Kosz Mojżesza
AdobeStock
Noworodek

Kosz Mojżesza najlepszy dla noworodka: wybrać wiklinowy czy z bawełny? [RANKING]

Kosza Mojżesza można używać nawet do 3 miesiąca życia maluszka lub dłużej, o ile zachowacie zasady bezpieczeństwa. Polecamy sprawdzone kosze dla noworodków w atrakcyjnych cenach: wiklinowe, z kołyską i na kółkach. Nasz ranking pomoże ci wybrać kosz Mojżesza najlepiej pasujący do potrzeb twojego dziecka.

Kosz Mojżesza to doskonały wybór dla noworodka, bo dobrze sprawdza się zamiast tradycyjnego łóżeczka w pierwszych miesiącach życia dziecka. Kosz Mojżesza ma świetnie opinie wśród rodziców, a według wielu jest nawet lepszy od łóżeczka ze szczebelkami ze względu na swoje małe rozmiary i mobilność. W koszu wiklinowym lub takim z kołyską noworodek czuje się bezpieczniej i przytulniej. Poza tym kosz Mojżesza na kółkach albo z uszami można bez problemu przenosić w różne miejsca w domu. Polecamy nasz ranking i najlepsze kosze do spania dla dzieci.

Spis treści:

  1. Kosz Mojżesza z filcu
  2. Wiklinowy kosz Mojżesza - kołyska na kółkach
  3. Kosz Mojżesza - leżaczek i kołyska

Co to jest kosz Mojżesza?

Kosz Mojżesza to niewielki, bezpieczny kosz, w którym mogą spać noworodki i niemowlęta do 3. miesiąca życia. Niektóre kosze bujają się na płozach jak kołyski, mają budki albo uchwyty do przenoszenia. Kosze Mojżesza wykonane są z wikliny, filcu, rzadziej z plastiku. Niektórzy rodzice mogą uznać zakup kosza za zbędny wydatek, sądząc, że dziecko od urodzenia może spać w łóżeczku lub ewentualnie w wózku. Jednak rodzice, którzy mieli kosz Mojżesza, bardzo go sobie chwalą. Takie rozwiązanie to wygoda i inwestycja w lepszy sen dziecka.

Do którego miesiąca można używać kosza Mojżesza?

Kosz Mojżesza może służyć dziecku do ok. 3. miesiąca życia. W tym wieku dziecko próbuje przewracać się z pleców na boki i brzuszek, więc spanie w koszu przestaje być bezpieczne. Jeśli włożysz do kosza starsze niemowlę, upewnij się, że kosz stoi na podłodze w bezpiecznym otoczeniu. A zmieniając kosz Mojżesza na łóżeczko, pamiętaj, by nie ustawiać już materaca w niemowlęcym łóżku na najwyższym poziomie.

Jaki kosz Mojżesza wybrać?

Kupując kosz Mojżesza dla dziecka, sprawdź koniecznie, czy ma atest. Istotna jest także wielkość i głębokość kosza. Większy dłużej wam posłuży. Zwróć uwagę na jego wagę, by było łatwo go przenosić, a także na uchwyty. Wybierz stabilne mocowania z wytrzymałego materiału.

Pamiętaj, że budowa kosza Mojżesza powinna zapewniać swobodny przepływ powietrza wewnątrz, tak aby dziecko się nie pociło. Kosze wiklinowe z racji użytego materiału dają taką gwarancję. W przypadku koszy wykonanych z plastiku warto zwrócić uwagę, czy producent zadbał o otwory wentylacyjne.

Do koszy Mojżesza można dokupić różne akcesoria, np. baldachim z moskitierą − idealny na lato, gdy chcesz położyć malucha na dworze. Rodzice polecają także stojak na kółkach lub z płozami.

Warto wybrać taki kosz Mojżesza, który zapewni:

  • przytulność – niektórym noworodkom ciężko zaakceptować ogrom łóżeczka. Maluszki przyzwyczajone do ciasnoty w brzuszku mamy w ograniczonej przestrzeni czują się znacznie bezpieczniej i są spokojniejsze. Wybierz kosz z miękkim wnętrzem.
  • mobilność – kosz powinien mieć niewielkie rozmiary, by łatwo było go ustawić w dogodnym miejscu, np. przy łóżku, albo zabrać do innego pokoju. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy dziecko ma swój własny pokój, a rodzice chcą, by przez pierwsze tygodnie spało z nimi w sypialni.
  • wygodę – kosz niewielkich rozmiarów zazwyczaj ma poręczne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie. Gabaryty i waga sprawiają, że z łatwością można przenieść kosz w dowolne miejsce w mieszaniu, a nawet zabrać w podróż. Do kosza można dokupić płozy, dzięki czemu przekształcisz kosz w kołyskę.
  • bezpieczeństwo – wielu rodziców chce mieć dziecko blisko, ale boi się spać z noworodkiem w jednym łóżku; kosz z kołyską sprawi, że niemowlę będzie w nocy bezpieczne, w dodatku na wyciągniecie ręki rodzica.

