Sen

sen dziecka, miejsce do spania, łóżeczko
sen
sen noworodka
sen dziecka

Czy znasz te sposoby na dobry sen maluszka? One naprawdę działają!

Rodzice zwykle marzą o tym, by ich dziecko zasypiało szybko i… spało długo. Któż by tak nie chciał? Co ciekawe, są sposoby, by faktycznie tak było. Jeśli twój maluch ma trudności ze snem, sprawdź nasze patenty – gwarantujemy, że pomogą, by pociecha spała lepiej!
Partner
Marko - otulacz Love to Dream
sen
sen noworodka
sen dziecka

Otulanie na dobranoc – hit czy kit? Poznaj 8 zalet otulaczy

Otulony bobas czuje się bezpieczniej, dzięki czemu szybciej się uspokaja i zasypia. Dlaczego jeszcze warto stosować otulacze? W czym tkwi ich sekret i co sprawia, że maluszki śpią w nich lepiej i dłużej? Odpowiadamy!
Partner
zmiana czasu a sen niemowlaka
sen

Zmiana czasu a sen niemowlaka: horror dla rodziców małych dzieci

Zmiana czasu z zimowego na letni spędza sen z powiek (dosłownie!) wielu rodzicom. Okej, to niezgodne z zasadami, ale zrobię prywatę i napiszę, co myślę: nie cierpię tej zmiany czasu. To dobijające! I tak jako rodzice gonimy w piętkę, a jeszcze niedługo będziemy mieli godzinę mniej snu!
redakcja mamotoja.pl
sennik dziecko
sen
dziecko

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Dziecko bardzo często pojawia się w snach. I to wcale nie dotyczy tylko kobiet ciężarnych lub matek. Sennik podaje wiele znaczeń symbolu, jakim jest obecność dziecka w marzeniach sennych. W zależności od kontekstu interpretacje te mogą bardzo się różnić.
Joanna Biegaj
power nap
sen
drzemka w ciągu dnia

Power nap – co daje drzemka mocy?

Power nap idealnie sprawdzi się w przypadku młodych mam, przepracowanych ojców, obciążonych nauką uczniów, ale nie tylko im może przynieść dużo dobrego. Nie dość, że pozwala szybko odzyskać energię, to jeszcze daje długoterminowe korzyści. Sprawdź, na czym polega taka drzemka i dlaczego warto ja praktykować.
Ewa Janczak-Cwil
wierszyki na dobranoc
sen
dziecko
sen dziecka

Najpiękniejsze wierszyki na dobranoc (są też śmieszne i krótkie!)

Mamy dla was różnorodne wierszyki na dobranoc. Nadają się zarówno do umilenia dziecku momentu zasypiania, jak i do wysłania SMS-em bliskiej sercu osobie. W zestawie wierszyki śmieszne, intrygujące i takie, które pozwalają się rozmarzyć przed snem.
Joanna Biegaj
otulacz
sen niemowlaka
sen dziecka

Genialne otulacze SwaddleUP™ ocenione przez mamy na piątkę!

Długi i nieprzerwany sen malucha to marzenie wielu rodziców. Aby dzieci lepiej spały, warto je otulać i umożliwić samouspokojenie. Ciepło, ssanie palców i pocieranie policzków pomaga im się wyciszyć. Jak zapewnić taki odpoczynek? Korzystając z otulacza Swaddle UP™ od Love To Dream! Przetestowały go nasze mamy i aż 96% z nich poleciłoby go innym rodzicom. Poznaj ich opinie.
Sonia Młodzianowska
dziecko płacze przez sen
sen
niemowlę
płacz

Dziecko płacze przez sen: przyczyny i sposób postępowania

Jeśli dziecko płacze przez sen, nie musi to wcale oznaczać, że dzieje mu się niewyobrażalna krzywda. Czasami powodem może być mokra pieluszka lub głód. Niekiedy jednak taki płacz podczas snu może oznaczać chorobę, np. refluks żołądkowo – przełykowy.
Joanna Biegaj
melatonina dla dzieci
sen
dziecko
bezsenność

Melatonina dla dzieci - czy można podawać na sen?

Melatonina dla dzieci nie jest w Polsce dopuszczona do użytkowania. Suplementacja melatoniny nie może więc zastępować odpowiedniej higieny snu i zdrowych nawyków z tym związanych. Badania naukowe dotyczące bezpieczeństwa podawania melatoniny dzieciom nie dają rozstrzygających wyników.
Joanna Biegaj
dziecko nie chce spać
sen
kłopoty ze snem
sen niemowlaka

Dziecko nie chce spać? 15 powodów, dlaczego tak się dzieje

Powodów, dla których dziecko nie chce spać, może być kilka, np. dziecko jest wyspane lub nie odróżnia nocy od dnia. Przyczyną może być również nieregularny tryb życia, głód, zdenerwowanie lub zatkany nosek.
Beata Turska
Sen niemowlaka
problemy ze snem u dzieci
sen niemowlaka
sen

Sen niemowlaka: ile powinno spać niemowlę? Obalamy mity! [WIDEO]

Na temat snu niemowlaka pojawia się wiele teorii, niekoniecznie prawdziwych. Rozprawiamy się z takimi popularnymi mitami, jak te, że niemowlę powinno zasypiać samo, w ciszy i tylko wtedy, gdy jest kompletnie zmęczone, a jeżeli nie chce spać, to na pewno jest głodne! Czy któreś z tych twierdzeń jest prawdziwe?
Milena Oszczepalińska
Mattel Wydra
sen
Mattel
sen niemowlaka

Kiedy dziecko śpi, mama... [KONKURS]

Jedną z najbardziej popularnych rad udzielanych przyszłym i świeżo upieczonym mamom jest słynne „śpij, kiedy dziecko śpi”. Pewnie jest w tym sporo prawdy, ale na pewno nie jest to jedyny sposób na złapanie oddechu i odpoczynek. Jak ty się relaksujesz, kiedy twój maluch śpi? Podziel się z nami swoimi sposobami i wygraj niezwykłą przytulankę!
Partner
Mattel
sen dziecka
sen

Skuteczny sposób na ułożenie malucha do snu istnieje! I jest… słodki!

Bujanie, lulanie, noszenie… te sposoby na usypianie malucha nie są ani wygodne, ani praktyczne. Istnieje rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne. Opowiadała o nim w Studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.
Oktawia Staciewińska
rodzice z córką w łóżku
sen
sen dziecka
wyniki badań

Sen to zdrowie? Czy wczesne kładzenie i wstawanie jest na pewno dobre dla dzieci?

Czy dzieci muszą wcześnie chodzić spać i wcześnie wstawać? To takie zdrowe i mądre? Naukowcy ogłosili wyniki badań, które niestety mogą zdołować rodziców dzieci, które nienawidzą wcześnie chodzić spać. Czy badacze naprawdę nie mają nic innego do roboty?
Weronika Zagojska
Mamy śpią mniej niż kobiety bez dzieci
sen
problemy ze snem
bezsenność

Kobiety się nie wysypiają. TEN powód zrozumie każda mama!

Badacze potwierdzają: mamom brakuje snu, przez co są stale zmęczone. Ile kobiet przyznaje, że po urodzeniu dziecka przestało się wysypiać? Sprawdź!
Hanna Szczesiak
Niemowlę leży w łóżeczku
sen
sen dziecka
sen niemowlaka

Nieodpowiednia pozycja podczas snu i zabawki w łóżeczku mogą zaszkodzić dziecku!

Najnowsze badania AAP pokazują, że młodzi rodzice nie wiedzą, na jakie niebezpieczeństwo narażają swoje dzieci podczas snu.
Hanna Szczesiak
Johnson's Baby, sen, rytuały zasypiania
sen
nauka
sen dziecka

Nie budź mnie, mamo! Właśnie się uczę!

Dzieciom to dobrze! Uczą się nie tylko podczas zabawy, ale nawet wtedy, gdy śpią! Bo sen to nie tylko okazja do wypoczynku, ale i sposób na utrwalanie wiedzy.
Beata Turska
Wyspane dzieci są mądrzejsze
sen
sen dziecka

Naukowcy nie mają wątpliwości: wyspane dzieci są mądrzejsze!

Już kilkanaście minut snu więcej sprawia, że dzieci lepiej się uczą. Dotyczy to także maluszków, które nie chodzą jeszcze do szkoły.
Beata Turska
sen
sen dziecka
sposoby na dobry sen

Usypianie niemowlęcia - tata radzi tacie

Czytanie na głos Ludluma, mruczenie, biały szum... Jakich sposobów używają tatusiowie podczas usypiania dzieci?
Beata Turska