niezwykle przyjemny, świadczy chociażby to, że… zasypia w objęciach mamy lub taty. Aby nie zaburzać tego stanu, świetnym sposobem jest użycie otulacza Swaddle UP od Love To Dream. Dlaczego? Wykorzystanie go umożliwia dziecku spanie w bardziej naturalnej pozycji – z rączkami w górze. Tym samym maluch może samodzielnie się wyciszyć, łatwiej zasnąć i dłużej spać. Otulacz zapewnia maluszkowi ciepło, nie wymaga skomplikowanego owijania i jest bezpieczniejszy niż np. kocyk, gdyż dziecko nie wysuwa się spod materiału i nie nakrywa nim główki.

Love To Dream

Wybierając otulacz, należy dobrać go do etapu snu dziecka. Od urodzenia do czasu, gdy dziecko usiłuje przekręcać się na brzuszek sprawdzi się otulacz Swaddle UP ETAP 1. Później warto skorzystać z otulacza Swaddle UP 50/50 Etap 2, który przyzwyczaja maluszka do spania z wolnymi rączkami. Ostatni, trzeci etap następuje, gdy dziecko śpi samodzielnie (od 6 miesiąca życia) i wtedy doskonale sprawdzi się piżama i śpiworek Love To Dream.
ETAP 1:

Love To Dream

ETAP 2:

Love To Dream

ETAP 3:

Love To Dream

Wisienką na torcie wieczornego rytuału może być smoczek, który jeszcze bardziej poprawi komfort maluszka. Niezwykle miękki smoczek Flexy marki Nanobébé ma lekką i ergonomiczną konstrukcję, dlatego z łatwością pozostaje w maleńkich ustach dziecka. Świetnie sprawdza się jako smoczek uspokajający przy karmieniu piersią. Dlaczego? Jego kształt zmniejsza ryzyko dezorientacji w związku z naprzemiennym karmieniem piersią i butelką. Ale to nie wszystko! Wśród innych jego zalet z pewnością można podkreślić to, że unikalny kształt promuje zdrowy rozwój jamy ustnej. Ponadto jest w pełni bezpieczny dla maluszków, gdyż wykonano go z silikonu medycznego wolnego od BPA. Tak przeprowadzony rytuał wieczorny można zakończyć np. słowami-klucz, czyli „Dobranoc, maluszku” i całusem. Można też wypracować własny sposób, jednak najważniejsze jest, by codziennie o nim pamiętać – dla niemowlęcia to znak, że tuż po nim rodzice wychodzą z pokoju, a on może spokojnie zasnąć.

Nanobébé

Wieczorny rytuał zasypiania z użyciem butelki, otulacza i smoczka sprawia, że sen maluszka jest bezpieczniejszy, lepszy i dłuższy. Wyciszenie bobasa, zadbanie o jego potrzeby i komfort to klucz do tego, by zasypianie nie było trudnym momentem w życiu niemowlęcia i rodziców. Jeśli do tego dodacie ogrom czułości, to jesteśmy przekonani, że je polubicie, a sen maluszka faktycznie przyjdzie szybciej.

Reklama

Materiał powstał we współpracy z marką Marko

Reklama
Reklama
Reklama