Kosz Mojżesza − ranking

Szczególnie polecamy wiklinowe kosze Mojżesza sprzedawane w zestawie z materacykiem, kosze z organicznej bawełny, filcu oraz praktyczne kosze bujane na płozach.

Kosz Mojżesza z filcu

Ciepły kosz Mojżesza z najwyższej jakości wełny. Zaokrąglony kształt tłumi dźwięki dochodzące z otoczenia, posiada wytrzymały materac piankowy z aloesowym pokrowcem. W zestawie łatwy w montażu, składany stojak z drewna brzozowego. Świetna alternatywa dla nieporęcznych łóżeczek turystycznych. Ten kosz Mojżesza ze stojakiem to nasz hit!

kosz mojżesza, kosz mojżesza z filcu
mat. prasowe

KOSZ MOJŻESZA
CENEO

 

Wiklinowy kosz Mojżesza - kołyska na kółkach

Kosz Mojżesza z wikliny z pościelą w zestawie. Pościel posiada wypełnienie z antyalergicznego silikonu. Razem z koszem, pościelą i poszewkami kupuje się:

  • ochraniacz na obrzeża kosza z falbanką
  • ozdobę z serduszkami (zastępuje karuzelę)
  • baldachim
  • materac do kosza Mojżesza


kosz mojżesza, wilkinowy kosz mojżesza
mat. prasowe

KOSZ MOJŻESZA WIKLINOWY
CENEO

Kosz Mojżesza - leżaczek i kołyska

Niesamowicie lekki kosz Mojżesza popularnej marki Shnuggle. Podłoże wykonane z oddychających tkanin siatkowych, a cały kosz z bardzo mocnego, hipoalergicznego i łatwego do czyszczenia materiału. Zarówno materiał wypełniający kosz, jak i materac (w komplecie!), zostały uszyte z czystej, 100% bawełny. Kosz posiada funkcję kołyski (wystarczy odwrócić podstawę). 

kosz mojżesza, kosz mojżesza z kołyską
mat. prasowe

KOSZ MOJŻESZA
DREAMI SHNUGGLE

 

Kosz Mojżesza: opinie

Kosz Mojżesza to dla wielu rodziców fantastyczne odkrycie i gadżet, bez którego trudno im sobie wyobrazić opiekę nad noworodkiem. To tylko wybrane opinie o koszach Mojżesza ocenianych w naszym katalogu produktów:

„Dziecko korzystało z kosza przez ponad 5 m-cy. (...) Cudo dla dzidziusia. Można go postawić w każdym kącie. (...) Kupując kosz z funkcją kołyski, warto zwrócić uwagę, by stojak bujał się wzdłuż, a nie na boki. Nie wyobrażam sobie sytuacji, by bujać dziecko w boki, wówczas główka dziecka 'lata' z boku na bok. Stojak powinien bujać dziecko z góry na dół, tak jak w łonie mamy. Pamiętajcie o tym!”

„Kupiłam kosz z przekonaniem, że będzie nam służył przez 3-4 miesiące głównie w nocy, w sypialni, żeby mieć synka blisko przy sobie. A tymczasem okazało się, że synek - szczególnie na początku - spędzał w nim całe dnie. Kosz razem ze stojakiem-bujakiem jest bardzo lekki, łatwo można go przenieść (nawet jeśli dziecko jest w środku), więc w efekcie maluch może nam towarzyszyć przez cały dzień! To zdecydowanie najbardziej przydatna i praktyczna rzecz, jaką kupiłam dla dziecka. Dodatkowo stojak zamienia kosz w kołyskę, w której dziecko momentalnie zasypia”.

„Kosz na biegunach to był hit naszej wyprawki. Starsza córka jako noworodek spała w naszym łóżku, później jako kilkulatek wędrowała do nas w nocy, dlatego nie było mowy o tym, żeby młodsza córka u nas też spała, bo kopiąca przez sen siostra stanowiła zagrożenie. Idealnym rozwiązaniem okazał się kosz. Młodsza córka była tuż obok nas, nie musiałam praktycznie wstawać na karmienie, kiedy w nocy nie mogła spać, wystarczyło lekko poruszać koszem i od razu zasypiała”.
 

Zobacz także:

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA